Sizce soylemeli miyim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

melek365

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2023
15
4
26
Merhaba arkadaşlar ben üç yıl önce bir mahkeme açarak boşandım fakat eski eşim benden para talep etti mahkeme ise onu haksız bulup beni haklı bulup tazminatı benden yana buldu. Fakat eski eşim buna itiraz ettiği için dosya istinafa taşındı ve üç yıldır bekliyorum soyadım degismedi bilirsiniz ki mahkemeler çok yavaş. Ve gerçekten ayrıldım üç yıldır o nerde ne yapar ne eder bilmiyorum oda beni bilmez fiilen ayrıldık. Şimdi bir erkek arkadaşım var kendisi çok iyi bir insan fakat ona ben ayrıldım demiştim tanıştığımız ilk zamanlar ama o benden para talep etti alamadı demiştim. Fakat kimliğimi falan göstermekten hep kaçıyorum çünkü hala o şahsın soyadi var istinaf sonuçlanmadigi için değişmiyor. Erkek arkadaşıma söylemeli miyim sizce o zamanda beni yargılamasından korkuyorum ama size yemin ederim ayrıldım ya ben hayatıma devam edemeyecek miyim üç yıl oldu gerçekten fiilen ayrıldık. Mahkeme yüzünden mağdurum. Ben sizce ne yapmalıyım. Ona para davası yüzünden soyadım değişmiyor istinafta olduğu için ve kendisi yenilgiyi hazmedemeyip itiraz ettiği için yine ben mağdurum desem anlar mı

Söylemelisiniz. İleride kendisi bir şekilde bunu fark ederse veya öğrenirse daha büyük sorun olur. Zaten size güveniyorsa anlayış gösterecektir.

Neticede boşanmışsınız, görüşmüyorsunuz. Kimlik de eski eşin soyismi yazsa ne yazmasa ne, bu neden bu kadar büyük bi sorun olsun?

Ne öğrenmesi gerekiyorsa senden öğrensin, sonra dışarıdan birşeyler duyup kafası bulanmasın!

Boşanma henüz gerçekleşmemiş anladığım kadarıyla yoksa niye soyisim değiştiremeyesiniz?
Söylemeniz gerekir davamız henüz sonuçlanmadı aramızda böyle bir sorun var diye yalanla gizlemeyle ilişki başlatılmaz ki..

söyleyin bunda anlaşılmayacak ya da yanlış anlaşılacak bir durum yok

Söylemelisiniz. Ya tesadüfen belgeleri görürse veya başkasından duyarsa daha kötü olur. O yüzden açıkça söyleyin. Bunun için ayrılacaksa da ayrılsın zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X