Sizin tektaş yüzük tercihiniz hangisi?

Sizin Tektaş yüzük tercihiniz hangisi?

• Tektaş

OY: 40 65,6%
  • Tria (3 taş )

OY: 2 3,3%
  • Beş taş

OY: 4 6,6%
  • 7 taş

OY: 1 1,6%
  • Tamtur

OY: 8 13,1%
  • Kaç taş olduğunun önemi yok

OY: 6 9,8%

• Ankete Katılan
    61
  • This poll will close: .

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.733
27.655
48
Tüm dünyada tek taş yüzük ile evlenme teklifi etmek resmi olarak nişanlanma kabul ediliyor. Son yıllarda ülkemizde de uygulanmaya başlayan bu akımın geleneklerimizde hala resmi bir geçerliliği olmamasına rağmen birkaç yıldır söz yüzüğü olarak da satın alınıyor. Tek taş yüzüğünüzü alyansınız ile birlikte takabilirsiniz ama asla alyans yerine kullanamazsınız. O nedenle bütçenize göre karar vermeniz gerekir. Düğün planlaması yaparken bütçeniz kısıtlı ise bir kutlama klasiği olan tek taş pırlanta yüzüğünü önünüzdeki yıllardaki kutlamalara bırakabilirsiniz.

Her ne kadar evlilik teklifi yüzükleri tektaş olarak geçsede artık tria, 5 taş, 7 taş ya da tamtur şeklinde de birden fazla taşlarla hazırlanan modelleri mevcuttur.Peki evlilik teklifinin olmazsa olmazı kabul edilen bu yüzüklerden sizin tercihiniz hangisi ?

1-Tektaş

zen-pirlanta-tektas-yuzukler_3000276226-RG081879-06-114_4191-5091.jpg

2- Tria yüzük

zen-pirlanta-tria-yuzukler_3000311427-RG070837-118_2566-1629.jpg

3- Beş taş yüzük

zen-pirlanta-5tas-yuzukler_3000298316-RG075811-5-114_4698-6645.jpg

4-Yedi taş yüzük

allegro-gold-swarovski-tasli-925-ayar-gumus-yedi-tas-alyans-yuzuk-aps0038-198675.jpg

5-Tamtur yüzük

zen-pirlanta-tamtur-yuzukler_3000311418-RG071064-1-114_3538-2244.jpg

tek iyidir ya tekini alalımda diğerleri olmasada olur :KK70: daha tekini göremedik :rolleyes:

Tam tur kilo alıp verince büyütüp küçültülemeyeceği için, eğer tek tercih hakkım varsa, tercihim olmaz. Tamturum vardı, kilo alınca satıp başka almak zorunda kaldım. Yani manevi değeri olsun, bu önümde diz çöküp parmağıma taktığı yüzüktü demek istiyorsanız iyi bir seçim değil.

Parmağım ince, o yüzden 7 taş yanlarını rahatsız eder.

3 taş, klasik değil.

Tek taş ya da 5 taş, artık hangisinin karatı büyükse, taşın kesimi, berraklığı vs önemli. Sanırım tek taş olurdu.

Tüm dünyada tek taş yüzük ile evlenme teklifi etmek resmi olarak nişanlanma kabul ediliyor. Son yıllarda ülkemizde de uygulanmaya başlayan bu akımın geleneklerimizde hala resmi bir geçerliliği olmamasına rağmen birkaç yıldır söz yüzüğü olarak da satın alınıyor. Tek taş yüzüğünüzü alyansınız ile birlikte takabilirsiniz ama asla alyans yerine kullanamazsınız. O nedenle bütçenize göre karar vermeniz gerekir. Düğün planlaması yaparken bütçeniz kısıtlı ise bir kutlama klasiği olan tek taş pırlanta yüzüğünü önünüzdeki yıllardaki kutlamalara bırakabilirsiniz.

Her ne kadar evlilik teklifi yüzükleri tektaş olarak geçsede artık tria, 5 taş, 7 taş ya da tamtur şeklinde de birden fazla taşlarla hazırlanan modelleri mevcuttur.Peki evlilik teklifinin olmazsa olmazı kabul edilen bu yüzüklerden sizin tercihiniz hangisi ?

1-Tektaş

Peki pirlanta tektaş yada beştaşlarin taş kısmi haric diger beyaz yerleri beyaz altindan mi yapiliyor? Taşsız yeri yani.

benim evlenme teklifi yüzüğüm tek taş..
3 taşında anlamı çok hoşuma gidiyor. dünüm bugünüm ve yarınım demek..
5 taş filan çok kaba geliyor bana. benm parmaklarım incecik enn küçük numara yüzüğü takıyorum o yüzden ben de baya kaba durur düşüncesindeyiim :KK57:

X