sizinde bebeğiniz boynunu ve belini geriye doğru ısrarla itiyomu

muytlaka haber vericem sizlerede. bi kaç arkadaşım bizim bebeklerdede oluyo diyince rahatladım . bide şimdi eşimle konuştuk nöroloji doktoru pediatrinin abartmasıdır demiş .içim daha da rahatladı

canim basin sagolsun...bencede cok normal bebeginin yaptigi..benim oglumda 4 aylik 1.5 aydir poposunu kaldiriyo,kafasiyla geriye bakiyor,isiga,sese bakiyor...icini rahat tut bence...

kızlarrrr usg miz temiz çıktı yarın bi kan bide idrar sonucumuz var amino asitlere bakılıcakmış . . son tahlilimiz eeg oda 30 aralıkta .gelişmeleri bildirmeye devam ederimm

canım geçmiş olsun sevindim tahlillerin temiz çıkmasına
bak canım benim oğlumda kendini geri atıyo özellikle kucaktayken ışığa baıyo televizyona ses gelen yere kendini geri ittiriyo
paniklenme daha önce çok gördüm böyle yapan bebişleri normal canım

ilk zamanlarda daha çoktu canım nerdeyse beline kadar eğilip bakıyodu.ondan çok telaşlandım ben . yoksa benim büyük kızlarda tv ye ışğa falan dönüp dönüp bakıyodu ama bu kadar abartılı eğilmiyodu . bide biz eşimide durduranadık. götürelim dedi başka bişi demedi.sağol canım bugünde tahlillerimiz var onlarda temiz çıkar da bnde burdan size yazarım

geçmiş olsun canım, bak tahlillerde temiz çıkmış, her çocuk birbirinden farklıdır, her ne kadar kardeş olsalarda umarım 30 aralıktada iyi çıkar ve yeniyıla için rahat bi şekilde girersin. ayrıca şu doktorlarıda hiç anlamıyorum, ne diye böyle korkuturlar aileleri, onlarda biraz ceplerinimi düşünüyo ne :))

canım benim götürdüğüm hastanede zaten döner sermayeli bi hastane bunu bende eşime dedim ama dinletemedim .bide görseniz hakkaten endişelenecek bi durum olduğunu düşünürdünüz. ayaklarını yukarı doğru belini aşağı doğru itince C harfi oluyodu bebeğimiz. çok şükür kan ve idrarımızdada hiç bişi çıkmadı . ilginiz ve desteğiniz için çoook teşekkür ederim kızlarrrr

vallahı sevındım canıom dedım ya dr bıraz abartıyorlar bıde dedıgın gıbı doner sermayelı ondan

sevindim cnm bişi çıkmadığına tekrar geçmiş olsun....

nurcan hn benimde bebeğim bu şekilde kendini geriye doğru atıyor. doktor size bunu neden yaptığına dair bir şey söyledimi .

selam hanimlar.
konu baya eski ama yeni yorum yazan arkadas icin yazmak istedim.bu dediginiz geriye dogru atma ve c saklini yapma cocuklarda boyunda olusan tutulma gibi biseyden oluyo.almancasi kiss syndrom. türkcesini bilmiyorum.ama dogumun zor olmasi sezeryan vakum karina bastirma gibi seyler sebep oluyo. bi kereleik bi tedaviyle geciyo cogu zaman.yada fizik tedaviyle.ama tedavi edilmezse zararlari ilerki yaslarda cok ve malesef belli bi yastan sonra tamamen tedavi edilemiyo.bi arastirin derim....

ilginize teşekkür ederim benim için çok önemli bir konu . sizin belirttiğiniz kiss syndrom türkçeye çevirdiğimde öpücük sendromu olarak çıkıyor ve bu hastalıkta yara şeklinde beliriyormuş. tekrar yazarmısınız almancasını.
çok teşekkür ederim.

Kopfgelenk-induzierte Symmetriestörungen yani kiss sendromu.türkiyede var mi böyle bisey bilmiyorum ama burda sirf bu alanda uzman olan doktorlar var.bi seferlik tedaviyle halloluyo cogu zaman.ama bazen tedaviden sonra fizik tedavide veriyo doktor cocugun durumuna bagli olarak.
eger baska sorulariniz olursa elimden geldigince yanitlamaya calisirim.
gecmis olsun....

çok olmuş sizler soralı ama ben ancak yazıyorum kızım 4 yaşında çok şükür ki bi problem yok konuşması ve yürümesi normaldi okul içinde engel bi durumu yok şükürler olsun

her bebeğin kendine has hareketleri varmış buda onlardan biriymiş sadece dr un tahlillerden sonra söylediği buydu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…