Sizler..neden böylesiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burada savunan üyeler
Bir iki konu alıntılayabilir misiniz?
Gerçekten mağdur olmuş, gururunu ayaklar altına almış ve ciddi derdi olan bir kadının aşağılanıp dalga geçildiği konu örneği?

Şu konular hariç ama:
36.kez aldatıldım öğretmenim ama boşanmak istemiyorum napim
Kızımın sevgilisi varmış, biz tanınmış aileyiz, eşim duyarsa öldürür napim
Kp in 3 tane evi var ama kocamın üstüne yapmıyor evi napim
Kv beni ezikliyor geçen 3 kez aradım açmadı kapısına gittim yalvarmaya ama hala laf sokuyor napim

Gibi gibi

Ciddi bir soru soracağım her insan sevgiyle yaklaşma kalıbı bana aşırı gerçek dışı geliyor
Nötr yaklaşıyorum

herkesi nasıl sevip sarmalayayım yahu
O kadar saygılıyım ki hakaret edenlere etmiyorum ahaha ama yine de kuduruyorlar
Sevgiyle yaklaşmak derken sıcak kanlı olmak değil. Yaradilani severim yaradandan ötürü minvalinde bi yaklaşım. Kirmamaya gayret etmek, kibar davranmak vs

Bu arada yaşamadığımız gerçeklerin insanlara kötü özellikler kazandırdığını söyleyip iyi hayatlar olmadığını söyleyen kişiler var
Bu yüzden de yorumların ciddiye alınmadığını bu şekilde rahatladığını söyleyen insanlar var
şimdi o gerçeklikler üzerinden duyara gerek yok
Her insan ayni dusunmez.
Dalga geçilen hayatlari yasiyor bazilari ve burada gülüp gecilen seyler onlarin hayatının merkezinde.
İnsansak boyle şeyleri dalga malzemesine getirip ,karsi tarafi incitmeyiz.Duyarla hic bir alakasi yok. O zaman herseye laylaylom yaklasalim.Rast gele yaşayalım. Saçma..

Hayır ben hiç tanımadığım elin kadınına neden sevgiyle yaklaşayım ki? Sevgi böceği miyim ben?
Eveeet ben de birkac uyeye ben neden sizi pispislayayim? Anneniz miyim arkadasiniz mi? Demistim cok kizmislardi bana 😔 dogru neyse soyleyip geciyorum, neden ozel ilgi alaka bekleniyor onu anlamiyorum? Reel hayatta da mic mic insan hic sevmem zaten 🙈

Hiç de öyle istemiyor sadece insanlarla dalga geçecek şekilde aşağılayacak şekilde zaten gururu kırılmış kadınların gururunu daha da yerle bir edecek şekilde zaten dağılmış derdini yazan kişinin daha da derdine dert katacak şekilde yazmasın deniyor konu paylaşan kişiye elbette ki pofpoflayacak yorum yapmak değil hatası varsa hatası da söylenecek ama bunu söylemenin binbir yolu var karşındakini inciterek yapmak insancıl gelmiyor bana
İşte hepimiz kendi karakterimize uyan binbir yoldan biriyle cevap veriyoruz. Benim yolum sana uymaz senin yolun diğerine….

Hayır ben hiç tanımadığım elin kadınına neden sevgiyle yaklaşayım ki? Sevgi böceği miyim ben?
konuya göre değişir bu kudra ama.ben ilk kez gördüğüm konusunu okuduğum bir kadının derdini kendi derdim gibi görebiliyorum mesela .onun için araştırma yapıyorum tanıdıklarımdan yardım istiyorum tıp hukuk vs gibi dallarda.illa tanımak gerekmiyor ki

Ne yaşadığımızı kesin bilen tavırla konuşuyorsunuz ama. Baya ahkam kesiyorsunuz burda, yok sevgisiz büyümüşüz yok ilgisizmişiz yok reelde bir şey değilmişiz. Bunlar sağlıklı tespitler mi?
Hahh😃 Ben öyle bisey demedim hanımefendi,siz benim yorumumu bir daha okuyun bence.
Dedimki hani isiklarda cam silmek falan diye dalga geçtiniz ya,iste onu yasayan insanlar var dedim

Ciddiye almamaktan bahsetmiyorum orda üyeye saf yazmışsınız bu açık bi şekilde hakeret ama terbiye lazım tabi olmayınca napcan ailesi vermiyo iste herkese sonra başka insanlarla alay etmeyi çok iyi bisey zannediyolar
Saf yazmışız neresi hakaret salak yazmamışız ki
Siz daha aradaki farkı bile bilmiyorsunuz

Benim bu foruma üye olmama neden olan konuda kızımız kocasına tokat atmış kv yanında. Kocası sinirden ağlamaya başlamış, anneside gidip oğluna sarılıp sakinleştirmeye çalışmış.

Kezonun derdi "neden bana da sarılmadı kv. Ben kendimi yalnız hissettim. Ne tepki vermem gerekir?"

Sırf bu konuya cevap yazmak için üye olmuştum foruma. Kezbana kezban, kamile kamil derim. Gerçek hayatta da diyorum. Herkesinde bunlara hakkettiği gibi davranması gerektiğini düşünüyorum.
Üşenmedim buldum konuyu. Nasıl bir rezillikti... O konudan sonra bir daha mesaj yazmamış. Rahatça sallayabileceği 2. üyelikle devam ediyordur. Böyle insanlara birşey anlatmaya gerek yok. Eğitilemez bunlar :)

konuya göre değişir bu kudra ama.ben ilk kez gördüğüm konusunu okuduğum bir kadının derdini kendi derdim gibi görebiliyorum mesela .onun için araştırma yapıyorum tanıdıklarımdan yardım istiyorum tıp hukuk vs gibi dallarda.illa tanımak gerekmiyor ki
Ondan bahsetmiyorlar ki, sevgiden bahsediyorlar.

Benim derdini doğru düzgün anlatmış bir kadına yardım etmediğim herhangi bir konu bulsunlar üyeliğimi silerim. Dün yardım derneği konusunu biliyorsun. Cevap bile vermedi saatlerce sonra çekti gitti. O saatten sonra üzülemem o kadın için. Bir daha benzer konu açsa haydi yallah başka kapıya derim.

Sevgiyle yaklaşmak derken sıcak kanlı olmak değil. Yaradilani severim yaradandan ötürü minvalinde bi yaklaşım. Kirmamaya gayret etmek, kibar davranmak vs
Yaratılanı yaradandan ötürü sevmeyi mevlana yunus emre falan yapabilir bence
İnsanın olmanın en sevdiğim yanı defoları
Bu da o defolardan biri

kırmıyorum özel muamele bekliyorsa evet kırılırlar beklemesinler bence

Çünki siz insansiniz normal olan bu

Üşenmedim buldum konuyu. Nasıl bir rezillikti... O konudan sonra bir daha mesaj yazmamış. Rahatça sallayabileceği 2. üyelikle devam ediyordur. Böyle insanlara birşey anlatmaya gerek yok. Eğitilemez bunlar :)

İşte bunlara nezaketle, sevgiyle, kırmadan yorum yapacakmışız, ay bi gülme geldi ashsjflgigih

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X