Skolyoz Hastalığı?

nurpekaya7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
6
6
24
Merhaba konuyu buraya açtım fakat yanlış yerse taşınabilir. 18 yaşımda skolyoz hastalığımın oldugunu ögrendim fakat cok düşük dereceli bu saatten sonra ilerlemez bir zararı olmaz denilip gönderildim. Hiçbir agrı sızı duruş bozuklugum vs yok. Şuan 20 yaşındayım ve bir yıl sonra polislik sınavına girmek istiyorum bu nedenle doktora gittim filme baktı maksimum 10-12 derecedir dedi durumu anlatıp kesin bilgi almak istediğimi söyledim. A4 kagıdına filmimi çıkarıp metreyle ölçtü 20 derece dedi tam 20 mi diye sorduğumda ise 5 derece yanılma payım olsun 15cm en az dedi. Bana fazla güven vermedi bu nedenle Ankara'da bu ölçümü kesin yapan hastane tavsiyeniz varsa yardımcı olabilir misiniz? Ve egzersizle ya da yüzmeyle bu hastalıkta derece düşürmek mümkünmü? Teşekkür ederim şimdiden.

Ankarada var mı bilmiyorum ama omurga eğriliği için durumuna göre korse ve fizik tedavi ile düzeliyor bildiğim çok ileri değil ise.. .

Hafif ise cerrahi müdahalesiz yöntemlerle düzeltilebilir

Bende be fibromiyalji ve skolyoz başlangıcı var yani ilerde olma olasılığı çok yüksek bunun için fizik tedavi öneriyorlar genelde bana doktorum daha çok başında dedi yüzme ve pilates iyi geliyor mutlaka onları düzenli olarak yap dedi. Düzenli pilates yapıyorum ağrılarım ciddi derecede azaldı hatta eskiye kıyasla yok diyebilirim. Fizik tedavi, pilates, yüzme doktorun hangisini uygun görürse biran önce başla kontrollerini ihmal etme

Ankarada var mı bilmiyorum ama omurga eğriliği için durumuna göre korse ve fizik tedavi ile düzeliyor bildiğim çok ileri değil ise.. .
Bende bunu yazacaktım korseyle arkadaşımın 14 yaşında ki oğlunda 2 ayda ciddi düzelmeler oldu.
Sadece banyo yaparken çıkarabiliyormuş çocuk gece bile onunla yatmış.

Kardesimde de vardi maalesef agir tasidigi icin agritmis dunde doktordaydi gene
Spor yuzme ise yariyormus birde masaj ise yariyormus dusurmek mumkun

Teşekkür ederim başlayacagım. Sizede geçmiş olsun.

Bende de var hafif derecede . Suan unuttum derecesini. Doktor ilerlemez ama istersen ilerde her sene duruma bakmak için röntgeni çektir dedi. Küçük yaşta başlamış ama hiç farketmemisiz. Ben sorun olacağını düşünmüyorum.

Geçmiş olsun. Daha iyi bir doktora görünmenizde fayda var metreyle ölçmesi ciddiyetsiz geldi, dereceyi ölçen cihazlar var.
Derecesini küçümseyip ertelemeyin lütfen, reformer pilates ve yüzme bu konuda en iyisi. Bunlardan birini yaparsanız ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmaz zaten.

Bende hafif skolyoz var.
Hayatım boyunca hiç bir zararini görmedim.
Gittiğim prof 65 yaşından sonra ağrı yapar vs dedi.
Aşırı zor hamileliklerle 2 çocuk doğurdum.
Oğlumu doğurduktan sonda yürümeyi tekrar öğrendin desem yeridir.
Gebeliklerim de skolyoz bana bı problem çıkarmadı.
Poliste olursun, amirde olursun.

Ben oturarak çalışmaktan hafif skolyoz oldum.

Pilates, yüzme ve yürüyüş yapın.

Bunu dile getirmeye gerek bile yok hele yeni nesil bilgisayar başında kalkmadan oturmakta.
Aşırı derece skolyoz var yeni nesilde.

Skolyozda eğrilikle birlikte dönme de oluyor.
Bunların derecelerini öğrenmek istiyor iseniz.
İyi bı beyin cerrahına yada ortopedi doktoruna gidin.

Son düzenleme:

Katılıyorum yeni nesilde bu tür rahatsızlıklar olacak. Çoğunluğu bilgisayar ve telefona bağlı yaşıyorlar belki de bizlerde hafif olmasının ya da sebebi de bizler sokaklarda büyüdük, oyuncaklarla oynadık, hopladık, zıpladık, atladık, koştuk.. Şimdi bakıyorum oturduğu yerden kalkmayan telefon, tabletin ekranına bakıcam diye kambur durmalar vs..
Benimkinin genetik kaynaklı olabileceği, bölümüm ve işim itibariyle çok fazla pc başında durduğum içinde olmuş olabileceğini söylemişti. Düzenli spor ve duruşunuza dikkat ettiğiniz sürece sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Merhaba. Bende sirt bel agrisi ve en son sag kalca agrisi sebebiyle doktora gittim. Kamburun var dedi. Zaten bildigim birseydi. Ama hic hastalik aklima gelmiyodu bu zaman kadar. Rontgen cekildim,haftaya mr olcak. Eve gelip rontgene bakinca eğrilik farkettim ve skolyozdan suphelendim. Sizin teshis nasil konuldu? Sizinde röntgen boylemiydi

Eklentiler

• Screenshot_20210701-155035~2.png
    550,7 KB · Görüntüleme: 181
  • Screenshot_20210701-155016~2.png
    607,9 KB · Görüntüleme: 124
Evet röntgende belliydi sanırım ama doktor çok hafif pilatesle düzelir demişti, uzun süredir pilates yapıyorum tekrar doktora gidip röntgen çektirmedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…