Smear testi pozitif

Acikcasi smear sonuclarinada cok guvenemiyorum..biyopsi alinmadan once hem devlette hem özelde yaptirdigim smear temiz cikti...ona ragmen kendim gidip hpv yaptirdim biyopsi cin 1 geldi..sadece smear a guvenip doktoru dinleseydim hpv ye de gerek yoktu..Bende hemen bitsin istiyorum hatta doktora leep yapsak olmaz mi dedim hic gerek yok dedi..umarim geriler...
Şöyle ki; deneyimlerime göre biyopsi smear a göre daha kesin bir işlem. Yaptırdığın smearların üzerinden 6 ay sonra tekrar smear yaptırsaydın belki de bu smearın cin 1 çıkacaktı. Yani rahim ağzında ki hastalığın biraz daha ilerlemesine bağlı. Sonuçta biyopsin cin 1 çıkmış. Hpv tipin nedir?

Şöyle ki; deneyimlerime göre biyopsi smear a göre daha kesin bir işlem. Yaptırdığın smearların üzerinden 6 ay sonra tekrar smear yaptırsaydın belki de bu smearın cin 1 çıkacaktı. Yani rahim ağzında ki hastalığın biraz daha ilerlemesine bağlı. Sonuçta biyopsin cin 1 çıkmış. Hpv tipin nedir?
Hpv 16 ...kolposkopide saat 6 yonunde bir biyopsi alinacakti ...doktorum riske atmayip 4 biyopsi aldi hepsinin sonucu cin 1 geldi...

Hayır, ben çok zorlanmadım. Önce spekulum takılıyor daha sonra kriyoterapi aletinin ucunu rahim ağzına getirip 15-20 dk bekletiyor. Dokuyu bir nevi harap ediyor. Daha sonra aleti çıkarıp evine gidiyorsun. Hiç korkulacak bir işlem değil. Soğuk veriyor zaten ve soğukluk seni rahatsız etmiyor.
Tesekkur ederim cevaplariniz icin..aklim oyle karisik ki..doktorum acele etmene gerek yok istersen 3 ay sonrada kontrol amacli gelebilirsin dedi..sanirim oyle yapicam

Tesekkur ederim cevaplariniz icin..aklim oyle karisik ki..doktorum acele etmene gerek yok istersen 3 ay sonrada kontrol amacli gelebilirsin dedi..sanirim oyle yapicam
Ben 12 yıl önce ilk Leep imi olmuştum. Cin 1 di ve hiç beklemek istemedim. 6 ay bekleseydim ne olacaktı inan bilmiyordum. Belki cin 2 ya da 3 olacaktı belki de cin yok olacaktı. İşimi şansa bırakmayı çok sevmiyorum. Tabiki senin bedenin ve senin fikrin. Arkadaşım cin 1 oldu. Şu an 6 ayını bekliyor tekrar smear için. Umarım bir an önce kurtulursunuz.

Ben 12 yıl önce ilk Leep imi olmuştum. Cin 1 di ve hiç beklemek istemedim. 6 ay bekleseydim ne olacaktı inan bilmiyordum. Belki cin 2 ya da 3 olacaktı belki de cin yok olacaktı. İşimi şansa bırakmayı çok sevmiyorum. Tabiki senin bedenin ve senin fikrin. Arkadaşım cin 1 oldu. Şu an 6 ayını bekliyor tekrar smear için. Umarım bir an önce kurtulursunuz.
Patoloji sonucu cikinca leep olacagina ve kurtulacagima kendimi inandirmistim...simdi cin 1 cikinca cok arada kaldim..acikcasi alinan 4 ornegin hepsinin cin1 cikmasi da dusundurdu..yani cok genis bir alanda cin1 var demek oluyor..

X