smear testi

sedakanmaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
74
0
arkadaşlar birşey sormak istiyorum. geçen çarşamba smear testi yaptırdım. ilk defa yaptırdığım için bilgim yok. temiz çıktığını anlamam için sonucun ne olması gerekiyor bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. sonucu illaki doktora göstermem gerekiyormu? yardımlarınızı bekliyorum.

evet canım dr gostermen gerekıyor temız çıkar inşşşşşşş

cnm kendinde anlayabilirsin bişey çıkarsa yazar zaten ben her sene rütin şekilde yaptırırım. Smear testi rahim kanserine karşı önceden alınan tedbirdir bu şekilde rahimden ufak bi sıvı alırlar kulak çubuğuna benzeyen bi çubukla rahimde ki iltihabıda en iii belirten testtir ayrıca korkulacak bişey yok biraz acıyor tabi ki ama kanserde hafife alınacak bişey değildir arkadaşlar.

arkadaşlar korkulacak bişey değil bende yaptırdım sadece kendini sıkma doktora yardımcı ol yeter bi çeşit akıntı testi

evet geçen hafta bende yaptırıdım eğer kendini sıkmazsan hiçbir şey hissetmiyorsun..çok kısa sürüyor zaten..inş korkulacak bir şey yoktur canım:))

smear testi yapılırken acıyomu acaba.ben de yaptıracamda korkuyorum bu yüzdende erteledikçe erteliyorum

hayr canım acımıyor. arkadaşların dediği gibi kulak çubuğu gibi bir preparatla dr akıntı örneği alıyor rahim ağzından.

ben özelde yaptırmıştım gün verdiler şu gün arayın dediler aradım dr hanım temiz dedi. almaya gitmedim sonucuda.

X