Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

selam kızlar hayırlısıyla hamiş kalırsınız inşşş ben incir kürü uyguluyorum soğanada başlasam olurmu acaba 11 gündür incir kürü içiyorum adet olunca başlamıştım ..bu arada soğanada başlıyayımmı?..deneyen varmı acaba..

Günaydınlar..Bence bugün başlayacağım incir kürüne biraz geç kaldım ama olsun ..Allah hepimize çifte bayram yaşatır..

Kızlar bu soğan kürü ılık içilmesi gerekiyor öğlen içtik diyelim.Akşama tekrar ılık olması için ısıtıyormusunzzzz ?

kızlar bende sğan kürünü içmeye başladım bende aynen uygulamıyorum yani akşamdan kaynatıyorum akşam yatarken ılık içiyorum birde sabah kalkınca kalanını içiyorum sizce bende yanlışmı yapıyorum aman canım ne olacak değilmi aynı yere gitmiyomu

Umutsuz09 seni erken gebelik belirtilerinde cuma günü çok andık sabırsızlıkla bekledik çok üzüldüm am başaracğız umudunu kaybetme..a.s.

Kızlar bu soğan kürü ılık içilmesi gerekiyor öğlen içtik diyelim.Akşama tekrar ılık olması için ısıtıyormusunzzzz ?

ısıtmıyoruz tekrar yapıyoruz cepten bağlandım haftasonu fazla yazamadım bir kaç arkadaşımız vakitsizlikten yakınmış bu kürler meleklerimiz için bende 1 saat önceden kalkıp hazırlıyoruz evet biraz uykudan fedakarlık ediliyor birde işi gitme telaşı var ama sağlıklı kucaklarımıza alalım da gerisi önemli olmadığını düşünüyorum..

Kaynatma sabah akşam ya da öğlen tekrar yap..Çalıştığımdan dolayı öğlen yerine akşam içiyorum

Bu ay adet olursam inşallahh olmammm :) soğan ve incir kürüne başlıycam artık ne yapayım miğdem bulan bulana içicem kaçışş yok
2965.gif

insallah canim benim insallah hamile kalirsin bu ay...Şeniz

kızlar merhaba, belki diğer sayfalarda vardır ama, ben yine de yazmak istedim.
bana da dün bir tanıdığım söyledi saraçoğlunun soğan kürünü..kullanımıyla ilgili şöyle dedi..
adet bitiminden itibaren yemeklerden önce (her seferinde taze kaynatılıp) ılık 15 gün boyunca sabah akşam içilecek. 15 gün sonra bırakılıp, birdaha ki adetten sonra da sadece 5 gün daha içilecek.

selam kızlar nasılsınız benim edetim dün bitti ve bu sabah soğan suyu kürüne başladım. çalıştığım için öğle yemeklerinden önce içemiyorum o yüzden sabah evden çıkmadan kaynatıp ılıdıktan sonra içtim.akşam tekrar taze hazırlayıp ılıdıktan sonra içicem
bunun yanında yani soğan kürü ile birlikte incir kürünüde içsek olurmu acaba arkadaşlar bilgisi olan varmı ......

Adetken içilmiyor mu ? Bi bilginiz varmı
teşekkürler kardelenk..

merhaba şimdi bu soğan kürünü adetliyken içmiyoruz değil mi brn şuan adetliyim ve içmiyorum bitince hemen başlasam olur değilmi bir bilgisi olan varsa bana birşey söyleyebilirmisiniz.

selam kızlar nasılsınız benim edetim dün bitti ve bu sabah soğan suyu kürüne başladım. çalıştığım için öğle yemeklerinden önce içemiyorum o yüzden sabah evden çıkmadan kaynatıp ılıdıktan sonra içtim.akşam tekrar taze hazırlayıp ılıdıktan sonra içicem
bunun yanında yani soğan kürü ile birlikte incir kürünüde içsek olurmu acaba arkadaşlar bilgisi olan varmı ......

Canım benim iç iç bugün bende başlıyorum incir kürüne içine 1 tanede havuç katarsan yumurta çatlamanı hızlanndırıyor..

Canım benim iç iç bugün bende başlıyorum incir kürüne içine 1 tanede havuç katarsan yumurta çatlamanı hızlandırıyor..

yasgom adetliyken içilmiyor ama okadar da emin değilim daha çok bilgisi olan arkadaşlarımız vardır ama tek emin bildiğim soğan kürü yalnız başına yeterli değil incir kürü de gerekli..

Canım benim iç iç bugün bende başlıyorum incir kürüne içine 1 tanede havuç katarsan yumurta çatlamanı hızlanndırıyor..

ceylancım şu incir kürü nasıl yapılıyo bilgin varsa anlatır mısın... içine havuçta koyun demişsin... benim ablamında yumurtalıklarının çatlaması düzensiz bu yüzden tedavi gördü ve ilk hamileliği 5. ayında düşükle sonlandı, ikinci hamileliği 6. ayında gerçekleşti üçüzdü ve şuan bir tane yeğenim yaşıyo çok şükür... incir kürünü havucu nasıl hazırlıyoruz canım???? acil cevap bekliyorum senden çok teşekkür ederim şimdiden

X