Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

canım stress yapma bu yüzden de olmuyo, benimde öyle baya gecti zamanım bu sabah test yaptım ımm tık yok malesef, Ama üzülme hayırlısı doktoruna git bakalım ne dicek. CADIARZU

canım stress yapma bu yüzden de olmuyo, benimde öyle baya gecti zamanım bu sabah test yaptım ımm tık yok malesef, Ama üzülme hayırlısı doktoruna git bakalım ne dicek. CADIARZU

ya arkadaslar sevineyim mi uzeeliyim mi bilemiyorum, siz adet gelmiyor diyorsunuz, bende 28 gunde bir aksamadan olurum, test almaya bile vaktim olmuyor bu iyi tarafi tabi, ama 3 yildirda bebisimiz olmuyor bu kadar duzene ragmen ustelik, sogan kurunu bir kur yaptim, inciride 21 gun yapip 7 gun ara verip ikinci 21 gune basladim, of yaaaaaaaaa umarim bu kurlerin bir faydasi olur bunaldim artik

Benilcin niye böyle oldu ki ya
çok mu stres yaptın acaba???

E bu bende de işe yaramadı diyodum ki fshı düşürmüş
sende de yaramıştır ama bi dr git bence
mutlaka farual verecektir sana

tekrar diyorum sters yapma

Slm Kızlar..Maalesef bende pko luyum.Dün öğrendim.Soğan kürünü duydum ve bende başlamak istiyorum..Bana detaylı anlatabilirmisiniz..Kürün tarifini biliyorumda tarihleri bilmiyorum..İlki adet bitiminden 7 gün sonra başlanacak ve 15 gün devam edilecekmiş.Peki ya 2. 3. ve 4. sü ne zaman başlayacak?Ve ne kadar sürecek?Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar benide aydınlatın nolur.Moralim çok bozuk... senağlama

canım benim bildiğim ilk defa yaparken adettinden 15 gün önce başlıcaksın ve adet görürsen bu süre içinde bırakmıcaksın tammalıcaksın, sonraki aylar adetine 10 gün kala başlıcaksın, ben bunları saraçoğlunun netteki videolarından ve sitesindeki SSS kısmından öğrendim. yemek yedikten en az 2 saat sonra içilcek aç oluncak yani ve içildikten sonra en az 20-30 dk bişey yenmicek
içine bişey katılmıcak başka ki soğan suyunun içindeki aktif maddelerle etkileşip içeriği bozulmasın
ben dün bitirdim 15 gün yaptım önümzdeki 3-4 ay devam etcem
inşallah geçer kistlerin bence usulune uygun yaparsan işe yarar

slm arkadaslar bende ğecen ay 6 cm yumurtalık kıstı vardı devamlı oluyo zaten dr ğenelde doğum kont. verırdı vermedı bu kez proğestron verdı bende soğan suyu yaptım devam edıyorum daa bıtmedı neyse ğüzel tarafa ğelelım neredeyse 1 aftadır karın ağrısı cekıyordum batma sancıbel ağrısı karında sıslık eyva dedım kıstım cok büyüdü patlayacak (bır kere yasadın kıst patlaması ve acıl amelıyat oldum)dr ğıttım kıstın patlamıs dedı ama bısey olmaz ecmıs kıstın kalmamıs dedın cok sasırdım bı okadarda sevındım ben bunu soğan suyuna bağladım devam edecem 3-4 ay ...

günaydın kızlar opuyorumnanaktan ben de soğan suyu kürüne yeni başladım bugün 5. günüm..akıntım arttı benim de ve içtikten bir süre sonra karnımın alt kısmında bir harekelenme hissediyorum:) bence de inanarak ve iradeli bir şekilde devam etmek lazım.istemeyerek yapılınca insanın pskolojisini olumsuz etkiliyor...
sormak istediğim bir şey var fsh-lh oranı hakkında bilgisi olan var mı acaba? baraz bahsederseniz sevinirima.s.

herkese günaydın arkadaşlar hayırlı cumalar diliyorum, aranıza yeni katıldım bende soğan kürüne başladım 4.günümdeyim ama benim kistim falan yok sadece hamile kalmak için uyguluyorum sebepsiz infertiliteyim 3 yıldır olmuyor bebeğim klomen tedavileri rahim filmi va 2 kez aşılama oldum yine olmadı şimdi kendi haline bıraktık bu arada bu kürleri uygulayım dedim, soğan kürü bitince incir kürüne başlıcam, hayırlısıyla olur inşallah, çok üzülüyorum regl gecikmem falan da yok 28 günde bir olruum hiç şaşmaz, kızlar dua ederken bu kardeşinizi de unutmayın ne olur, dün yine bir arkadaşımın daha hamile olduğunu öğrendim benden sonra evlenenlerin hep çocuğu oldu ya da şu anda hamile ama ben hala olamadım mafoldumben

Merhaba Suaenvar
Acaba sogan kürünü progesteron ilacinla birlikte mi yaptin? Ben Ibrahim Saracoglu'yla görüstügümde ilac kullanma, sogan kürü yap dedi. Ben de su an 4. günümdeyim, benim de kistim var ama büyük degil. Kistim düzelirse ivf tedavisi baslanacak. Ama ilac kullanirsam da yumurtaliklarim baskilanacak. Sogan suyu ise yaramazsa tedavim cok aksayacak... Cok endiseliyim, cevabini bekliyorum.

canım benim üzülme nolur, stersten de olmadıgı oluyo hamileligin, Biliyorum cok zor ama biraz başka şeylerle ilgilen düşünmemeye çalış. Bende sogan suyu kürünü uyguladım henüz 1.ay bitti bende bebiş istiyorum hayırlısıyla, şimdilik bişey yok gibi ama nasip yazıldıysa zaten olucaktır. bekliyodur biyerde=)
Bişey daha söyliyim, bal+çörekotu+tarçın karışımını denedinmi.CADIARZU onun içinde çok şifalı diyolar ve senin durumundaki arkadaşlar denemiş sonucu pozitif olan çok var.
inşallah göbüşünü bu ay bebiş doldurur.

herkese merhabalar.ben 29 eylülde doktora gitmiştim ve 2.5 cm lik(solda)çikolata kistimin olduğunu öğrenmiştim.bugüne kadar her ay düzenli günü gününde regl olurum genelde ağrım olmaz,3 gün sürer 4.günde bitmiş olur.2 yıl kadar yasmin kullandım.temmuzda ilacı bıraktım çünkü bebek düşünüyouz.ama ilk defa eylülde regl olmadan bir kaç gün önce acaip ağrılarım oldu ve reglken daha da arttı.ve doktora gidince durumu öğrendim.çok büyük bir hayalkırıklığı çünkü çocuk düşünüyorduk,nerden çıktı bu kist dedik hemde çikolata kisti.ve çikolata kisti hakkında yazılan olumsuz yorumlarıda okuyunca çok korkmuştum.doktorum bana akıntımda olduğu için antibiyotik,fitil ve desolet doğum kontrol hapını verdi.yasminden daha güçlü dedi.bu arada bu ay soğan kürünü yaptım inanarak 15 gün boyunca.doktorum bana değişik bir ağrı kesici yazdı bu ay reglin çok ağrılı geçecek dedi ama inanın hiç ağrım olmadı.arasıra kistimi hissettim.eşim sorup duruyordu hissediyor musun bende bazen evet bazen hayır diyordum.neyse dün yine kontole gittim bana kistin duruyor dedi ve ölçüsüne baktı.29 eylüldeki kistim 2.68 cmmiş.dünki kistimde 2.03 cmmiş.çok hafif küçülmüş ama çok değil dedi.bu arada geçen sefer bana çikolata kisti demişti ama bu sefer dediki senden kan alalım ve değerlerine bakalım dedi.eğer çikolata kisti ise kan değerlerini yükseltirmiş dedi.bende yani çikolata kisti olup olmadığı belli değil o zaman dedim evet dedi bakacağız dedi.kan aldırdım sonuçlarım bugün çıktı.doktorum aradı kan değerlerin normal dedi çikolata kisti değilmiş dedi.normal her kadında olabilen kanamalı kistmiş dedi ve 21 gün daha desolet kullan dedi ve kontrole gel dedi.sevindim çikolata kisti olmamasına ama neden yine ilaç verdi anlamadım.çocuk için tekrar başlamak istiyoruz.ama bana dün deiki sonuçlara bakarız diyelimki çikolata kisti bu senin gebe kalmana mani değil,zaten ufak bir kist ameliyatlık bir durum zaten yok demişti dün.bugünde çikolata kisti değilmiş öğrenmiş oldum.arkadaşlar ben ikinci reglime 10 gün kala yine soğan suyu içicem inşallah önümüzdeki ay artık bebek düşünebilirsiniz der bana.çikolata kisti olmadığına göre korkulacak bir durum var mı doktor hn.dedim hayır yok dedi.sizlerinde görüşlerini ve deneyimleriniz paylaşmanızı bekliyorum arkadaşlar.uzun oldu ama paylaşmak istedim.hoşçakalın...

merhabalar
bende bu ay adetimin 8 gününde başlayarak 15 gün boyunca soğan kürünü uyguladım sabah akşam yemeklerden önce içtim ve hayatımda ilk defa adetim 28 günde oldu. pcoluyum ve adetlerim çok sancılı olur ve hastalık gibi gecer ama bu ay çok rahatım. kararsız kalanlar kesinlikle uygulasınlar çünkü bende hep erteliyodum ama bilseydim mutlaka çok önce uygulardım.
bu arada bu ay klomen tedavisine başlıycam. klomene adetin 5. günü başlayıp 5 gün kullandıktan sonra doktora kaçıncı gün gitmemiz gerekiyordu klomen tedavisi uygulamış olanlar bilgilendirriise seviinirim..

selen 11
Canım klomen adetin 5 ve 10. günleri kullanılıyor yumurtaları geliştirmek için
Dr takip ediyor saonra
12 ve 13. günlerden itibaren
Gerek görürse çatlatma iğnesi veriyor
Görmezse vermiyor veee baklmeye geçiş
Ben yaptırmadım da yaptıranlardan biliyorum

Nerhamt
canım fsh 10 değerinin altında olmalı
Lh ise fshla ya aynı ya da daha düşük olmalı
Şayet lh fshın 3 katı olursa pkodan süphelenilir
Yani diyelim fsh 5 çıktı
Lhın 5 yada o civar olmalı
Şayetlh 15 olursa pkodan şüphelenilir

Merseray
Sen de biz<leri unutma canım dualarında
Rabbim Cümle _ümmet-i Muhammd'den isteyen herkese içinde de bizlere hakkımızda hayırlı ise bizlere hayırlı sağlıklı akıllı imanlı evlatlar versin
Gaybı bir tek o bilir
Hakkımızda hayırlı değil ise bize sabırlar ihsan eyleyip bu sınavdan yüzümüzün akıyla çıkmayı nasip etsin.
Gönlümüzdekini hayırlı kılsın, gönlümüzü hayırlı olana razı etsin
Ben Rabbimi vekil kıldım

arkadasim tamamen durumumuz ayni, hatta yazini okurken acaba kendi yazdigim yaziyi mi okuyorum dedim , 28 gunde bir adet olurum test almaya bile firsat bulamiyorum yani, ilk cocugum var benim 8 yasinda ama ikinci cocugum 3 yildir olmuyor veeee hic bir sorunumuz yok ama 3 yil yaaaaaa insanda moral falan kalmiyor, ilk bir ay sogan kurunu bitirdim, kist olmayinca direk incir kurune gectim ilk 21 gununu tamamladim ve simdi ikinci 21 gundeyim, hayirlisiyla insallah iyi haberlerimizi buradan duyururuz

canım çok teşekkür ederim aslında stres yapmıyorum yani geçen yıl çok kafama takıyodum ama artık daha rahatım, umutla beklemiyorum aslında, ama yine de bazen içim buruluyor, canım soğan kürü bittikten sonra incir kürü denicem sonra da bal tarçın çörekotu karışımını denicem, bunlardan sonuç alanlar var evet başta karasız kaldım hangisini deneyim diye sonra sıradan hepsini uygulamaya kara verdim bakalım hayırlısıa.s.

canım ne güzel bir çocuğun varmış Allah bağışlasın, inşallah en kısa zamanda müjdeli haber alırsın canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…