Son gülen iyi gülecek mi

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.845
15.019
Merhabalar konularimi bilenler çoktur.Cekismeli boşanma davam var,ex beni bu süreçte çok yıldırdı.Beni evden kovuyordu gitmeyince de evde beni yok sayıyordu psikolojik şiddetin alasını yapıyordu.Pc sinde terk nedeniyle boşanma davası ve manevi tazminat başlıklı yazı indirdiğini farketmistim,zaman geçtikçe anlıyorum ki böyle bir dava açmak için zemin hazırlıyormus.Hatta davasına dayanak olsun diye eve don ihtarnamesi de çekmişti fakat ben dönünce planları bozuldu.Neyse yine olmadı evden yine çıktım ve davayı açtim 1.5 yıl oldu dava sürüyor.Davayi çeşitli bahanelerle uzatiyor (yalancı ) tanıklarını getirmiyor erteliyor vs.
Bu süreçte bana bir mesajımdan ceza davası,ardından manevî tazminat davası açtı avukata yönlendirdim kafam kaldırmıyor.Kurumuma Cimer aracılığıyla beni şikayet edecek bir kanal bulup şikayet etti ve beni işten atmalarını önerdi vs.cok çirkin şeyler yani..Onun lafıyla işime bişey olmaz ama çirkin mi,evet çirkin.
3.5 yaşında oğlumuz var.Manevi tazminat davasına gelinceye kadar ex ile çocuğun yararı için iletişimde oldum her şeye rağmen.Kresten fotoğraf bile attım, sağlık sorunları ile uğraşıyorum onlardan bahsettim,pedagog un önerdiği kitap tablo vs ona da gönderdim işbirliği içinde oldum çocuk için.En son baktım ben burda çocuğun sağlık sorunları ile psikolojisi ile uğraşırken,yoktan var edip kreşe yazdirdigim halde bunlari bildiği hâlde bana manevi tazminat davası açıp 10 bin istiyor bıraktım iletisimi.İnat yaparcasına bana devamli çocuğun hastane doktor gelişmelerini soruyor çok iyi bir babaymis gibi,sizce bu şimdi iyi bir baba mi ? Çocuk hassas donemdeymis dikkat etmek lazımmış.Cocuk sayende hassas dönemde yüzsüz ! Sinir olup engelledim cevap vermiyordum zaten bir aydır,neler yazasım var da yazamıyorum zaten.
Sabah çocuğu indirdim bu hafta sonu onun alma haftası,annem burada yok beb indirdim mecburen.Baktim keyfi yerinde kahkahalar atıyor dışarda ,beraberinde geldiği arkadaşının arabasının içinden çocuğa seslenip sebeklik yapıyor.
Son gülen iyi gülecek mi acaba ?
Yaptığı haksızlıklar karşılık bulacak mı ?
İlahi adalet tecelli edecek mi acaba ?

Mastershef seni görünce diğer mastershef geliyor aklıma ne geldi yine başına diye bakıyorum 🤣🤣🤣

Konuya gelince ilahi adalet elbet tecelli eder ama Aramiz da olan şeyleri çocuğa davranışlardan çıkarmamak lazım
Keyfin yerinde görünmesi belliki sizi bozmuş ki onunda istediği budur belki sizde mutlu olun
Sonuçta bitmiş girmiş öfkenizi anlıyorum
Sadece iyi baba yada çocuğa söyle davranıyor diye arada çocuk kalmasın

Konuya gelince ilahi adalet elbet tecelli eder ama Aramiz da olan şeyleri çocuğa davranışlardan çıkarmamak lazım
Keyfin yerinde görünmesi belliki sizi bozmuş ki onunda istediği budur belki sizde mutlu olun
Sonuçta bitmiş girmiş öfkenizi anlıyorum
Sadece iyi baba yada çocuğa söyle davranıyor diye arada çocuk kalmasın
Canım bazı şeyler gerçekten insanın elinde olmuyor dedim ya çok direndim ama ben de insanim, peygamber sabrim yok,her şeye rağmen çocuk var diye bişey yokmuş gibi insanüstü varlığa tahammül edemiyorum.Keske yapabilsem,en azından bu olaylar duruluncaya kadar yapamam,başına gelince anlıyor insan.Bu şuna benziyor, tecavüz eden birine can güvenliğin için olumlu karşılık vermeye benziyor,saçma da olsa bu örnek geldi aklıma

Aslında siz de farkındasınız. Zararın bir yerinden dönmüş bir kadın yazmışsınız işte kilit cümle bu. Hala zararın içinde debelenip duruyor da olabilirdiniz. Gençliğiniz, ömrünüz yanınıza kar kaldı. Ve tabi ki son gülen iyi gülecek:KK54:

Aslında siz de farkındasınız. Zararın bir yerinden dönmüş bir kadın yazmışsınız işte kilit cümle bu. Hala zararın içinde debelenip duruyor da olabilirdiniz. Gençliğiniz, ömrünüz yanınıza kar kaldı. Ve tabi ki son gülen iyi gülecek:KK54:
Hayatımın en doğru kararı oldu bu,en büyük pişmanlıgim ise daha önceden davayı açmamış olmak.
İnşallah 🙏

İlk dava açmayı düşünmeniz ve davayı açtığınız zaman arasında ne kadar geçti?
2 yıl..O süre içinde annemin baskısı,ex in barışma istekleri yüzünden çocuğumun da hatri için birkaç kez eve döndüm fakat yeter artık dediğim noktada davayı açtım,şimdiye bosanmistim

X