Son iki ay ,kızıma güzel bir isim bulalım .

Ben burda yazan ismi koymayacagim zaten.Belki aklıma gelmeyen ya da hoşuma gidecek bir isim olacak .Her şeye karşı neden bu kadar eleştirel buradaki insanlar anlamiyorumki .Ben isim siralatiyormusum.Nenkadar büyük bir hata ,günah .Ben ismi siz koyun demedimki.Fikir alıyorum .Siz seçin de demedim .Saçma sapan bir yorum ya .Çok yoruldum artık böyle önyargılı yorumlardan .Bir akıllı sizsiniz .Simdi de siz sordunuz der üste çıkarsınız .
Hi hi evet hepimiz ikna olduk bence

Tekrar merhaba hanımlar .. Bu üçüncü konum,öncelikle durmadan konu açıp duruyorsun diyenler zahmet edip de okumasın da cevap da yazmasın .Onlar da seçenek koymuştum .Hangisi diye ?Bunda yok .Çünkü seçeneklerin hepsi belirli sebeplerle elendi .Bu ikinci kızım .İlk kızımın ismi ile uyumlu olsun istemiyoruz .İsmi ipek .Lütfen inci yazmayın🙂Hatta tamamen farklı bir isim olsun istiyoruz.Kardeslerde isim benzerligini sevmiyorus .Eşim de ben de.Kafamiz tamamen çorba oldu .Eşim de ben de çok kararsisiz.

Kriterim ilk söyleniste anlaşılsın ,garipsenmeyecek bir isim olsun ama çok kullanılıyor olmasın .İpek öyle mesela .Çok fazla yok .Hiç karşılaşmadık ama kimse garipsemiyor .Bir de söylenişi başka isimlerle karışmaya müsait olmasın.Asil bir isim istiyorum ."Mina,mila,Hira ,lila ,Mia ,mira tarzında uydurma isimleri istemiyoruz.Ozturkce olması oncelikli tercihimiz ama isim seçeneği daraldığı için Arap ismi olmasın da ne olursa olsun kafasina geldim .Önerilerinizi merakla bekliyorum .Son konum olacak .Kızımın ismini bulalım,hadi hanımlar 🙂🙂Hamileyim çok dua ederim size 😂
Rumca kökenli olan “Defne” ismini öneriyorum. Batıdaki karşılığı “Daphne” yani… Nişanyan isimler sözlüğünde ismi aratıp, Türkiye’de kaç kişi beğendiğiniz ismi taşıyor görebilirsiniz.

Hi hi evet hepimiz ikna olduk bence
Kimseyi bir şeye ikna etme gibi bir çabam olmadı .İlk kizimda da burda sordum fikir aldım ama istediğim ismi koydum .Amacım belki gözümden kaçan bir isim olur .Yazan olur ,bu isim çok güzelmis der koyarım .Sonuç olarak ismi yine ben seçmiş oluyorum .

Tekrar merhaba hanımlar .. Bu üçüncü konum,öncelikle durmadan konu açıp duruyorsun diyenler zahmet edip de okumasın da cevap da yazmasın .Onlar da seçenek koymuştum .Hangisi diye ?Bunda yok .Çünkü seçeneklerin hepsi belirli sebeplerle elendi .Bu ikinci kızım .İlk kızımın ismi ile uyumlu olsun istemiyoruz .İsmi ipek .Lütfen inci yazmayın🙂Hatta tamamen farklı bir isim olsun istiyoruz.Kardeslerde isim benzerligini sevmiyorus .Eşim de ben de.Kafamiz tamamen çorba oldu .Eşim de ben de çok kararsisiz.

Kriterim ilk söyleniste anlaşılsın ,garipsenmeyecek bir isim olsun ama çok kullanılıyor olmasın .İpek öyle mesela .Çok fazla yok .Hiç karşılaşmadık ama kimse garipsemiyor .Bir de söylenişi başka isimlerle karışmaya müsait olmasın.Asil bir isim istiyorum ."Mina,mila,Hira ,lila ,Mia ,mira tarzında uydurma isimleri istemiyoruz.Ozturkce olması oncelikli tercihimiz ama isim seçeneği daraldığı için Arap ismi olmasın da ne olursa olsun kafasina geldim .Önerilerinizi merakla bekliyorum .Son konum olacak .Kızımın ismini bulalım,hadi hanımlar 🙂🙂Hamileyim çok dua ederim size 😂
Ece

Bensu gayet güzel bir isim yada anlaşılma sıkıntı olur derseniz Cansu💕

İsim bulmak zor umarım içinize sinen birşey Bulursunuz

Duru

X