Son sans mi ?

Onlara güvenip boşanmayın zaten. Kendi ayaklarınızın üzerinde durabilecekseniz boşanın. Malı mülkü de çocuğunuzun üzerine yaptırın.
zaten o yuzden bi sure daha bekliyordum. okul bitsin bi kpss ye gireyim sonrasina bakayim demistim. cunku orda ev ev ustunde gibi olacak oyle zor sartlar olabilir

Bir kere, davayı kadın açarsa hiçbir hak talep edemez diye bir şey yok, onu yanlış biliyorsunuz. Kusurlu olmayan taraf ne isterse talep edebilir, davacı da olsa.
Bu kadar sert tepki veren birinden ben süphelenirim, birşeyler karıştırdığına dair. Size karşı aşırı saygısız, ne için olursa olsun karısına , aptal herif, salak herif diyen bir eşiniz var. Birkaç satır sizin mesajınızı okumuş, ödev il eilgili olduğunu görmüştür ama gönderen erkek diye sizi dövmüş. Kendisi ne haltlar karıştırıyor belli değil. Bunları unutabilirim, sıfırdan başlayabilirim diyorsanız ve eşiniz pişman olup, bir daha tekrarlamayacak bir karakterdeyse deneyin tekrar. Ama eşiniz çok saygısız, bir süre sonra bir kavga etseniz size yine aptal herif, salak herif diyecek bence.
iste yavuz hirsiz bastirirmis gibi hissettim bende. cunku dovdugunde bile bi msj icin yuvami yikacak degilim dedi. tasindik ettik bi aa kiz engeli kaldirmis demem yuzunden bana bu hakaretleri yapti. kizin hakkina girme dedi falan filan... veee HEMEN ARKASINDA BIKTIM ARTIK TAMAM AYRILICAKSN AYRIL DEDI..
ve bende diyorum ki ona ilerde ayni seyler bana olsa. sen bende bir erkegi engellemis gorsen eminim doversin, bu kizin olayinda benm hic bir sucum olmamsina ragmen bana bunlari yaptin dedim. ben boyle tedirgin bir hayat nasil sureyim dedim...

Sebebi her ne olursa olsun şiddedi meşrulaştıramaz.. Ayrıca şiddet olmamış bile olsa sizi aldatmış bu adam.. Çok üzgünüm ama affederseniz sizin de dediğiniz gibi devamı gelmesi olasılığı çok yüksek.. Diyebiliyorsanız ben çocuğum için katlanırım tabi ki tercih sizin.. Boşanmak da kolay değil elbette ama böyle adamlara ömür harcamaya hiç değmez..
ben bosanmis kadinlari dinledim you tubede diyorki. kadinin 4 cocugu varmis bi buyusunler demis. e simdi benim gencligim gitti diyor..

Adam gayet yapıcı, durumu kurtarmak için çaba da koyacak. Önceki konularınızı bilmiyorum ama bu iş pekala düzelebilir gibi geldi bana. Birbirinize daha çok vakit ayırın, akşam oturun aailece film izleyin mesela , güzel sofra kurun ... bol şans dilerim bana gayet güzel geldi durum.

Şahsen ben cevap vermezdim.
Ama ben bu kadar süre aynı adamın yanında da durmazdım.
canim zaten sokaga cikma yasagi biter bitmez ailemin yanina gelmistim. ama ilk ablamda kaldim ben ucaktan indigimde. ve ona sarilip biraz anlattim. sonra annemlere gectim annemin rahatsizliklari var uzulmesinler dedik hemen anlatmadik. ablamlarla surekli msjlastik ama onlar da babam sana daha eziyet edebilir belki de evden hic cikartmaz seni dedi. cunku biz nisanlandigimiz da bile bir an once dugun yapmak istedi, emanetsiniz laf soz olur gibi oyle dusunceleri vardi.
sonra ablamlar da bana oyle soyleyince ve evde de iki bekar kardesim var bi odamiz yoktu. cocuk da bi duzen istiyor odasini oyuncaklarini istiyordu ablamlarla oyle konusunca bende yeni eve tasininca deneyelim dedim, ama sonr abu kiz muhabbetleri oldu ve kavga ettik. sen hic degismiyorsun artik dayanamiyorum deyince bu konusmalar gecti aramizda

Bende ilk mesajımı geri alıyorum...

Eski konum bana birine msj attığını ama pişman olduğunu söyledi. Bütün kadınlar aynı zaten çok pismanim dedi. Kıymetini bilememişim dedi... Sonra sosyal medyada benim msjmi gördü öyle olunca beni dövdü. Işte tokatladı. Sonra yeni sayfa açalım diye tayin istedik geldik simdi de böyle diyo

Evet malesef ki olduu ve bu devamı olabileceğini gösteriyor. Ama ben deli gibi kiskandim diyor sende aldattın diye düşündüm ve delirdim diyor

Yok yani o tamamen o şekilde konuştuk diyor ama görüştü de belki benim üniversitenin sayfasından aslında okul ödev filan ama ben söylemedim korktum sildim. Okuldan alır beni diye. O da o yüzden dövdüğünü söyledi ama döverken babanın şerefini iki paralık edicem.. sen ben yokken eve adam mi alıyorsun bile dedi. Oysa benim erkek arkadaşım bile olmamıştı 19 yaşından beri tanıyor beni bunları nasıl söylersin dedim. Ki sırf bu cümleleri bile yetiyor. Zaten ona da diyorum ne sen eski sendin ne ben eski nilim...

Tabi ki takdir etmeyecek. Ama belki herşeyi silip başlayabilir miyiz diye de düşünüyorum yaralarımı sarabilir miyim bizden olur mu diyorum... Çok doluyum çok

Mesajımı gördüğü için beni dövdü...
Kıskandığı için yapmış...
Kızdırırsam beni okuldan alır...
..... aradığı için aldatmış, ama kıymetli olduğumu söyledi....
Adamın yaptığı her şeye siz bir neden bulmuşsunuz zaten. O zaman kötü bir kocanız yok sizin, bunları yapmasına sebep olduğunuz için siz kötü bir eşsiniz... Kendiniz bunu onaylamış ve bizi de son şansı neden verdiğinizle ilgili ikna etmeye çalışıyorsunuz.
Hakkınızda hayırlısı olsun, gerçekleri görmeniz ve ikna olmanız dileğiyle...

Adam gayet yapıcı, durumu kurtarmak için çaba da koyacak. Önceki konularınızı bilmiyorum ama bu iş pekala düzelebilir gibi geldi bana. Birbirinize daha çok vakit ayırın, akşam oturun aailece film izleyin mesela , güzel sofra kurun ... bol şans dilerim bana gayet güzel geldi durum.
canim bilmiyorum aslinda aylardir hep uzak davrnaik birbirimize hep tersledik o da bende. simdi bende hayir diyemem. ama o beni daha cok tersledi. yatakta otururken kucagin ciksam ittirdi beni kacti cogu cunku birkac kez google gecmsini gormustum eliyle bosaliyor. bir defasinda yanimda da gordum resme bakarken gece.. benm regl donemimdi ama yanimda olmaz yani ne bilim.

Önceki mesajımı ben de geri alıyorum, aldatma var, üstüne dövme şiddet var böyle bir erkek özür dilese ancak kandırıyordur.

Bende ilk mesajımı geri alıyorum...

Mesajımı gördüğü için beni dövdü...
Kıskandığı için yapmış...
Kızdırırsam beni okuldan alır...
..... aradığı için aldatmış, ama kıymetli olduğumu söyledi....
Adamın yaptığı her şeye siz bir neden bulmuşsunuz zaten. O zaman kötü bir kocanız yok sizin, bunları yapmasına sebep olduğunuz için siz kötü bir eşsiniz... Kendiniz bunu onaylamış ve bizi de son şansı neden verdiğinizle ilgili ikna etmeye çalışıyorsunuz.
Hakkınızda hayırlısı olsun, gerçekleri görmeniz ve ikna olmanız dileğiyle...
hayir canim ben onun soylediklerini yaziyorum buraya. ki fikrini bilin diye. yoksa kabul etsem niye yazayim ki kendi kendime cekiyorum zaten cekmeye devam ederim

Canımmm öncelikle msjna çok teşekkür ediyorum. Biliyor musun bunların hepsini düşündüm. Çünkü tayin istemiştik tam kesinleşmeden yaZin ailemin yanında kaldım. Ve o süreçte hiç dönmeyecek gibi kaldım.. kardeşimle tartışmalarım oldu evde bakar o. Çok basit kitaplarımın yerini nasıl değişirsin benim düzenim o gibi saçma sapan şeyler.
Üstelik ablama da anlatmıştım ama onlar bi şans vermemi soylemiislerdi yeni tasinacagin evde belki düzelir..

Birde oğlum biraz mızmızdı. Inatlasiyordy yani. E bi odam yokki çekip geceyim içeriye. Haliyle herkes müdahil oluyordu. Ne oldu neden bağırıyor e apartmanda olunca bağırtmamak da gerekiyordu iyice geriliyordum. Zaten gergindim...
Üstüne böyle gerginlikler olunca evde, çünkü bi odamız yok oturma odasında kalıyoruz. Dışarı çıkmıştım hiç unutmuyorum bi bankta oturdum oğlum kucağımda uyuya kalmıştı. Ona sarılıp ağlamıştım orda kimsesiz hissetmiştim kendimi çok garip hissetmistim...
Dedimki Nill bu yolda yalnızsın işte kimsen olmayacak belki bi fazlalık acınır gözle bakılacak sana....
Ama eve dönsek herşeyimi eleştiren bunları yaşatan biri var..

Şimdi böyle söyleyince acaba kendi konfor alakalı yaratabilir miyim dedim. Çünkü memleketime taşındım tam istediğim yerdeyim.. altıma arabamı alır çocuğumu alır gezerim pandemi var ama akrabalarim var birkaç görüştüğüm onlarla takılırım.. keyfime bakarım.. acaba böyle yapabilir miyim dedim...
Kpss giricem öğretmende olursam kendi düzenimi oluşturabilir miyim dedim..
Belki bizden olur mu... bilmiyorum....

Ay kıyamam sana ben :KK43:(
Eşin hatalarının farkında bence. Çok ayrı kaldık da demiş zaten. Biraz daha birbirinizle zaman geçirin. Uzaklaşmışsınız o yüzden böyle şeyler yaşanmış. Kurtulur bu evlilik.
Şiddet var affedilir bir tarafı yok ama çocuk var işte. :/

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah. Güzel haberlerini alırız.

Önceki mesajımı ben de geri alıyorum, aldatma var, üstüne dövme şiddet var böyle bir erkek özür dilese ancak kandırıyordur.
bende oyle dusundugum icin dun o konusmayi yaptim. hadi o zaman kiskandin ama bu yeni evimiz de hic konu acmamistim.. ama sen baska bir kizla konustun mu dedim diye hala uste cikmaya calisiyorsun dedim bu hakaretleri soyleyebiliyorsun ben yurutemem dedm

Ay kıyamam sana ben :KK43:(
Eşin hatalarının farkında bence. Çok ayrı kaldık da demiş zaten. Biraz daha birbirinizle zaman geçirin. Uzaklaşmışsınız o yüzden böyle şeyler yaşanmış. Kurtulur bu evlilik.
Şiddet var affedilir bir tarafı yok ama çocuk var işte. :/

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah. Güzel haberlerini alırız.
sagol canimmm... bizi buraya surukleyen seyleri soyledi ama bilmiyorum dogru karar ne olur bizim icin.. dusun dusun baska bisey yapamiyorum su anda. oglum da o kadar duskun ki babasina :KK43:

hayir canim ben onun soylediklerini yaziyorum buraya. ki fikrini bilin diye. yoksa kabul etsem niye yazayim ki kendi kendime cekiyorum zaten cekmeye devam ederim
Etme işte niye edesin ki? Ölümsüz müsün, dünya sana mı kalacak?
Bu kadar ileri gidebilen bir adam için neden ömrünü heba edesin.
Aldatılmayı, şiddeti hak edecek ne yapmış olabilirsin ki? Ya bu hak edilir mi?
Adam kötüyse, ahlaki duyguları gelişmemişse, seviştiği kadının canını yakmaktan dolayı üzülmeyen bir hanzoysa yapar....
Seninle ilgisi yok bunların...
Sen çektikçe de değişmeyecek o yüzden... Sen onun kürkçü dükkanı olacaksın... Farkında mısın?

Oturduk, konuştuk. (Dün akşam)Bağırmadan kavga etmeden. Artık yoruldugumu anlattım. Herşeyi.dinledi, o da anlattı.
Hergun eve gelince üzgün ağlayan biri görmek istemiyorum mutlu olmak istiyorum ama boşanacaksan. Dava açıcaz. Boşanma sonuçlanana kadar evde kal. Gittiğinde babanın evine boşanmış git. Herkes duyduğunda bitmiş olsun. Benim evimin içinde ki kavgayı biri duymasın, duyarsa da bitmiş olması lazım dedi. Boşanmak bir saat bir haftalık iş dedi. Boşanınca ne olacak daha mutlu olucak misin gerçekten dedi. Benim bike hayatima biri girse ne olacak asla daha iyi olmayacak, illa ki kavgalar olucak. Niye biz yuvamızı yıkalım. Gel yeniden kuralım. Değişelim. Yanlislarimi söyle bir daha yapmayayım. Düzelteyim onu. Gel yaralarımızı saralım.

Sen oğlundan ayrı durabilir misin dedi? Ölürüm dedim.
E bana niye bunu yapıyorsun?
Herşeyi bırakalım, geçmişi de, kendimi düzelteceğim okulu da bırakıcam. Sadece yuvamı kurtarıcam, sadece yuvamızı kurtaralım. Böyle konuşunca daha iyi anladım. Yalnislarimi anladım. Artık bırakalım 3.kisileri, yuvamıza kimseyi müdahale ettirmeyelim dedi. Öylece baktim dışarı. Boşanırız derken bile bembeyazdı yüzü donuktu, zar zor konuştu..

Tekli koltuklarda oturuyorduk tam önümdeydi. O sırada oglum sırtına çıktı. Kucağıma eğilince öyle yattı. Oğlum gitti ama o kalkmadı. Öylece yattı kucağımda. Bende sustum o da sustu. Elim de kucagimdaydi. Tuttu öptü ben senin eline bile kkurban olurum dedi sessizce. Kalktık sonra.

Bosanmak veya boşanmamak için düşünücem dedim. Zaten karantinadayım.. yarın sabah sınavım var. Biseyler hazırladık beraber kimse yine konuşmuyor. Yardım etti yedik. Sonra da mutfağı beraber temizledik. Alışveriş yapmıştı onları da yerleştirdik. Demek ki insan kavga etmeden de yardim edebiliyormus.. Sonra orda bana sarılmak istedi. Ne yapıyorsun bi dur dedim.. belki karıma son sarilisimdir barı bırakta doya doya sarılayım dedi.

8 yıl sonra ilk defa gözlerimin içine bakarak konuştu. Ilk defa bu kadar samimi konuştu.. boşanmak bir saat bir hafta belki ama yıkması en kolayı biz niye yikalim gel beraber kaldıralım dedi...
Birde ikimizde okul okuyoduk o da ekstra bi bölüm okuyordu. Okulu da bırakıcam dedi. Tam çocuk oldu okullara başladık. Sen başka odada ben başka odada da ders çalışıyoruz birbirimize hiç vakit ayıramadik. Cocuuk uyudu biz kkitaplara gomulduk. Söyle bi evli çiftler gibi bir film izleyemiyoruz hep okul sınav iş temposu arasında kaybolduk.
.herşeyi birakicam ve sadece yuvami kurtarıcam dedi.. dünyada benim yuvamdan ailemden daha önemli ne var ki dedi..
Çok pismanim yaşattığım herşey için pismanim ama seni mutlu etmek için herşeyi yapicam.. destek olucam.. al arabada senin olsun.. nasıl mutlu olucaksan dedi...... oğlumuza bunları yaşatmaya hakkımız yok bi günahı yok dedi..

Sabah işe giderken yine kimse konuşmadı. Sarıldı uzun uzun saçımı öptü sonra gitti...

Şunu da eklemek sterim. Zaten boşanacak olsam da okulu bitirmeyi bekliyordum ama şimdi böyle bir konuşma olunca da bu dönem bitene kadar konuşmayarak kızarak değil de acaba ıyi olur muyuz diye bakmam gerekiyor mu bunu merak ediyoru....
Madem okulun bitmesini beklicektiniz. Bi şans verin birbirinize. Eğer yine olmuyosa okul bitince boşanırsınız zaten.

Etme işte niye edesin ki? Ölümsüz müsün, dünya sana mı kalacak?
Bu kadar ileri gidebilen bir adam için neden ömrünü heba edesin.
Aldatılmayı, şiddeti hak edecek ne yapmış olabilirsin ki? Ya bu hak edilir mi?
Adam kötüyse, ahlaki duyguları gelişmemişse, seviştiği kadının canını yakmaktan dolayı üzülmeyen bir hanzoysa yapar....
Seninle ilgisi yok bunların...
Sen çektikçe de değişmeyecek o yüzden... Sen onun kürkçü dükkanı olacaksın... Farkında mısın?
o aldattgini alenen soyluyor benim hicbir yetkim yok ama o beni dovuyor haketmis oluyorum. bunu zaten yediremiyorum kendime.. ki sadece tokat atsa. defalarca tokat atti saclarimdan ttutu surukledi, ki tlfnumu vermemistim kesin diye dusundu, ama yine de pisman olur diye bekledim, sen hakkettin dedi,

Madem okulun bitmesini beklicektiniz. Bi şans verin birbirinize. Eğer yine olmuyosa okul bitince boşanırsınız zaten.
evet zaten oyle ama bu konusmamizi da burada paylasmak istedim,, sadece samimi geldi acaba yurekten pisman olur mu diye merka ettim

bana ilk sordu bu kim dedi soylemedim. hic gormedim filan dedim. profil resmi de yoktu zaten. sonrasinda bana direk seyinin resmini attin mi dedi :KK43::KK43::KK43::KK43: inanamadim soylediklerine...... oyle seyler soyledi ki nasil aklina geliyor dedim ama sonrasinda insan kendi yaptgindan bilir hesabi galiba dedimmmmmmm

canim bilmiyorum aslinda aylardir hep uzak davrnaik birbirimize hep tersledik o da bende. simdi bende hayir diyemem. ama o beni daha cok tersledi. yatakta otururken kucagin ciksam ittirdi beni kacti cogu cunku birkac kez google gecmsini gormustum eliyle bosaliyor. bir defasinda yanimda da gordum resme bakarken gece.. benm regl donemimdi ama yanimda olmaz yani ne bilim.
Bütün mesajlarınızı okudum ama böyle bir adamın istediği son sanştan ne olur?

Aldatma, şiddet, size karşı 0 saygı, olabilecek her türlü kötü şey var.

Güzel şeyler duymak istediniz belki ama yok yani, eşinizin elle tutulur hiçbirseyi yok.

Okulunuzu bitirene kadar bekleyin, babanızda rahat vermeyecek biri anladığım kadarıyla ama size bu kadar kötülük etmiş insanı içinizin almaması lazım artık.

Kusura bakmayın ama dramatize ederek roman üslubuyla anlatışınız beni aşırı rahatsız etti.Dizime yattı üstüme sıçradı gereksiz ayrıntılara girmişsiniz 🤦🏼‍♀️
Bence zaten boşanmayacaksınız ama madem arada bir bağ var bir şans daha verip düzeltebilirsiniz.

Bütün mesajlarınızı okudum ama böyle bir adamın istediği son sanştan ne olur?

Aldatma, şiddet, size karşı 0 saygı, olabilecek her türlü kötü şey var.

Güzel şeyler duymak istediniz belki ama yok yani, eşinizin elle tutulur hiçbirseyi yok.

Okulunuzu bitirene kadar bekleyin, babanızda rahat vermeyecek biri anladığım kadarıyla ama size bu kadar kötülük etmiş insanı içinizin almaması lazım artık.
Zaten içim alıyor. Bakıyorum ona ve buz gibi oluyor içim bakıyorum ve bu adam benim neyim diyorum hiç bisey hissedemiyorum...sadece eski günlerimiz aklıma geliyor o zaman içim çiz ediyor. Nasıl da bambaşka insanlar olduk. Nasıl bunlar başıma geldi hayretler içindeyim

X