Son şans verilir mi

Selam kızlar. Burada daha önce çok konular açtım eşimle mutsuzluğumu hep yazdım ve en sonunda kaçınılmaz son oldu ve biz Mart ayında boşandık. Evi terkeden boşanma davası açan ben oldum terk ettiğim gündem beri eşim barışmak istedi pişmanlığını hep dile getirdi şu anda boşanık olmamıza rağmen barışmak için çabalıyor yaptığı tüm hataları farkında vicdanen çektiği acıyı görüyorum ağlıyor yüzüme bakamıyor ama ben barışmak istemiyorum evliyken yaşadığım mutsuzluk sorunlar kavgalar beni bitirmişti artık ama bana hep dediği cümle herkes ikinci şansı hakeder sizce bir insan değişir mi gerçekten ve o şansa değer mi?
Kadınlar evlerini dağıtmamak İçin genellikle çok uzun zaman direnen taraf oluyorlar.
Hemen az surat yapıp tartışınca evden kaçan giden kadın az rastlanmıştır.
Tahminimce siz de binlerce kez şans vermişsinizdir, susmuş içinize atmışsınızdır belki de.
İşin içinde şiddet, aldatma varsa aslaa ikinci şansı olamaz bence kimsenin.

Mesele boşanma aşamasına gelene kadar yeterince şans vermişsin zaten. Fiziksel ve duygusal şiddetin geri dönüşü yoktur.

Bi kadın kolay kolay boşanma kararı almaz. O yüzden boşandıysa geriye bakmayacak tekrar. Hele sizinki gibi sebep şiddetse afedersiniz aptallık olur. Güçlü olmuş boşanmışsınız her şeyi atlatmışsınız şimdi eski eş zırlıyor diye tekrar aynı macerayı yaşamaya gerek var mı? Az ötede zırlasın.

X