Son şans verilir mi

asas22

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2021
164
54
28
Selam kızlar. Burada daha önce çok konular açtım eşimle mutsuzluğumu hep yazdım ve en sonunda kaçınılmaz son oldu ve biz Mart ayında boşandık. Evi terkeden boşanma davası açan ben oldum terk ettiğim gündem beri eşim barışmak istedi pişmanlığını hep dile getirdi şu anda boşanık olmamıza rağmen barışmak için çabalıyor yaptığı tüm hataları farkında vicdanen çektiği acıyı görüyorum ağlıyor yüzüme bakamıyor ama ben barışmak istemiyorum evliyken yaşadığım mutsuzluk sorunlar kavgalar beni bitirmişti artık ama bana hep dediği cümle herkes ikinci şansı hakeder sizce bir insan değişir mi gerçekten ve o şansa değer mi?

Hayir haketmez.

Eminim ki dava açmadan defalarca şans vermişsinizdir.

İkinci degil yirmi ikinci şansını evliyken tüketmeseydi evli kalmaya devam ederdiniz.

Sebeplerinizi hatırlatın kendinize.

Aşkından deli divane değil.

Evdeki düzenini ve cinselligi özledi.

Konu bundan ibaret.

Yoksayın kendi yolunuzu çizin.

İhanet yok ama küfür vurma kırma olayları var
Psikolojik şiddette affedilmemesi gereken bir durum sen belki fark etmesen bile bu şiddet seni etkiler. Bu davranışlarda bulunan bir erkeğin sonradan düzeleceğini asla sanmam hatta tam tersi ''nasıl olsa affetti yine bir iki ağlarım affeder'' düşüncesini yaşayabilir o yüzden dümdüz yoluna devam et

Selam kızlar. Burada daha önce çok konular açtım eşimle mutsuzluğumu hep yazdım ve en sonunda kaçınılmaz son oldu ve biz Mart ayında boşandık. Evi terkeden boşanma davası açan ben oldum terk ettiğim gündem beri eşim barışmak istedi pişmanlığını hep dile getirdi şu anda boşanık olmamıza rağmen barışmak için çabalıyor yaptığı tüm hataları farkında vicdanen çektiği acıyı görüyorum ağlıyor yüzüme bakamıyor ama ben barışmak istemiyorum evliyken yaşadığım mutsuzluk sorunlar kavgalar beni bitirmişti artık ama bana hep dediği cümle herkes ikinci şansı hakeder sizce bir insan değişir mi gerçekten ve o şansa değer mi?
Barışmak istemiyorum diyorsunuz ya zaten sorunun cevabı sizde

Hayir haketmez.

Eminim ki dava açmadan defalarca şans vermişsinizdir.

İkinci degil yirmi ikinci şansını evliyken tüketmeseydi evli kalmaya devam ederdiniz.

Sebeplerinizi hatırlatın kendinize.

Aşkından deli divane değil.

Evdeki düzenini ve cinselligi özledi.

Konu bundan ibaret.

Yoksayın kendi yolunuzu çizin.
teşekkür ederim yorumunuz için

Bazi huylar değişmez silinmez. Kaybettikten sonra pişman olmak bana samimi gelmiyor. Ilk hatasında bitirmemissinizdir zaten bi süre sabredip şans verip durmuşsunuzdur, vurma kirma var diyorsunuz bunlar basit hata mi? Hadi şans verdiniz 2 ay sonra gene başa sardi, tekrar ayrılacak gücü bulabilecek misiniz?

Psikolojik ve fiziksel şiddet ikinci şansı haketmez!
O zamanlar yaşadıklarınızı hatırlayın ve kendinize bunu yapmayın, şuan sizden uzaktayken pişman, affettiniz, tekrar bir tartışma yaşadınız diyelim ben yeniden aynı davranislari sergileyecegini düşünüyorum.

Herkes ikinci şansı hak eder lafını bence bencil insanlar uydurmuş. Yok öyle bir şey. Çevremde ikinci şansı verip de memnun kalan olmadı şimdiye kadar. Sizin vicdanınıza oynamaya çalışıyor. Sanki siz ikinci şansı vermediğiniz için haksızlık yapıyormuş gibi kandırmaya çalışıyor. Şuçlu hissedip onun hatalarına odaklanamayın diye. Ama eminim ki evliliğin içinde en az 100 defa şans vermişsinizdir. Bence bir daha hiç iletişim kurmayın çünkü manipüle etmeye çalışıyor. Sizi hala üzmesine izin vermeyin. Ona şans vereceğinize etrafınızdaki başka bir erkeğe şans vermek çok daha karlı. Ona mı kaldınız Allah aşkına.

3-4 aya eski haline gelir. Kurulu düzeni, yemeği, çamaşır-bulaşığı + vazgeçilmeyi kabul etmek istemeyenler nedense ağlıyor, kendime zarar veririm diye göz boyuyor ya da düzeldim bir daha asla yapmam diyor. Çok nadirdir kalıcı düzelen. O da varsa tabii. Ben görmedim.

İhanet yok ama küfür vurma kırma olayları var

Eski konulariniza soyle bir goz attim daha 6 aylik evliyken esiniz sizi her hafta zorla koye goturuyormus. Gelmezsen ayriliriz diyormus. Balayindan sonraki ilk tatilinize bile aiesini dahil etmek istemis. Esimin ailesi temali konularinizda bile asil sorun esinizken siz sorunu baska yerlerde aramissiniz. Butun bunlarin ustune kufur, vurma, kirma eklenmis. Konularinizdan edindigim izlenim muhtemelen bosanmayi da esiniz istemistir, cunku siz cok ugrasmissiniz. Aileci bir insanin degistigini su bdv.de hic okumadim. Pismandir, barismak istiyordur ama degiseceginden degil sizin gibisini bulamayacagindan.

Vallaha siz daha önce vurma kirma olaylari yasamissiniz. Tüm verdiginiz sanslarin icine etmis. Simdi tam.olarak ne degisti? Tedavi mi gördü, kafasina saksi mi düstü? Gidemeyeceginizi zannettigi icin mi rahat eziyet ediyordu? Bence bu kitapi tekrar okumaya gerek yok

boşanma aşamasına kaç kez geldin de en sonunda dayanamadın boşandın onu düşün.
Yani değişmemiştir o. Rezil olmuştur gaza gelmiştir bir daha yapmam diye ama elde edince kaldığı yerden ne yapıyorsa yapmaya devam edecektir.
Bir de şunu sor kendine iyileşmeye başlamışken tekrar aynı süreci yaşayabilecek misin?

X