Sonunda beklenen oldu.

sana mı yazdım konu sahibine mi hatırlayamadım

neden bu iyi anlaşma hissiniz var

yani eşimin ailesi bana yabancı insanlar

neden onlarla iyi anlaşmalıyım

tıpkı iş arkadaşlarım gibi sınırlı bir ilişkim olmalı

mesela 10 tane iş arkadaşım var diyelim

bunların 10 u ile de aram aynı olamaz hepsi ile aynı iyi anlaşma modunda olamam

iş için gerektiği kadar ilişki kurarım gerçekten iyi anlaştığım ile halim tavrım farklı olur

eşim o ailedeki gerçekten anlaştığım kişidir, diğerleri ile de ilişkimi sürdürürüm ama iyi anlaşmam gerekmez

hele de kv olmuş benden en az 25 yaş büyük birisi ile birden nasıl iyi anlaşayım ki kuşak farkı var en basiti
İyi anlaşmaktan kastım huzursuzluk çıkmadan güzelim ya çok fazla ters gelen huyları oluyor sonuçta bizden büyükler ramazan bayramı için kayınvalidem 15 kere köye gidelim dedi plan yapmış bize sormadan zorundayız sanki bana kalsa “ anne bizim adımıza karar vermeyin “ dicem ama alıncak o yüzden bende kararsız kalıp kırmıyım diye susuyorum. Susunca dahada baskın oluyorlar ☺️

ama şaka gibi

kv nin akrabası kim yeğen falan mı

bak 15 yıllık evliyim yazı ile yazayım on beş yıl, kv nin hiçbir akrabası ile telefon ile konuşmadım

neden konuşayım ki, konuşulmasını gerektiren bir durum varsa eşim konuşur

eşimin kuzeni ile birlikte bir iş yapıyoruz onunla konuşurum da mesela onun kardeşi ile hiç konuşmam
Bana ara diyemez mesela şey der ay teyzen şöyle olmuş böyle olmuş yani diyorki ara geçmiş olsun de. Bir de anlamıyorum ben aynı binadayım haftada 1 2 görüşürüz haftaiçide uğramam yemeklerimide ayırdık ama akrabalarına diyorki birlikte yiyoruz zateennnnn. Bu gösterş mi ? Bozucaktım yoo herkes evinde diye.

Ben senin konularina Da yazdim ama hic ters bir tutumunu gormedim. Amacin gercekten fikir almak. Kv.gorumce dedikodusu yapayim bikac kisiye de saldirayim stres atayim derdinde degilsin.
Evet inanın fikir almak. Dedikodu sevmiyorum hatta görümcemle kayınvalidemide severim dikkat ederim sözlerime seçerim kırmam terslemem abisiyle oğlu arasınada girmem ama bazen tıkanıyorum neden böyle oluyor ne yapmalıyım evlilik böylemi böyleyse alışayım mı yoksa çözümü varmı gibi 🙏🏻

İyi anlaşmaktan kastım huzursuzluk çıkmadan güzelim ya çok fazla ters gelen huyları oluyor sonuçta bizden büyükler ramazan bayramı için kayınvalidem 15 kere köye gidelim dedi plan yapmış bize sormadan zorundayız sanki bana kalsa “ anne bizim adımıza karar vermeyin “ dicem ama alıncak o yüzden bende kararsız kalıp kırmıyım diye susuyorum. Susunca dahada baskın oluyorlar ☺️

işte alınsın gerekirse

çok net "bizim de bize göre işimiz, planımız var, siz gidin, bizi dahil etmeyin, uygun olursak biz de gelirken haber veririz" dersin

ister alınır ister alınmaz

bunu söylediniz dite bir alınır iki alınır sonra bunun olağan olduğunu fark eder

bu demek değil ki hiç ilişkiniz olmasın, küs gibi yaşayın ama bizim hayatımız ve sizinkinin akışı farklı mesajını sık sık tekrarlamak lazım

bir de Ramazan Bayramı na daha 40 gün var şimdiden plan program çok hızlı bana dese "hele bir o günlere gelelim, yarına sağ çıkacağımız ne malum" der geçerdim

kanaryam güzel kusum

seni seviyorum sevimli bir yanın var arada yapma etme konuları edip durma diyorum sana
atarlanman yok sakınsın kavgacı bir yanın yok
aynı konuyu açma desemde açıyorsun ve böyle konular olunca hep aklimdasin
Evet açma desenizde açıyorum çünkü güçlü olmak istiyorum ezilmemek istiyorum 🙏🏻❤️ Msspare normaldede sakinim tanısan dersin ki sen bağırabiliyor musun 🤣🤣 o yüzden biraz beni saf yerine koyuyorlar ondandır konu açmalarım 🙈

Evet inanın fikir almak. Dedikodu sevmiyorum hatta görümcemle kayınvalidemide severim dikkat ederim sözlerime seçerim kırmam terslemem abisiyle oğlu arasınada girmem ama bazen tıkanıyorum neden böyle oluyor ne yapmalıyım evlilik böylemi böyleyse alışayım mı yoksa çözümü varmı gibi 🙏🏻

Herkesin evliligi, beklentisi ve hayati farklidir. Bana gore evlilik boyle bir sey degil. Ben mesela hic birine bayilmam dikkat ettigim tek ayrinti saygi. Kendi aileme kimsenin saygisizlik yapmasina musade etmeyecegim icin ben de bir saygisizlik yapmam. Beni sevsinler iyi goruneyim gibi bir kaygim ilk gunden bu yana hic olmadi. Neden beni sevsinler mesela ya da neden ben onlari cok sevip bayilayim? Bu kaygilar bana hic normal gelmiyor. Bana kimse sunu ara dememistir mesela ne munasebet? Aramak isteyen arar konusur benlik bir durum yok.

Mesela sen ayni binada oturuyorsun ben boyle bir sey de yapamazdim. Bu kadar samimiyeti ben kaldiramam aliskin oldugum bir hayat tarzi degil.

Mesafe demek yakip,yikmak,kirmak demek degildir.

Bana ara diyemez mesela şey der ay teyzen şöyle olmuş böyle olmuş yani diyorki ara geçmiş olsun de. Bir de anlamıyorum ben aynı binadayım haftada 1 2 görüşürüz haftaiçide uğramam yemeklerimide ayırdık ama akrabalarına diyorki birlikte yiyoruz zateennnnn. Bu gösterş mi ? Bozucaktım yoo herkes evinde diye.

işte teyzeye şöyle olmuş diye bana anlattığında geçmiş olsun der geçerim o konu orada kapanır

o ima etti diye neden arıyorsun

aman huzursuzluk çıkmasın

kv de aman huzursuzluk çıkmasın diye açıkça söylemeyip sadece ima ediyor

o ayrı yemiyoruz vs gelin ayrı yemeye başlamış demesinler diye çevresine gösteriş

çünkü gelinle tartıştık artık benim hükümranlık alanımda değil demek oluyor bu

sen bu eşinin canı binaya girerken kokuları alıp annesinin yemekleri çeken arkadaş mıydın

işte alınsın gerekirse

çok net "bizim de bize göre işimiz, planımız var, siz gidin, bizi dahil etmeyin, uygun olursak biz de gelirken haber veririz" dersin

ister alınır ister alınmaz

bunu söylediniz dite bir alınır iki alınır sonra bunun olağan olduğunu fark eder

bu demek değil ki hiç ilişkiniz olmasın, küs gibi yaşayın ama bizim hayatımız ve sizinkinin akışı farklı mesajını sık sık tekrarlamak lazım

bir de Ramazan Bayramı na daha 40 gün var şimdiden plan program çok hızlı bana dese "hele bir o günlere gelelim, yarına sağ çıkacağımız ne malum" der geçerdim
Ah damdam 15 kere dediyse 15 kere daha dur dedik. İznim olmuyor dedim. Bilerek yapıyorki plan yapmayalım dediğini yapalım. Bahane olarak paramız yok dedim biz koyarız benzin yardım ederiz gelinn diyor. Eşime desem istemiyorum gibi algılanıcak. Kayınvalideme desem oğlum gelemiyor gelin yüzünden mevzusu olucak. Bende umarım yasak olur diyorum 🤣🤣 Ama cidden alınırsa alınsın ya eşimle aramı bozucağıma kayınvalidem alınır sonra geçer 🤣

işte teyzeye şöyle olmuş diye bana anlattığında geçmiş olsun der geçerim o konu orada kapanır

o ayrı yemiyoruz vs gelin ayrı yemeye başlamış demesinler diye çevresine gösteriş

sen bu eşinin canı binaya girerken kokuları alıp annesinin yemekleri çeken arkadaş mıydın
Sana birşey soracagım peki.Böyle bir eşin olsa napardın.Ailesini çok özlüyor ve onlarla uzun saatler vakit geçirmek istiyor. Seninde gelmeni istiyor. Sebebi biz evliyiz oluyor. Benim eşim birlikte yapışık ikiz gibi gidelim istiyor. Sebebi evli olmamız. Sabah gitsek akşam kalkalım yoksa onlara doyamıyorum diyor. Ama ben günümü ölmüş sayıyorum ve sıkılıyorum 😭

Herkesin evliligi, beklentisi ve hayati farklidir. Bana gore evlilik boyle bir sey degil. Ben mesela hic birine bayilmam dikkat ettigim tek ayrinti saygi. Kendi aileme kimsenin saygisizlik yapmasina musade etmeyecegim icin ben de bir saygisizlik yapmam. Beni sevsinler iyi goruneyim gibi bir kaygim ilk gunden bu yana hic olmadi. Neden beni sevsinler mesela ya da neden ben onlari cok sevip bayilayim? Bu kaygilar bana hic normal gelmiyor. Bana kimse sunu ara dememistir mesela ne munasebet? Aramak isteyen arar konusur benlik bir durum yok.

Mesela sen ayni binada oturuyorsun ben boyle bir sey de yapamazdim. Bu kadar samimiyeti ben kaldiramam aliskin oldugum bir hayat tarzi degil.

Mesafe demek yakip,yikmak,kirmak demek degildir.
Aynı binada olmamım sebebi kayınvalidem oturduğu evi verdi sağolsun alt kata geçti 1 sene sonra memlekete yerleşicek diye. Sorun yapmadım çünkü benim için fedakarlık yaptı düzenini bozmayıp kiraya gidn de diyebilirdi. O yüzden şuan çok dile getirmemeye çalışıyorum eşime çünkü gidiciler. Bazende zamanla oturucağını düşünüyorum evliliğin 🙏🏻

Kanaryanız yesin sizi :) kimseyi kırmak istemiyorum ben o yüzden dikkat ediyorum ama bi yandanda akıl almak istediğim için yazıyorum daha 22 yaşındayım çok hata yapabilirim tecrübelerden faydalanmam lazım. 🙏🏻🥰
Mavera ,kedicik ,kanarya, üçüde aynı konuda obowww taş yağacak kk ya kaynana savarlar sizi 😂😂

Ay evet eşime çağırılmadan gidilmicek dedim artık yapmıyor çok şükür. Haftasonu görüşüyoruz anca onda da dağılıyoruz evlere sonra. Herkese birlikte yiyoruz destek oluyoruz diyor. Teyzeyi aramadım tabikide öylesne ararım demiştim bildiği için görüntülü aradı kendisi yanımda.

Sana birşey soracagım peki.Böyle bir eşin olsa napardın.Ailesini çok özlüyor ve onlarla uzun saatler vakit geçirmek istiyor. Seninde gelmeni istiyor. Sebebi biz evliyiz oluyor. Benim eşim birlikte yapışık ikiz gibi gidelim istiyor. Sebebi evli olmamız. Sabah gitsek akşam kalkalım yoksa onlara doyamıyorum diyor. Ama ben günümü ölmüş sayıyorum ve sıkılıyorum 😭

Galiba öyle eşim olmazdı 🤣

Şaka bir yana eşim annesi ile oturmuyor balkonda takılıyor vs diyorsun neyini özlüyormuş

Ben bu konuya mı yazdım bugün bir yere yazdım erkeklerin de hislerini yazacakları bir bölüm olsun diye yani o ne hissediyor bunu anlamak lazım

Bence o özlemiyor sadece “ evlendin bizi unuttun” siteminden uzak olmak istiyor

Annesinin bir arada kocaman aile olalım, kızcağız bilmiyor onu da içimize alıp sımsıcak ilişkiler yaşayalım cümlelerini tek doğru kabul ediyor

Ya hahah kız öyle deme hatada yapsalar onlarda anne bazen üzülüyorum 🤣❤️
Valla ben KV mı seviyorum ♥️ yokmu ayrı dustugumuz yönler var ama genelde anlaşırız .her lafimida söylerim yüzüne.. çokta sevmiyorum bu yüzden yorum yapmayı seni görüyorum ama yapmıyorum yorum 😊 abartigini düşünüyorum gelinlerin objektif olamıyorum ..bu yüzden yapmıyorum çok yorum . mevarayada dayanamadıgim için yapıyor sinirlerim zıplıyor..

Galiba öyle eşim olmazdı 🤣

Şaka bir yana eşim annesi ile oturmuyor balkonda takılıyor vs diyorsun neyini özlüyormuş

Ben bu konuya mı yazdım bugün bir yere yazdım erkeklerin de hislerini yazacakları bir bölüm olsun diye yani o ne hissediyor bunu anlamak lazım

Bence o özlemiyor sadece “ evlendin bizi unuttun” siteminden uzak olmak istiyor

Annesinin bir arada kocaman aile olalım, kızcağız bilmiyor onu da içimize alıp sımsıcak ilişkiler yaşayalım cümlelerini tek doğru kabul ediyor
Ailesi çok verici Allah için. Ve eşim kendını mahcup hissediyor. Şimdi ayrı oturmuyor. Bu yüzden kavga etmıstık. Bekarken işten gelır ayrı odasına gecerdi. Erkek kardesı de öyle. Biz gıdınce odasından cıkmaz. Aile içinde oturmaz. Birkac kez sanırım ailesi problem mı var neden gelmıyor dıyorlar ondan. Sevıyorum aılesıni. Ama sabahtan aksama aynı yerde sıkılıyorum, daralıyorum. Bi de konuscak konu olmuyor. En son gıttıgımizde eşim baktım ayrı odaya gıtmıs pes oynuyor. O da sıkılıyor. Kendını zorunlu hıssedıyor sanırım

Valla ben KV mı seviyorum ♥️ yokmu ayrı dustugumuz yönler var ama genelde anlaşırız .her lafimida söylerim yüzüne.. çokta sevmiyorum bu yüzden yorum yapmayı seni görüyorum ama yapmıyorum yorum 😊 abartigini düşünüyorum gelinlerin objektif olamıyorum ..bu yüzden yapmıyorum çok yorum . mevarayada dayanamadıgim için yapıyor sinirlerim zıplıyor..
Peki sence benim hatam var mı ? Varsa söyle inan düzelteyim. Ben de severim ama bazen bunalıyorum rahatsız oluyorum. Her lafını söylermişsin mesela bayramda hep birlikte biyere gitme planı yapsalar sana sormasalar başka işinizin olucağını düşünmeseler millete gelicek gidicez dese ne derdin ?

Peki sence benim hatam var mı ? Varsa söyle inan düzelteyim. Ben de severim ama bazen bunalıyorum rahatsız oluyorum. Her lafını söylermişsin mesela bayramda hep birlikte biyere gitme planı yapsalar sana sormasalar başka işinizin olucağını düşünmeseler millete gelicek gidicez dese ne derdin ?
kanAryam

senin konu gibi oldu burası
kendi konuna kanat çirp kuzum
narin narin

X