Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları sonunda bu başbelasından kurtuldum sanırım sistitttt

• kızlar merhaba , ayhh heyecandan kekeliyorum sanki ilk konum genellikle yorum yapıyordum fakat konu açmadım .... kızlar beş altı senedir bitmek bilmeyen kronik sistit vardı ne yapsam geçmiyordu ve defalarcada yorum yaptım bu konu üzerine , nerede ise tez hazirlıyacaktım , ankarada yaşıyorum hacettepe, atatürk hastahanesi ,ibni sina hastahaneleri hangisine gitmedimki ? özel prof. ne paralar döktüm .... 3 gün iyi isem 5 gün kötü artık sistit deyince ağlıyacak duruma geliyordum ve psikolojik olarakta çöküntüdeydim . bilenler bilir bu illet hastalığı .... mesaneden tutunki böbreklere kadar bakıldı patoloji sonuçları parça alınmalar defalarca sistoskopi vs... içtiğim antibiyotikler günlük 2lt 3lt arası su içmeler lavobodan gelemeyişlerim , mısır püskülü , maydonoz soğan suyu , brokoli suyu , kiraz sapı , ısırgan otu işyerinde yaşadıgım sıkıntılar ve yanımdan hiç ayıramadıgım su torbası . ve artık bi çaresi yok bu hastalık kalmış sizde kronıkleşmiş diyen hocalar.... şimdi mi ? nerde ise 1 aydır hergün bugünde sistit olmadım diye çocuklar gibi sevinen ben kızlar ben kurtuldum .ilaç ismi ve diger yöntemler yasakmı bilmiyorum yazmak . ama sizlerle paylaşmak istedim ... lütfen kusuruma bakmayınız ... yazım hatalarım ,uslubum için .... okudugunuz için teşekkür ederim.:halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay:
Ben de bu dertten muzdaribim. İlk hafta verilen antibiyotik fayda etmedi, tekrar tahlil tekrar farklı bir antibiyotik. Uzmana gidiyordum ürolojiye yönlendirdiler geçmeyince. Sürekli wc ihtiyacı sancılar sızılar ve sıcak su torbasından ibaret oldu hayatım. Temizliğime çok önem veririm, neden oluyor anlamiyorum. Siz ne yaptınız da geçti pekiyi? Gerçi kimseninki kimseye benzemez ama doktora sorabilirim reçete edilecek bir ilaçsa
Geçmiş olsun.

Bendede geçmeyen idrar yolu sorunu vardı canım doktor en son mesaneden baktı mesanede ve idrar yolunda enfksiyon yok fakat işlem sırasında sag böbrege su kaçtı çok acı çektim. Sag idrar sizen delik büyükmüş. Doktır 3 ay sonra gel dedi 3 ay oldu yarın gidecegim teşhis Samsun gazidevlet hastanesinde koyuldu. Şuan Adana Aşkım tüfekçi hastanesine gidecegim.
Bu sistoskopi hep canlımı yapılıyor tekrar canlı çekemem çok kötü oldum ilkinde bayıltırlarmı istesem fikrin varmı?
Bu işlemden sonra 3 aydır hep böbregimde sızı var ne olacak bilmiyorum tek böbreğe kaçıyor idrar.
Birde arada hayla idrar yanmalarım oluyor. Azısilin kullandınmı doktor bana azosilin al kullan dedi.

Bu durumun uzun süreli tek çözümü vücudunuzu dinlemektir. Beslenme ve temizlenme şekli çok önemli. Çikolata bile kadınlarda sistite neden olan etkenlerden biri. Uzun vadede kontrol için kendinizi bilmeniz lazım. Yoksa naparsanız yapın geçici. Tuvalet hijyenine dikkat hanımlar...
Herşeye dikkat ettim çikolatadan herşydn tiksindm bu sorun başladı başliyalı banada sistt dediler haylada var galibaga.

Ben 5 gün hastanede yattım 8 ayı geçti sonra geçtigibi oldu illet evlendim tekrarladı 5 aylk evliyim. 2. Ayımda antibiyotik bagışıklık ve mantar yaptıgı için igne tedavisi gördm ,fitilde kullandm birde devlet karşılamıyor bi ilaç kullandım 50 tl kırmızı kapsül dü. Özel hastane doktorum vermişti ama hayla aynı o zmanlar idrar yapmasamda ynıyordu şimdi ara sıra yarın doktor var bakalım yukarıda ki mesajlarıda oku bikaç şey daha yazdm onlarda .
buğüne kadar hiç kullanmadığım antibiyotik ve e.coli'nin idrar yolu duvarına yapışmasına ve canlı kalmasına engel olan bir takviye ile .. isim verebiliyormuyum ? birde hep biline gelen cip.... başlayan antibiyotiğe vucut alıştıgı için hiçbir faydası olmuyormuş

Hım bende gittim doktora böbrekler iyi 3 ay önceki ürodinamk incelemeden olabilir dedi her doktorun dedigini yaoma dedi çıktı . Öyle işte

• EKLEMEEekızlar merhaba , ayhh heyecandan kekeliyorum sanki ilk konum genellikle yorum yapıyordum fakat konu açmadım .... kızlar beş altı senedir bitmek bilmeyen kronik sistit vardı ne yapsam geçmiyordu ve defalarcada yorum yaptım bu konu üzerine , nerede ise tez hazirlıyacaktım , ankarada yaşıyorum hacettepe, atatürk hastahanesi ,ibni sina hastahaneleri hangisine gitmedimki ? özel prof. ne paralar döktüm .... 3 gün iyi isem 5 gün kötü artık sistit deyince ağlıyacak duruma geliyordum ve psikolojik olarakta çöküntüdeydim . bilenler bilir bu illet hastalığı .... mesaneden tutunki böbreklere kadar bakıldı patoloji sonuçları parça alınmalar defalarca sistoskopi vs... içtiğim antibiyotikler günlük 2lt 3lt arası su içmeler lavobodan gelemeyişlerim , mısır püskülü , maydonoz soğan suyu , brokoli suyu , kiraz sapı , ısırgan otu işyerinde yaşadıgım sıkıntılar ve yanımdan hiç ayıramadıgım su torbası . ve artık bi çaresi yok bu hastalık kalmış sizde kronıkleşmiş diyen hocalar.... şimdi mi ? nerde ise 1 aydır hergün bugünde sistit olmadım diye çocuklar gibi sevinen ben kızlar ben kurtuldum .ilaç ismi ve diger yöntemler yasakmı bilmiyorum yazmak . ama sizlerle paylaşmak istedim ... lütfen kusuruma bakmayınız ... yazım hatalarım ,uslubum için .... okudugunuz için teşekkür ederim :halay::halay::halay::halay::halay:EKLEME ben ankarada yaşıyorum oradada belirtmiştim . okadar üniversite hastahanelerine gitmeme rağmen çözüm yoktu , işyerinde bir arkdaşım acımış halime o günde yine kıvrandım sistitten ,ve geçmişte gittiği bir doktora yönlendirdi . ilk zamaanlar önemsemedim sıradan bi özel hastahane dedim doktoru prof . hoca bile değil , uzman doktor , onca hocalar bulamdı bumu tedavi uygulayacak dedim , ama hadi birşey olmaz deyip gitim , hiç kullanmadıgım ilaçları verdi sürekli cipro alıyordum yine aynısı olucak sandım, yazdığı ilaçlar bactrim forte 20 tb , sefsidal . ve en önemlisi urinonvef cranberry kullandım ve şaka gibi uzun zamandır olmuyorum . arastırdıgımda urinonvef 'i bugune kadar neden kullanmadım diye kızdım .. eczacı bu urinonvefi 3 ay kullanan var dedi bilmiyorum ben şu anda mutluyum sistitsiz ...
    ayrıca muhakk doktorunuza urinonvef ' iCranberry sorunuz ister tablet ister vitamin takviyesi olarak ben kurtuldum rabbim birdaha göstermesin ... dünya varmış 7 yıl sonra buğüne kadar hiç kullanmadığım antibiyotik ve e.coli'nin idrar yolu duvarına yapışmasına ve canlı kalmasına engel olan bir takviye ile .. isim verebiliyormuyum ? birde hep biline gelen cip.... başlayan antibiyotiğe vucut alıştıgı için hiçbir faydası olmuyormuş
Cranberry sayesindemi tamamen kurtuldunuz benmde kronik idrar yolu enf var

• EKLEMEEekızlar merhaba , ayhh heyecandan kekeliyorum sanki ilk konum genellikle yorum yapıyordum fakat konu açmadım .... kızlar beş altı senedir bitmek bilmeyen kronik sistit vardı ne yapsam geçmiyordu ve defalarcada yorum yaptım bu konu üzerine , nerede ise tez hazirlıyacaktım , ankarada yaşıyorum hacettepe, atatürk hastahanesi ,ibni sina hastahaneleri hangisine gitmedimki ? özel prof. ne paralar döktüm .... 3 gün iyi isem 5 gün kötü artık sistit deyince ağlıyacak duruma geliyordum ve psikolojik olarakta çöküntüdeydim . bilenler bilir bu illet hastalığı .... mesaneden tutunki böbreklere kadar bakıldı patoloji sonuçları parça alınmalar defalarca sistoskopi vs... içtiğim antibiyotikler günlük 2lt 3lt arası su içmeler lavobodan gelemeyişlerim , mısır püskülü , maydonoz soğan suyu , brokoli suyu , kiraz sapı , ısırgan otu işyerinde yaşadıgım sıkıntılar ve yanımdan hiç ayıramadıgım su torbası . ve artık bi çaresi yok bu hastalık kalmış sizde kronıkleşmiş diyen hocalar.... şimdi mi ? nerde ise 1 aydır hergün bugünde sistit olmadım diye çocuklar gibi sevinen ben kızlar ben kurtuldum .ilaç ismi ve diger yöntemler yasakmı bilmiyorum yazmak . ama sizlerle paylaşmak istedim ... lütfen kusuruma bakmayınız ... yazım hatalarım ,uslubum için .... okudugunuz için teşekkür ederim :halay::halay::halay::halay::halay:EKLEME ben ankarada yaşıyorum oradada belirtmiştim . okadar üniversite hastahanelerine gitmeme rağmen çözüm yoktu , işyerinde bir arkdaşım acımış halime o günde yine kıvrandım sistitten ,ve geçmişte gittiği bir doktora yönlendirdi . ilk zamaanlar önemsemedim sıradan bi özel hastahane dedim doktoru prof . hoca bile değil , uzman doktor , onca hocalar bulamdı bumu tedavi uygulayacak dedim , ama hadi birşey olmaz deyip gitim , hiç kullanmadıgım ilaçları verdi sürekli cipro alıyordum yine aynısı olucak sandım, yazdığı ilaçlar bactrim forte 20 tb , sefsidal . ve en önemlisi urinonvef cranberry kullandım ve şaka gibi uzun zamandır olmuyorum . arastırdıgımda urinonvef 'i bugune kadar neden kullanmadım diye kızdım .. eczacı bu urinonvefi 3 ay kullanan var dedi bilmiyorum ben şu anda mutluyum sistitsiz ...
    ayrıca muhakk doktorunuza urinonvef ' iCranberry sorunuz ister tablet ister vitamin takviyesi olarak ben kurtuldum rabbim birdaha göstermesin ... dünya varmış 7 yıl sonra buğüne kadar hiç kullanmadığım antibiyotik ve e.coli'nin idrar yolu duvarına yapışmasına ve canlı kalmasına engel olan bir takviye ile .. isim verebiliyormuyum ? birde hep biline gelen cip.... başlayan antibiyotiğe vucut alıştıgı için hiçbir faydası olmuyormuş
Acaba hangi hastaneye gitinz doktorun ismini yazarsanz bende 5senedir aynı acıyı çekyorum lutfen

Lütfen yardımcı olutmusunz soylediginz ilaçları içtim ama soyleyemediginz ilacın ismini ozele yazabilirmisinz lutfen ogluma kardeş istiyorum ama korkyorum acısına bazen dayanamıyorum

Ne ilacı içtiginizi yazabilirmisinz ne olursunz okadar zor durumdayım mesajlara cevap vermiyorsunz nasıl ulaşabiliriz size lutfen her dk sizi bekliyorum bir mesaj atın hangi hastaneye gitinz

bu konu çok önemli bir konu ilaç adı yazılmış diyor bir arkadaşımız ama konu da kullanılmış olan ilaç adı yazmıyor. rica etsem ilaç adını özelden yazabilirmisiniz

İdrar yolları enfeksiyonu ile yıllarca savaştım çantamdan antibiyotik eksik olmazdı. 4 yıldır bir firma reklamını gördüm Sibiryada üretilen birkisel ürünler ile çözüm buldum kesinlikle öneririm . #... sayfamda var ürünlerin detayları şimdi bir sürü insan reklam yaptığımı düşünebilir ama orada da yazdığım gibi ilk kullandığım ürün idrar yolları için olandı ve çok şükür o derdimden kurtuldum. kesinlikle tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne olur ne kullandığınızı bana da söyleyin. Yada bilen biri yazsın.Tükendim artık. Geçmek bilmiyor. Gitmediğim doktor kalmadı. 4 aydır Elmiron kullanıyorum fayda etmedi. Sistoskopi oldum, biopsi aldılar, idrarda üreme yok. Kullanmadığım ilaç kalmadı. Üripas, antibiyotikler, cipro. Çaresizim artık. Botoks yapacaktım ama corona belası çıktı. Alttan ilaç enjektesi varmış. Mıknatıs takarak ilacı içerinde tutuyormuşlar, bir de ozon tedavisi varmış. Makale yazacak kadar çok araştırdım. Lütfen yalvarırım bu yolu veya yolları deneyip başarılı/başarısız olan var mı yazsın bana. Hayatım bitmek üzere. 3 yıldır çekiyorum ve böyle ayda biR falan değil her gün ağrı var. Şifa Allah'tan vesile sizlerden. Lütfen dönüş yapın.

Merhaba ben de sistitten kurtulmaya çalışıyorum kullandığınız ilaçları ve yöntemleri yada beslenmede dikkat ettiğiniz ne varsa beni de bilgilendirir misiniz

X