Saç Rengi ve Saç Boyama Sonunda küllü açık kumral hayalime kavuşabildim.. darısı başınıza:)

maviyi az kullandım ve neva colordu kullandığım markada..
ve saçım aynı gurgurun boyamadan önceki saçı gibiydi..
kimse kusura bakmasında saçlarımı zaten tehlikeye atarak üstün körü boyamadım..
araştırdım çok fazla.. ama siyah gibi olması bir şok yaşattı bana..
bilemicem gerisini isteyen uygulasın tabi..

Nevacolor hic denemedim. Sonraki boyamayi nevacolorla denerim. Tabi mavi yine koyarim ama daha az koymam gerek sanirim. Resimde hala islakti evet, sacimi kurutucuyla kurutmam, kendi kurur da, resim koymak icin de sabirsizlaniyordum bekleyemedim. Bugun rengi gun isiginda daha iyi gorunuyor. Siyah degil gercekten, koyu tabi ama akar diye avutuyorum kendimi.
Umarim sizin saciniz tam istediginiz gibi olur. Ne zaman boyayacaksiniz? Sonucu paylasirsiniz degil mi? Ben herseye ragmen bu formulu tuttum. Sadece neyi ne kadar ekleyecegimizi bulmamiz gerek.
Bir de sorum olacakti, sizce sonraki boyamami koyu tonlarda mi secmeliyim, yani 9-10 falan mi yoksa 5-6 falan mi. Cunku acik tonlar tutmaz belki bu renk uzerine. Gerci akacak mi bilmiyorum, belki acilir rengi. Bu rengi biraz kullanicam bakalim. Kardesimle annem kullu iste dediler, sevindim
Renk değişir zamanla açılır sen koyu tonlara gitme yine açık renk boyamalısın bence.
akınca tekrar koyulaştırma 5-6 boyayıp o zaman siyah olma riski daha yüksek tabi ki
ben haftaya boyayacağım boyalar annemlerde şu an çünkü ben kendi evimdeyim :KK53: boyar boyamaz foto eklerim zaten bakalım ben ayarını tutturabilecekmiyim.
Benim doğal saç rengimde küllü açık kahve koyu tutarsa çok üzülmem ama yeter ki küllü olsun sanırım 8.1 ve 9.1 i %12 lik oksidanla karıştırıp mavi gümüş ekleyeceğim koyu olmasın o kadar açtım yaktım saçlarımı bari değsin dimi :26:

maviyi az kullandım ve neva colordu kullandığım markada..
ve saçım aynı gurgurun boyamadan önceki saçı gibiydi..
kimse kusura bakmasında saçlarımı zaten tehlikeye atarak üstün körü boyamadım..
araştırdım çok fazla.. ama siyah gibi olması bir şok yaşattı bana..
bilemicem gerisini isteyen uygulasın tabi..

Çok ilginç son boyayan 2 kişininde siyah gibi olması.Acaba mavi boyada mı bir sıkıntı var yoksa oksidanların volümü düşük ondan mı olmadı.Bir fotoğraf koyabilirsen çok güzel olur aslında aystea öncesi sonrasını görürüz hem

Çok ilginç son boyayan 2 kişininde siyah gibi olması.Acaba mavi boyada mı bir sıkıntı var yoksa oksidanların volümü düşük ondan mı olmadı.Bir fotoğraf koyabilirsen çok güzel olur aslında aystea öncesi sonrasını görürüz hem

evet bende merak ettim doğrusu:44:

9luk oksidan 3kez falan sabun kepek şampuanıyla bu kadar açılıyo ııım özetle aynısını yaşadım açıcı üzerine yani sonuçsa 20gün sonra daynmyp palette açıcı kullandm

Size de tesekkurler, icimi ferahlattiniz. 8.1 boya icin tup basina bir sise 9luk oksidan kullandim, yani iki tup boya iki sise 9luk oksidan, mavi icin de aldigim yer 6lik oksidan kullan demisti, yarim tup boya kullandigim icin yarim sise 6lik oksidan kullandim. Sabah annem bu ne boyle, kullu kahve olmus ne bicim dedi ama ben sevindim tabi. Cunku kullu istiyordum zaten. O kullu renkleri sevmez de, soluk oluyor der. Boyam kolestondu, sanirim ondan koyu cikti, 10 civari ton kullanmaliydim. Ben Gurgurun bu formulunu begendim yine de, gercekten trunculugu aldi, sadece ben uygun miktarda mavi kullanamadim bi de dogru boyayi secemedim sanirim.

işte bu rek süper canım,bu kaçıncı boyamadaki hali?waitingforSUN ilk boyamada saçın güzel açılmış,bundan sonra 10 ve üzeri numaralı tercih edersen dahada açılıcaktır diye düşünüyorum

waitingforSUN un ikinci turuncu gibi olan renk küllüye boyamadan önceki hali
koyu küllü olan renk bu karışımlarla boyadıktan sonraki hali kızlar yanlış anlaşılıyor sanırım :26:

koyucam kızlarda kablomu bulamıyorum pcye atamıyorum..
bende çıldırıyorum koymak için şu resimleri ama kablo yok ortalıkta malesef :s

waitingforSUN un ikinci turuncu gibi olan renk küllüye boyamadan önceki hali
koyu küllü olan renk bu karışımlarla boyadıktan sonraki hali kızlar yanlış anlaşılıyor sanırım :26:

aaa ölemi ben ikinci rengi boyadan sonraki hali sandım,nası öle koyu bi renk çıktıki hayret:44:

9luk oksidan 3kez falan sabun kepek şampuanıyla bu kadar açılıyo ııım özetle aynısını yaşadım açıcı üzerine yani sonuçsa 20gün sonra daynmyp palette açıcı kullandm

someone sen daha önce koyduğun rengi mi tekrar açtın bu fotodaki saçta hangi işlemler var yani sırasını karıştırdım ben biraz :KK53:

işte bu rek süper canım,bu kaçıncı boyamadaki hali?waitingforSUN ilk boyamada saçın güzel açılmış,bundan sonra 10 ve üzeri numaralı tercih edersen dahada açılıcaktır diye düşünüyorum

pişşt! saçımın 6 ay önceki fotosu Waitingforsun'a yollamıştım Aynısı benim başıma gelmişti kuaför mağduruydum küllü siyah yapmıştı ben de sabun şampuan oksidan derken ancak bu kadar akıtabilmiştim Akma oranı da bu oldu şeklinde örnek resim şu an alakalı değil yani...
bu arada bana boyama dürtüleri bi geliyo bi gidiyo hakim olmalıyım :KK1::KK1::KK1:Dinlenmeli yoksa istediğim rengi bulunca saçımdan olucaksın cısss:KK20: diyorum tutuyorum kendimi Allahtan boyamda hali hazırda yok:KK1: Seninkiler gelse de boyasan

Renk değişir zamanla açılır sen koyu tonlara gitme yine açık renk boyamalısın bence.
akınca tekrar koyulaştırma 5-6 boyayıp o zaman siyah olma riski daha yüksek tabi ki
ben haftaya boyayacağım boyalar annemlerde şu an çünkü ben kendi evimdeyim :KK53: boyar boyamaz foto eklerim zaten bakalım ben ayarını tutturabilecekmiyim.
Benim doğal saç rengimde küllü açık kahve koyu tutarsa çok üzülmem ama yeter ki küllü olsun sanırım 8.1 ve 9.1 i %12 lik oksidanla karıştırıp mavi gümüş ekleyeceğim koyu olmasın o kadar açtım yaktım saçlarımı bari değsin dimi :26:

yaktım saçlarımı demişsin ya 12lik fazla gelmesin??? ya da kararlıysan bi de bakım yağı sıksan içine bi nebze engeller belki...
İnşallah olur istediğin

o zaman %9luk koyarım bi tane bi tane de %12 lik :KK53:
ben zaten boyanın içine ne bulursam dolduruyorum durulanan saç kremi durulanmayan saç kremi bakım yağı falan :KK76:

yaktım saçlarımı demişsin ya 12lik fazla gelmesin??? ya da kararlıysan bi de bakım yağı sıksan içine bi nebze engeller belki...
İnşallah olur istediğin

8.1 9.1 yerine direk 10.1 alıp rengi kırsan hem 9luk içindeki hem de açıcı özellikli ben şuan diplerim koyu olduğu için sadece öle yapıyorum mavi oranını en aza indirirsin istersen kullanma bile saçını akacağı renge göre Bu da bi fikir bulunsun aklında...
1 sene hatalı doğru bi sürü aptalca şey yaptım küllü konusunda bide arşivledim 2 kez tekrarla mıyım diye...Şimdi de örnek diye paylaşıyorum
Bu foto da onlardan biri 7.1 6 lıkla kullanmıştm ama kutudakinden koyu çıkmıştı 10.1 le rengi akıtmıştım $10.1 ile akıttın.jpg

ben zaten boyanın içine ne bulursam dolduruyorum durulanan saç kremi durulanmayan saç kremi bakım yağı falan :KK76:

:KK1::KK1::KK1: Ortaya karışık yani Okadar katıp karıştırma saç rengini bulunca cilan da yaparsın kat karıştır hepsini o zaman
Şimdi yağ tamam da krem boyanın etkisini azaltır rengi tam vermez diyolar ya ondan cilaya saklıyorum hevesimi:KK1:

someone sen daha önce koyduğun rengi mi tekrar açtın bu fotodaki saçta hangi işlemler var yani sırasını karıştırdım ben biraz :KK53:

ya ben bu msjı bi gördüm bi kaybettim yok paylaştıklarım eskilerden fotolar istenmeyen sonuçlara örnek şöyleydi şöyle yaptım diye
Yeni boyamam da yazarım saçlarımın son hali boyadım v.s diye... Ya eklentileri aynı msj 3-4 tane ekleyip toplu cvp nasıl veriyosunuz biri bana tarif etsin please ondan karıştırdım ortalığı biraz:KK1::KK1::KK1:

8.1 9.1 yerine direk 10.1 alıp rengi kırsan hem 9luk içindeki hem de açıcı özellikli ben şuan diplerim koyu olduğu için sadece öle yapıyorum mavi oranını en aza indirirsin istersen kullanma bile saçını akacağı renge göre Bu da bi fikir bulunsun aklında...
1 sene hatalı doğru bi sürü aptalca şey yaptım küllü konusunda bide arşivledim 2 kez tekrarla mıyım diye...Şimdi de örnek diye paylaşıyorum
Bu foto da onlardan biri 7.1 6 lıkla kullanmıştm ama kutudakinden koyu çıkmıştı 10.1 le rengi akıtmıştım Eki Görüntüle 555380
işte bu renk aslında şu an istediğim renk tam olarak :KK9: kışın çok açık renk kullanamıyorum soluk görünüyorum diye :KK45: senin bu rengin tabanı ne renkti.ben direk 10.1 boyarsam dipleri açıcıdan baya açık oldu zaten altlar açılmazsa çok fark olacak diplerde arasında diye korkuyorum bu rengi 10.1 le yakalarmıyım dersin ?

:KK1::KK1::KK1: Ortaya karışık yani Okadar katıp karıştırma saç rengini bulunca cilan da yaparsın kat karıştır hepsini o zaman
Şimdi yağ tamam da krem boyanın etkisini azaltır rengi tam vermez diyolar ya ondan cilaya saklıyorum hevesimi:KK1:

bende 2 haftada bir boyadığım için sürekli cilalama yapıyorum gibi oluyor :KK53:

alıntı ile cevaplanın yanında küçük tırnak işareti olan bi kutucuk var onlara tıklarsan cevap yazarken konuya ekleniyo alıntılar :KK66:

Son düzenleme:
işte bu renk aslında şu an istediğim renk tam olarak :KK9: kışın çok açık renk kullanamıyorum soluk görünüyorum diye :KK45: senin bu rengin tabanı ne renkti.ben direk 10.1 boyarsam dipleri açıcıdan baya açık oldu zaten altlar açılmazsa çok fark olacak diplerde arasında diye korkuyorum bu rengi 10.1 le yakalarmıyım dersin ?

bende 2 haftada bir boyadığım için sürekli cilalama yapıyorum gibi oluyor :KK53:

alıntı ile cevaplanın yanında küçük tırnak işareti olan bi kutucuk var onlara tıklarsan cevap yazarken konuya ekleniyo alıntılar :KK66:

çok teşekkür ederim canım cevabın için:KK54:
Yani elde edersin diye düşünüyorum ilginci ben o zaman mavi gümüş bilmiyodum bunları sadece loreal 10.1i kullandım karışımsız yani bende beğenmiştim şaşırmıştım da yakaladım en iyi tondu Oyüzden hep aklımdadır 10.1 beni kurtarır diye şu anda diplerim 4-5 parmak falan koyu aslında resim mi atsam diyorum resme boğdum burayı ama
ımmm bu beğenilen resmim var ya örgülü biri biri toplu 2 foto paylaşmştm Üzerine şapşallıkla annemin karışımını sürdüm şişelerimiz aynıydı sağdı soldu derken karıştı 7.1 6lıktı nokta kadarda mavi vardı içinde farkedince yıkadım ama Sonuç dipler koyu gövde ve uçlar istediğim renk oldu eşitlemek için yine 10.1 e başvurdum hemen aldım hatta mecburen annem boyadı ayırıp ayırıp diğer kısımları seviyorum çünkü öle 1 kere daha da yapıp açarsam üstüne 8.1 9.1 v.s bakıcam artık
Seninse öyle bi derdin yok fotodaki gibi bişey olur Sabun kepek şampuanı 3 kere de 9luk oksidanla akıttım onunda resmini atmıştım gördünmü bilmiyorum 15-20 sonra da tüm saça 10.1 bu hali aldı Yani yerinde olsam uğraşmazdım bu boya her hatamda mutlu etti beni...Renk gerçekten tatmin etmişti saçımda var olan küllü tonu açtığı içinde doğal durmuştu Sende dip açık sorunu var evet ne yapmalı???
koyu yerleri komple boyayıp son 10 dk kala dibe sürsen ya da dip açıksa ne yapılır bilen yazsın pleaseeee!!! düşünüyorum...
dip rengide aynı mı gövde ve uçlarla bakırlık v.s yok dimi sadece ton olarak açığı???

Son düzenleme:
pişşt! saçımın 6 ay önceki fotosu Waitingforsun'a yollamıştım Aynısı benim başıma gelmişti kuaför mağduruydum küllü siyah yapmıştı ben de sabun şampuan oksidan derken ancak bu kadar akıtabilmiştim Akma oranı da bu oldu şeklinde örnek resim şu an alakalı değil yani...
bu arada bana boyama dürtüleri bi geliyo bi gidiyo hakim olmalıyım :KK1::KK1::KK1:Dinlenmeli yoksa istediğim rengi bulunca saçımdan olucaksın cısss:KK20: diyorum tutuyorum kendimi Allahtan boyamda hali hazırda yok:KK1: Seninkiler gelse de boyasan

valla gelir gelmez boyıcam canikom:KK16:ya son yazılan yorumları okuduktan sonra biraz düşünür oldum açıkçası..işimi şansa bırakmamak için birazda orial koyuyım diyorum ne dersin:26:saçının son halini merak ediyorum,resim eklicekmisin:KK16:bonito:bende bi tane 12 lik oksidan alsammı diye düşünüyorum,napıyım ya saçlar elimde kalmasın sonra:KK53:

valla gelir gelmez boyıcam canikom:KK16:ya son yazılan yorumları okuduktan sonra biraz düşünür oldum açıkçası..işimi şansa bırakmamak için birazda orial koyuyım diyorum ne dersin:26:saçının son halini merak ediyorum,resim eklicekmisin:KK16:bonito:bende bi tane 12 lik oksidan alsammı diye düşünüyorum,napıyım ya saçlar elimde kalmasın sonra:KK53:

işte bende ondan çekiniyorum artık bi de gümüş mavi v.s derken bilmediğimiz markalara daldık karıştırıyoruz ya hepimizin saçları farklı yanma kırılma sıkıntı olmasın 12 hiç kullanmadım saçımı da farklı zamanlarda 4-5 kez yoğun renk açıcı kullanmışımdır ama karışımın içinde bide yüksek volümle bu kadar sıklıkla boyadığımız bi dönem küllü aşkı uğruna ben kendim için diyorum bu riske giremem daha komple açalı tüm saçımı 1 ay ya oldu ya olmadı...Ama korkutmakta değil niyetim saçına güvenen yapsın tabi ki yıprandılar benimkiler son atıcam şimdi resimleri...son halini

X