Sormadan Atılan Adımlar

Bence yaşla alakalı. İlk gençlik heyecanı kalmıyor. Tamam 5 aydır berabersiniz yenisiniz sevgilisiniz ama nasıl anlatsam baş başa romantizmi yetmiyor artık. O yaş arkadaş grubunda daha profesyonel konuşmalar oluyor, iş kariyer odaklı konuşuluyor bilgi alış verişi yapılıyor vs. 20'li yaşlarımdayken ben de asla kabul etmezdim ama şu an rahatsız olmam. Hep beraber yiyip içip eğleneceğiz ama sonra herkes kendi özeline çekilecek.

İnsanlarla konuşup anlaşacak öğrenecek çok şey var, ikimiz olalım başkası gelmesin fikri uzak bana artık. Tek şartım kafa dengi olacaklar, mız mız sorun çıkartacak potansiyelde, bir kenarda oturup bir şeyle ilgilenmeyen kişileri çağıramaz kimse.

Ya bunu bende yapıyorum. Baş başa plana biri arayınca hadi sizde gelin diyorum. Sevgilimle baş başa sıkıldığım için değil ama çok seviyorum kalabalık ortamları.
Erkek arkadaşım da geçen sitem etti baş başa olamıyoruz diye okeeeey deyip durultttum kendimi :)
Konuşup anlaşmışsınız zaten büyütmeyiverin.

Hatunlar selam!

Abuk subuk bir kafa karışıklığıyla geldim. Konu biraz saçma gelebilir yaşla doğru orantılı olarak ama takıntılı olduğum için ancak kadınlar anlar halimden diyip bu başlığı açtım.

Özetle konu şu: 4 aylık ilişkimde 5 Şubat’da ilk kez sevgilimle dağ evine gitmek üzere plan yaptık birkaç geceliğine. O 42, ben 37 yaşındayım. O yengeç, ben kova. Daha önce kalabalık kamp, konser, arkadaş ziyaretleri yemek vs organizasyonları yaptık ama bu ilk baş başa ve doğum günümde planladığımız bir tatildi. Konuşuyoruz heycanlıyız, tarih yaklaştı vs diye şu gün bunu yaparız filan derken 2 gün önce kalabalıklıyken arkadaşlarıma siz de gelsenize dedi bana sormadan yanımda. Ben şok. Neyse ki 50’lerinde bi arkadaşım “abi kız belki doğum gününde baş başa olmak ister” dedi ben de e yani dedim güldük konu kapandı tabii ben bozuldum.

Dün de kuzenimle görüntülü yaparken yine bana sormadan o gelim ben de diyince “gel abi mangal yaparız birlikte” dedi. Bu sefer iyice bilendim. Rahatsız olduğum bana sorulmadan bu tarz ataklarda bulunması. Dillendirince de

“Sen mutlu olursun diye düşündüm” dedi. Bugün de kafama taktığımı konuyu dile getirdim. Benle istemiyor musun baş başa sıkılıyor musun dedim. Bu sefer de “Ben insanları davet etmeyi seviyorum” dedi.

Şimdi hangisi gerçek? Benim mutlu olmam için miydi bu saygısız hamleler, yoksa kalabalığı davetleri sevdiği için mi, her türlüsüyse de inanılmaz gıcık oldum. İnsan yerine koyup sorulmalı böylesine özel ilk planda diye düşünüyorum.

Hoşlanmadığımı söyledim bu tarz şeylerden tamam aşkım, tamam aşkım filan dedi. Az kaldı filan dedi tatlıya bağladık ama sinek küçük mide bulandırır.

Sizce psikolojide ve duygusal olarak bu tarz bir deneyimi nasıl değerlendirirsiniz? Çünkü benim bütünnnnn hevesim heyecanım kaçtı 15-20 gün öncesi konuştuklarımızla ilgili.
Erkek arkadaşın bu planınızı “romantik bir aktivite” yerine “eğlenceli keyifli bir aktivite” olarak değerlendirmiş olabilir. Hepimizin romantiklikten anladığımız farklıdır. Örn: loş ışık bir insana romantik gelebilirken bir başkasına sıkıcı iç karartıcı bir olay gibi gelebilir. Dağ evine gitmek senin için romantik, sevgilin için ise maceralı ve keyifli gelmiş olabilir ve bu sebepten de olayı daha da keyifli hale getirmek için sevdiklerinizi de davet etmeye kalkmış gibi geldi bana. Ben kendisinin kibar fakat çok da kadın işlerinden anlayan biri olduğunu sanmıyorum😂 bence surat asmak yerine dağ evine gittiğinizde ona aşırı romantik davranın ve kendi kendine anlasın bunun eğlenceliden daha çok romantik bir aktivite olduğunu.. emin ol bundan sonraki aktivitelerinizde daha temkinli yaklaşacaktır eğer dağ evinde romantizmi coşturabilirsen. Bazen erkekler hatalarını kendileri anlayıp düzeltmeyi tercih ederler, ona bu fırsatı sun. Hem somurtkan huysuz olmayarak onun gözündeki değerini artırırsın hem de bundan sonraki hareketlerinde daha dikkatli yaklaşmasını sağlarsın

Son düzenleme:
Arkadaşlar yukarıda "konuşun anlatın erkek kafası vb." Demişler ama zaten ilk tanıştığınızdan beri sosyal ortamlarda takilmissiniz ve ilk defa başbaşa kalarak ve yine ilk defa özel bir gün kutlayarak plan yapmışsınız.

42 yaşında birinin bu kadar özensiz olması cinsiyetle yada eğitim seviyesiyle değil de size olan duygularıyla ilgilidir bence. Belli ki bu duygular da sandığınız kadar yoğun değil.

Arkadaşlar yukarıda "konuşun anlatın erkek kafası vb." Demişler ama zaten ilk tanıştığınızdan beri sosyal ortamlarda takilmissiniz ve ilk defa başbaşa kalarak ve yine ilk defa özel bir gün kutlayarak plan yapmışsınız.

42 yaşında birinin bu kadar özensiz olması cinsiyetle yada eğitim seviyesiyle değil de size olan duygularıyla ilgilidir bence. Belli ki bu duygular da sandığınız kadar yoğun değil.
Hemfikiriz bu konuda ama işte ama sana aşığım diyen ve yaşı ileri olan bir adamın bu şekilde davranması beni mahfetti. Anlam veremedim yani. Bu arada ne heves kaldı ne bir şey hasta oldum hatta öksürük vs psikolojik çok içime attığımda öyleyim ben.

Neyse hayırlısı… Bunu ikinciye yaptı zaten. Aylar önce yine bir planımızda bana sormadan kuzenimi ve menajerini çağırdığı için yine söylemiştim emrivaki sevmem diye.

Üçüncüde ne olur bilmem artık. Sanırım bensiz takılırlar artıkın çünkü sosyallik ayrı aşkı yaşamak ayrı bir şey benim bazımda.

Hemfikiriz bu konuda ama işte ama sana aşığım diyen ve yaşı ileri olan bir adamın bu şekilde davranması beni mahfetti. Anlam veremedim yani. Bu arada ne heves kaldı ne bir şey hasta oldum hatta öksürük vs psikolojik çok içime attığımda öyleyim ben.

Neyse hayırlısı… Bunu ikinciye yaptı zaten. Aylar önce yine bir planımızda bana sormadan kuzenimi ve menajerini çağırdığı için yine söylemiştim emrivaki sevmem diye.

Üçüncüde ne olur bilmem artık. Sanırım bensiz takılırlar artıkın çünkü sosyallik ayrı aşkı yaşamak ayrı bir şey benim bazımda.
Bende soğurdum açıkçası ve 42 yaşında bir adamı siz yönlendirip idare etnek bı şeyler öğretmek zorunda değilsiniz. Aşk ve sevgi nedir onu bile kavrayamamış bence kendisi.

Hadi 1. Olmuş arkadaşınız kız başbaşa kalmak ister belki lafına 'e yanii' demişsiniz bunu anlayamıyorsa zaten daha hiçbir şeyi anlamaz. Bunun üstüne 2. Davet benim için vedalaşma vaktinin geldiğini gösterir. Sosyal olmak başka kararını bilmek başka şeyler.

X