soruma lütfen cevap verir misiniz?

Banan

Eşine Sırılsıklam Aşık..!
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
580
3
arkadaşlar merahaba... düzenli olarak ip atlayarak karınlarımız erir mi? beni bilgilendirirseniz sevinirim..

Merhabalar..
İp atlamak vücudun her bölgesini tabii ki çalıştırır fakat daha çok bacak kaslarının güçlenmesine neden olur..
İp atlamanın etkisini görmek istiyorsanız en az 30 dakika ip atlanılmalıdır.
Ayrıca ip atlamak kişiyi daha çok yorar ve iyi bir kondisyon gerektirir..
Özellikle egzersiz öncesi ısınmak için idealdir.
Karın bölgesi ip atlarken etki edilen asıl kas grubu değildir.2.derecede etki gören bölgedir.
Fakat genel yararı fazla bir çalışmadır..
a.s.

karınız erirmi bilmem ama ip atlamanın göğüs sarkmasına neden olduğunu biliyorum.bence karın için başka şeyler deneyin mesela mekik çekin.hoş bende sizin gibi karın bölgemdeki yağlanmadan şikayetçiyim ama üşengeçlikten pek bişey yapamıyorum.büyüdükçe büyüyo.bikaç ay önce aerobiğe gitmiştim bikaç hareket önerebilirim...mesela dizlerinizin üzerinde kedi pozisyonu alın karınınız sıkarak yukarı kaldırın eller yerden kalmada hani kediler kızınca kendilerini kasarlarya sonra tam tersi karnızı aşağıya doğru ittirin.her pozisyonda bikaç saniye bekleyin.sonra yere sırt üstü uzanın ellerinizde arkaya doğru uzatın gerinebildiğiniz kadar gerinin.ne kadar çok yaparsanız faydasını görürsünüz.sonra yerde yatıyor haldeyken ayaklarınız yerde hafif bacağınızı kırın sanki yerde tv izliyomuş gibi bacaklarınızın arası açık olsun kollarınız gerebildiğiniz kadar gerip yavaşça diz kapaklarınıza değdirin 20 kere yaparsanız iyi olur.biraz uzun oldu umarım anlatabilmişimdir

X