Saç Uzatma Yöntemleri Sorun değil belki ama yardım ederseniz sevinirim :)

Hafzhanm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2015
88
52
29
Arkadaşlar bir önceki yazıda demiştim. Ben akciğer hastayım. 2015 mart da saçlarımı baya bi kesmek zorunda kaldım. Saçlarım eskiden belimin çok altındaydı baya bi uzundu yani. Ama hastalık olunca ağlayarak da olsa mecburen kestirdim. Kestirdiğimde saç telimin uzunluğu 5 santimdi. Şuan 20 cm falan yani omzumu biraz geçiyor. Saçlarımın uzamasına ve güçlenmesine ihtiyacı var. Kimyasal olmayan şampuan kullanıyorum. Geceleri saçlarımı açıp yatıyorum ki hava alsınlar. Tesettürlü olduğum için resim koymuyorum. Ama siz sanırım nasıl olduğunu anladınız :) bana önerebileceğiniz birşeyler vardır umarımm. Yani saçımın uzaması ve beslenmesi için :)

Saçınız dipten sağlıklı geliyorsa ve beslenmeniz güzelse kendi haline bırakın derim.
Bir de sitede saç bakım kürleri var aratabilirsiniz.

Saçınız dipten sağlıklı geliyorsa ve beslenmeniz güzelse kendi haline bırakın derim.
Bir de sitede saç bakım kürleri var aratabilirsiniz.

Doğruyu söylemek gerekirse beslenme sorunum var. Herşeyi yiyemiyorum. Saç dökülmem kepek vs yok ama sağlıklı mı geliyor bilmiyorum. :/

Nasl kullanacağım peki

SİNAMEKİ KÜRÜ:

• 1 tutam sinameki 1 çay bardağı suda kaynatılacak.
  • 5-10 dakika demlenecek.
  • Süzülüp ılıdıktan sonra içine bir kapak tatlı badem yağı + bir bemiks ampul koyulacak.
  • Saç diplerine masaj yapılarak sürülecek.
  • 4-5 saate yakın bekletip yıkanacak. Poşet, sıcak havlu vs. sararsanız daha etkili olur.
  • Kuru saçlar için bu formüle menekşe yağı ve hint yağıda ekleyin.
Bu kür 8 hafta boyunca haftada 1 defa yapılacak. Sonra 2 hafta ara verilecek.

Tabi bu tür bakımları doğru zamanda uygulamak daha olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlayacak.

SİNAMEKİ KÜRÜ:

• 1 tutam sinameki 1 çay bardağı suda kaynatılacak.
  • 5-10 dakika demlenecek.
  • Süzülüp ılıdıktan sonra içine bir kapak tatlı badem yağı + bir bemiks ampul koyulacak.
  • Saç diplerine masaj yapılarak sürülecek.
  • 4-5 saate yakın bekletip yıkanacak. Poşet, sıcak havlu vs. sararsanız daha etkili olur.
  • Kuru saçlar için bu formüle menekşe yağı ve hint yağıda ekleyin.
Bu kür 8 hafta boyunca haftada 1 defa yapılacak. Sonra 2 hafta ara verilecek.

Tabi bu tür bakımları doğru zamanda uygulamak daha olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlayacak.

Doğru zaman deeken ? Ne zaman yani.

Yemene ıcmene dıkkat et. Proteın ağırlıklı beslen bol su ıc.. Abur cuburdan uzak dur. Zeytınyagı sür uçlara haftada bır. 1 saat bekle sonra yıka. Dogal yöntemlerle yaklaş. kımyasal hıcbı ıslem yapma :KK66:

X