sosyal hizmetler

sınav sonuçları açıklanmış mezun oldum :KK52::KK52:

2252 - ATATÜRK İLK. İNK. TARİHİ 57 -83 - 75 G
2446 - SOSYAL PSİKOLOJİ 67 -80 - 76 G
2572 - SOSYAL HİZMETE GİRİŞ 57 -87 - 78 G
2573 - SOSYAL HİZMET UYGULAMALARI 90 -77 - 81 G
2574 - SOSYAL HİZMET MEVZUATI 67 -73 - 71 G
2575 - SOSYAL HİZMET KURULUŞLARI VE YÖNETİMİ 70 80 - 77 G
2576 - TÜRKİYE'NİN TOPLUMSAL YAPISI 67 -73 - 71 G

sosyoloji 3.sınıfta görüşmek üzere :KK16:

Son düzenleme:
Merhaba bende bu eylül ayında 2. üniversite olarak 2 yıllık sosyal hizmet okumayı düşünüyorum. Bitiren arkadaşların yazılarını okudum. acaba neden sosyoloji 3 e geçmek istiyorlar? bence sosyal hizmetin iş alanı daha fazla. sosyal hizmetin 4 yıllığına neden geçmiyorlar? cevap yazan olursa çok sevineceğim. Şimdiden teşekkürler.

sınav sonuçları açıklanmış mezun oldum :KK52::KK52:

2252 - ATATÜRK İLK. İNK. TARİHİ 57 -83 - 75 G
2446 - SOSYAL PSİKOLOJİ 67 -80 - 76 G
2572 - SOSYAL HİZMETE GİRİŞ 57 -87 - 78 G
2573 - SOSYAL HİZMET UYGULAMALARI 90 -77 - 81 G
2574 - SOSYAL HİZMET MEVZUATI 67 -73 - 71 G
2575 - SOSYAL HİZMET KURULUŞLARI VE YÖNETİMİ 70 80 - 77 G
2576 - TÜRKİYE'NİN TOPLUMSAL YAPISI 67 -73 - 71 G

sosyoloji 3.sınıfta görüşmek üzere :KK16:
2013 aöf final sınavı sonuçlarımı açıklandı:KK52:

Merhaba bende bu eylül ayında 2. üniversite olarak 2 yıllık sosyal hizmet okumayı düşünüyorum. Bitiren arkadaşların yazılarını okudum. acaba neden sosyoloji 3 e geçmek istiyorlar? bence sosyal hizmetin iş alanı daha fazla. sosyal hizmetin 4 yıllığına neden geçmiyorlar? cevap yazan olursa çok sevineceğim. Şimdiden teşekkürler.

canım sosyal hizmetler bölümünün 4 yıllığına geçmeyi tabiki isterdim ama dgs'de bayağı net yapmam gerekiyor
sosyal hizmetin iş imkanı tabiki fazla ama durum böyle olunca sosyolojiye geçtim ama şimdi devlet sosyoloji mezunlarına da ağırlık vermeye başladı
ben sosyal hizmetlerden mezun olunca bölümümle ilgili her yere başvurdum ama olmadı ben de 4 yıllığa bu şekilde devam edeyim dedim
zaten sosyolojiye sosyal hizmetler ve sosyal bilimler mezunu geçiş yapabiliyordu ben de o yüzden bu bölüme geçiş yaptım

mesela 1.sınıfın dersleri hep aynıdır.hukuka giriş,davranış bilimleri,iktisada giriş,genel işletme falan
bölüm olarak ayrım yapmıyorlar.herkese aynı sorular soruluyor
siz 1.sınıftınız sanırım.size tavsiyem 1.sınıf egem çıkmış sorular kitabı var 10 tl.
2005-2009 arasında çıkan soruları toplamışlar ama kıbrısta var mıdır bilemem dediğim kitap
genelde aynı soruları soruyorlarlar
geçen sene rektör değişmiş galiba biraz değişik sormuşlar bu sene forumlara öyle yazmışlardı

2 yıllıkmı okudun sosyal hizmetleri ?

Kızlar ben 2 yıılık Sosyal Hizmetler 1.sınıftayım ve zorunlu staj var bu yaz yazıyordu ..Bunu 2.yıl yapamaz mıyız?
Nerelere staj için başvurmak lazım??Para alacak mıyız?

bende 1. sınıfı bitirdim. 2yıllık ikinci üni okuyorum

bu stajı bu yaz mı yapıcaz yoksa kış döneminde mi ?

bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Arkadaşlar merhaba,
Tercihler başladı ben aöf sosyal hizmetler ve halkla ilişkiler arasında kararsız kaldım. Tavsiyesi olan var mı bana :KK31:
Sosyal hizmetlerden 4 yıllığa geçiş dgs ile ancak olabiliyor o durumda can sıkıcı. Hangi bölüm mantıklı gelecek ve iş bulma açısından? Bir de evleniyorum bu sene çok zorlanmam umarım. Off ne çok konuştum :KK17: =)

merhaba hanımlar,ben örgün öğretimden 4 yıllık bitirdim ve bu sene mezun oldum.
şimdi aklımda sosyal hizmetler var.
kpss ye hazırlandığım için 4 senelik sosyal hizmetlere hazırlanamam(lys gerektiği için)
ama atatürk üniversitesinin 2.üniversite kapsamında 2 yıllık sosyal hizmetlere sınavsız yerleşebiliyorum.
maksadım 2 yıl iyi bir ortalama yapıp dgs ile 4 yıllıga tamamlamak.
merak ettiğim 2 yıllık sosyal hizmetler ne işe yarıyor?avantajı nedir?
araştırdığım kadarıyla kpss de kadrosu yok.özelde de 4 yıllık mezunlar gibi revaçta değil gibi.
avantajları varsa bilen anlatabilir mi acaba?

merhaba hanımlar,ben örgün öğretimden 4 yıllık bitirdim ve bu sene mezun oldum.
şimdi aklımda sosyal hizmetler var.
kpss ye hazırlandığım için 4 senelik sosyal hizmetlere hazırlanamam(lys gerektiği için)
ama atatürk üniversitesinin 2.üniversite kapsamında 2 yıllık sosyal hizmetlere sınavsız yerleşebiliyorum.
maksadım 2 yıl iyi bir ortalama yapıp dgs ile 4 yıllıga tamamlamak.
merak ettiğim 2 yıllık sosyal hizmetler ne işe yarıyor?avantajı nedir?
araştırdığım kadarıyla kpss de kadrosu yok.özelde de 4 yıllık mezunlar gibi revaçta değil gibi.
avantajları varsa bilen anlatabilir mi acaba?

Merhaba , hiç bir işe yaramıyor, KPSS de nitelik kodu bile yok .. Özelde iş imkanı hiç yok . Bulunduğum ilin sos. hiz il müdürü tanıdığım olmasına rağmen.. Düşün yani. Bence boş yere zaman kaybı , para kaybı, umut kaybı. hiç bir getirisi yok. 2. üni olarak çocuk gelişimine ön kayıt yaptırdım atatürk üniversitesinin açık öğretim fakültesinden , size tavsiyem orayı tercih edin. Hem bütünleme de var. Anadoluda büt yok.

X