Sosyal medya paylaşımları

filtercoffee

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2017
280
297
Selam kizlar Benim aklıma takılan bir mesele var SOSYAL MEDYA. Olsa dert olmasa dert...Malum artık herkes fotoğraf paylaşmak için gezip tozuyor, yiyip içiyor gibi. Sürekli bir fotoğraf akışı ve paylaşım var. Ben fotoğraf paylastigimda inanılmaz huzursuz oluyorum sanki herkes fotoğrafa bakıp kusur bulacakmis, laf edecekmiş gibi(ki foto açıp dedikodu yapan bir ton insan var) ya da görgüsüz gibi mı oluyoruz acaba diyorum. Bı taraftan da beni tanımayan insanlar neden benim özel hayatıma dair bilgi sahibi olsun ki diye düşünüyorum...bir de nazar korkusu var. Fotoğraf paylasinca böyle hissediyorum ama ne yazık ki çoğu kişide olan "foto paylaşma zorunluluğu" hastalığı da azıcık oluşmuş gibi. Sizler ne sıklıkla foto paylasiyorsunuz? Fotolar ne ile ilgili oluyor( aile,ev, dekorasyon,mutfak,çocuk,iş hayatı vs...)? Sosyal medyada fotolar herkese açık mı paylasiyorsunuz? Yoksa benim gibi icten içe temkinli mısınız?

Sosyal medya kullanmiyorum acikcasi yaptigi her seyi sirf millete gostereyim diye fotograflamaya calisan insanlarin "anı" kacirdiklarini dusunuyorum
Gezmeye gidiyor ama dur surda denizin kiyisinda cekileyim, lokantada yemeklerin onunde artistik bir poz vereyim derken yasadiklari kisacik anlari heba ediyorlar bence.

O fotolari kendi arşivinizde sakliyorsunuz yani di mi
evet telefonumda ve pc de saklıyorum. cok hoşuma gidenleri çıkarttırıyorum odama asıyorum :KK36:
nişanım oldugu zaman bile bi kaç gün sonra aklımıza geldi aa dedik hadi bi foto atalım da adet yerini bulsun :KK48:

Bende çok seviyorum paylaşım yapmayı. Ama sizin gibi endişelerim oluyor benimde, aslında kullanmamak en güzeli. Herkesin her şeyi bilmesine gerek yok

Sosyal medya kendi adıma kullanmıyorum,eşiminkinden otlanıyorum :KK70:
İçtiğini,çıkarttığını paylaşanlarla da ciddi dalga geçiyorum,öyle böyle değil.
Sen kimsin de her anını paylaşma ihtiyacı hissediyorsun,eciş bücüş tipin var kim senin yediğini,gezdiğini naapsın cinsinden.
Herkes kendini bu kadar önemli sanmasa değişecek bu durum da neyse,
:rapci:

evet telefonumda ve pc de saklıyorum. cok hoşuma gidenleri çıkarttırıyorum odama asıyorum :KK36:
nişanım oldugu zaman bile bi kaç gün sonra aklımıza geldi aa dedik hadi bi foto atalım da adet yerini bulsun :KK48:

Çok coolsunuz bayıldım valla:KK37: en iyisini yapıyorsunuz

Selam kizlar Benim aklıma takılan bir mesele var SOSYAL MEDYA. Olsa dert olmasa dert...Malum artık herkes fotoğraf paylaşmak için gezip tozuyor, yiyip içiyor gibi. Sürekli bir fotoğraf akışı ve paylaşım var. Ben fotoğraf paylastigimda inanılmaz huzursuz oluyorum sanki herkes fotoğrafa bakıp kusur bulacakmis, laf edecekmiş gibi(ki foto açıp dedikodu yapan bir ton insan var) ya da görgüsüz gibi mı oluyoruz acaba diyorum. Bı taraftan da beni tanımayan insanlar neden benim özel hayatıma dair bilgi sahibi olsun ki diye düşünüyorum...bir de nazar korkusu var. Fotoğraf paylasinca böyle hissediyorum ama ne yazık ki çoğu kişide olan "foto paylaşma zorunluluğu" hastalığı da azıcık oluşmuş gibi. Sizler ne sıklıkla foto paylasiyorsunuz? Fotolar ne ile ilgili oluyor( aile,ev, dekorasyon,mutfak,çocuk,iş hayatı vs...)? Sosyal medyada fotolar herkese açık mı paylasiyorsunuz? Yoksa benim gibi icten içe temkinli mısınız?

Kendi fotomu paylaşmam paylaştırmam . Başkalarının fotosu ile izin almadan hesap açıyorlar niye paylaşayım :KK66: Ayrıca hesapalarımda kapalı şu an zaten çokta kullanmıyordum .

Son düzenleme:
sosyal medya hesaplarımda sadece arkadaşlarım ve ailem ekli, dolayısıyla canım ne isterse onu paylaşıyorum, sıfır ego, ne düşünürler derdi yok, şu sıralar kilo aldığım için kilo karikatürleri paylaşıyorum mesela, geyik yapıp gülüyoruz :KK53:

Ya gereksiz akrabalar??? Onlar ekleniyor mu sizi:)

Ben cok severım g enelde oglumu paylaşıyorum bıde yemekleeımı bazen paylaşırken acaba fazla oluyor dıye dusunuyorum bazen altına yazacak bısey bulamıyorum

Niye bu kadar derin düşünüyorsunuz ki? Canınız istiyorsa paylaşın, istemiyorsa paylaşmayın.
Ben çok sık olmasa da hoşuma giden fotoları paylaşırım.
Ama bu foto çekip atmaktan anı yaşamıyorlar olayına katılmıyorum.
Fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi severim, hele güzel anlarda sevdiklerimle beraber, o günün anısı olarak, hepsi hatıra bence.
Anı ölümsüzleştirmek gibi geliyor bana seviyorum. Paylaşıp paylaşmamak da o anki keyfime, moduma kalmış, kuralı yok bunun.

Bende çok seviyorum paylaşım yapmayı. Ama sizin gibi endişelerim oluyor benimde, aslında kullanmamak en güzeli. Herkesin her şeyi bilmesine gerek yok

Aynen di mi...öyle bir noktaya geldi ki bu sosyal medya, sanki illa paylaşmak zorundayız. Nisanliyken bı sure foto atmamisim, yok efendim ayrıldılar mı fln söylentileri çıkmışti... Halbuki ne alaka kendimi göstermek zorunda miyim

Pişirdiğimiz yemekleri de koyarım,deniz manzarası da koyarım. :dondurma:
Genel olarak kocamla ikimizin başbaşa fotoğrafları vardır,arada ailemizle arada arkadaşlarımızla.:KK19:
Hiç bir zaman kim ne der,ne düşünür diye aklıma gelmedi,beğenmeyen bakmasın bana ne!:63:

• Beğen
Reactions: KV_
X