Sosyoloji mi Adalet mi?

april01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2007
125
0
45
Kızlar bu sene sınava giricem ve bu iki bölüm arasında kaldım.adalet çok güzel fakat ben katiplikten ziyade avukatlık için okumak istiyorum fakat araştırdım dgs çok zormuş kafamçokkarıştı sosyoloji de çok güzel bir bölüm yaşım 30 ve bu 2 bölümden hangisi daha çok işime yarar bilemiyorum.okuyan arkadaşlar veye mezun olmuş olan arkadaşlar bölümler hakkında bilgi verirse çok sevinirim...

ya bende bu sene kayıt yaptırıcam aynı senin gibi bu iki bölüm arasında kaldım bilen arkadaşlar varsa yardımcı olsunlar lütfen hangisi iş olanağı bakımından daha iyi

canem katiplik yapabiliyorum dersen adalet bölümü daha iyi.1.250 maaşla işe başlıyorlarmış yerimseniben hem de 2 yıllık bölüm ben de hala karar vermiş değilim hala kafam karışık kafamçokkarıştı

sosyaloji mezunu birsürü arkadaşım var işssiz. yani okumak için okuyacaksan sosyolojiye gir ama iş imkanı zor. adalette boş kalma ihtimalin daha az. okurken bile çalışabiliyorsun.

haklısınız arkadaşlar adalet yapayım 2 yıl zaten iş bulduktan sonrada okumak için okurum yine sınava girer sosyolojı yaparım önemli olan boşta kalmamak iş olanağı için giriyoruz birçoğumuz zaten sınava boşta kaldıktan sonra ne anladım bu işten anneyim sonuçta çocuğumun geleceği için biran önce birşeyler yapmalıyım

valla ben sosyal hizmetler okumasaydım kesinlikle adalet seçerdim iş imkanı daha çok adliyelerde falan.sosyoloji de iyidr ama işte biraz kafa gerekiyor.inş.hakkınızda hayırlısı olur:KK1:

X