Sözlümün pipirikliliği

poncikbirgelincik

22.08❤️
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2016
9.801
13.056
27
Sözlüm yaşadığımız şehirden ev alacak 6 7 aydır ev bakıyoruz. Bu süreçte bir kez temelden bi eve girdik bizim komşumuz diye güvenip. Neyse ev istediğimiz gibi olmadı verdiğimiz peşinatı vazgeçtikten sonra bir hafta gibi kısa bir sürede geri aldık. Ev bize söylenilenden çok çok küçüktü 2 odası boşluğa bakıyordu falan filan. Sonrasında da 4 ay kadardır ev bakıyoruz hiç istediğimiz gibi bulamadık bulduklarımız hep küçük odaları karanlık vs vs.
1 ay önce bi eve bakmaya gittim evin bayırı var biraz ama bizim için çok sorun olmayacak. Yaşadığımız şehirde her yerde inşaatı olan bi firmanın yaptığı bi inşaat. Fiyatı da çok uçuk değil ve hayal bile etmediğimiz kadar güzel manzarası var mutfağı odaları falan geniş geniş sorunsuz temiz sıfır bir ev sıkı bi pazarlıkta yaptık. Sözlüm 2000 TL gibi bi kaparo gönderdi ve sözlüm gelene kadar ev satılmayacak.
Evin defalarca kez videosunu çektim otoparkından dış görünüşüne tuvaletinden asansörüne kadar her yerini. Bana karşı bir güvensizliği de yok çok eminim. Ama her şeyi sorguluyor. Asansör niye bizim daire kapısının yanındaymış ses yaparmış. Doğalgaz borusu gözüküyormuş niye gözüküyormuş. Tapuda niteliğinde konut yazıyormuş niyeymiş vs vs. Bir sürü bu ve benzeri şeyler. Evin %70i kadarını kredi kullanacak. Bende diyorum ki bu kadar inceleme zaten banka boşa para vermez inceleyecek illaki sorun çıkarsa niye para versin.
Benden şu 2 gündür isteği de şu; tapu fotokopisini elime alıp tapuya gidip bina kaçak mı diye sorgulayacakmışım. İmkansiz böyle bişey inşaat firmasının adım başı binası var burda her yerde anlatamıyorum.

Güvensizliğide ilk yaşadığımız müteahhit olayından kaynaklanıyor biliyorum ama yoruldum artık nasıl bi tepki vermeliyim:ruh:

Sorgulatin içi rahat etsin bari.onun dışındaki düşünceleri de fazlaymis gerçekten.asansore kadar düşünülürse ev mı alınır.yine de ona bırak bence son kararı o versin.sonra basının etini yemesin

Bence de sorgulat ikinizin de ici rahat etsin. Kizmadan sakin sakin konusun. Biraz fazla garantici ama cok kotu bir sey degil. Asansor, dogalgaz borusu falan sorun degil daha ciddi bir problem olmasin da...

Sorgulatin içi rahat etsin bari.onun dışındaki düşünceleri de fazlaymis gerçekten.asansore kadar düşünülürse ev mı alınır.yine de ona bırak bence son kararı o versin.sonra basının etini yemesin
başımın etini yemez ben zorlamadım zaten sözleşme isteyende oydu ama korkuyor sanırım az para değil çünkü

Bence de sorgulat ikinizin de ici rahat etsin. Kizmadan sakin sakin konusun. Biraz fazla garantici ama cok kotu bir sey degil. Asansor, dogalgaz borusu falan sorun degil daha ciddi bir problem olmasin da...

Zaten vazgeçmek için sormuyor onları da çünkü oda çok beğendi evi ama işte her şeyini bilmek istiyor benide bunaltıyor artık gelse de kurtulsam durumundayım şuan

Kapı yanında asansör olmama ihtimali yüzde kaç acaba? Bakılacak en son kriter. Doğalgaz boruları da genelde dışarıda oluyor. Tapuya baktırın ama içi rahat edecek madem.

Banka dediğiniz gibi gelecek, inceleyecek. Bir usulsüzlük varsa o aşamada zaten ortaya çıkar. Merak etmesin banka sizden daha sağlam bilgi toplar.
Hayırlı olsun, ağız tadıyla oturmak nasip olsun.

Kapı yanında asansör olmama ihtimali yüzde kaç acaba? Bakılacak en son kriter. Doğalgaz boruları da genelde dışarıda oluyor. Tapuya baktırın ama içi rahat edecek madem.

bunu söylemek hiç aklıma gelmedi :KK70:
Çalışıyorum izin alıp çıkmam lazım böyle boş bişey içinde gitmek istemiyorum açıkçası

Sözlün haklı ev alıyosun kılı kırk yaracaksınız tabiki kotü de bir tecrübe yasamıssınız cok normal. Asansor konusunda haklı cok ses olur bıkarsın ayrıca firmanın adım bası binasının olması sizin apartmanın sorunsuz oldugu anlamına gelmez. Ve ne firmalar var televizyonda reklamları donen cok cok büyük firmalar ama güvenilmez bi türlü teslim olmayan yılllarca milleti süründüren perişan edenler var etrafımda cok kotü ornekler var. Bende ev bekliyorum 2016 12. Ayda teslim edecekti 5 ay sarktı. Tüm nişan düğün tarihlerimi ertelemek zorunda kaldım.
Kısa sözün özü nişanlın büyük ve uzun yıllar sürecek bi borcun altına girecek her detayın içinize sinmesi lazım. Oldu bittiye gelmesin sakin sakin iletişim kur nisanlınla içini rahat ettirmeye calıs gercekten zor anlayabiliyorum insan sinir stres sahibi oluyor.
Kolay gelsin, hayırlı olsun

Abartma gelince bakarsın herşeyine de geç. İlerdr evde bi sıkıntı çıkarsa olay sana patlar gibi geldi bana.

Yok hayır kesinlikle öyle bi insan değil. Müteahhit konusunda 20.000 TL gönderdi ben istiyorum diye bana güvenerek sonra adamın yalan söylediği ortaya çıkınca tek kelime etmedi bana aynı durumda ben olsam sinirlenir saydırabilirdim :110:

Ben sözlünüzü haklı buldum,asansör dairenizin yanında olursa ister istemez ses gelir,sese hassas bir insan buna dikkat eder.
Ayrıca garantici olmasını takdir ettim,kötü tecrübeler yaşamamak adına elinden geldiğince önlem almaya çalışıyor.

Sözlün haklı ev alıyosun kılı kırk yaracaksınız tabiki kotü de bir tecrübe yasamıssınız cok normal. Asansor konusunda haklı cok ses olur bıkarsın ayrıca firmanın adım bası binasının olması sizin apartmanın sorunsuz oldugu anlamına gelmez. Ve ne firmalar var televizyonda reklamları donen cok cok büyük firmalar ama güvenilmez bi türlü teslim olmayan yılllarca milleti süründüren perişan edenler var etrafımda cok kotü ornekler var. Bende ev bekliyorum 2016 12. Ayda teslim edecekti 5 ay sarktı. Tüm nişan düğün tarihlerimi ertelemek zorunda kaldım.
Kısa sözün özü nişanlın büyük ve uzun yıllar sürecek bi borcun altına girecek her detayın içinize sinmesi lazım. Oldu bittiye gelmesin sakin sakin iletişim kur nisanlınla içini rahat ettirmeye calıs gercekten zor anlayabiliyorum insan sinir stres sahibi oluyor.
Kolay gelsin, hayırlı olsun
Sağolun, sizinde hayırlı olsun eviniz Allah ağız tadıyla sağlıkla oturmayı nasip etsin inşallah.
Bizim ki öyle bi konumda değil yalnız şuan ev bitmiş anahtar teslim yani onuda anlamaya çalışıyorum ama bi yerden sonra insan ister istemez tahammülsüzleşiyor

Ben sözlünüzü haklı buldum,asansör dairenizin yanında olursa ister istemez ses gelir,sese hassas bir insan buna dikkat eder.
Ayrıca garantici olmasını takdir ettim,kötü tecrübeler yaşamamak adına elinden geldiğince önlem almaya çalışıyor.

Asansör tam kapının yanında olacak ama girişte yani kapının yanında ilk olarak alaturka tuvalet onun yanında da banyo var sesin bizi pek etkileyeceğini sanmıyorum yani

X