Gebeliğe Hazırlık SPERM Testi acill😥

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sayı az sadece. Diğer değerler kötü değil.
Ancak sayı az oldu mu her şey daha da zorlaşıyor. Normal yolla deneyin tabiki ama aşılama ya da tüp bebek önerisi alırsanız da hic umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü esi aynı değerlerde olan arkadaşım ilk tup bebek denemesinde hamile kaldı.
Sanirim bizimde olmazsa sonumuz tup bebek Kürlerle denemeye devam edicez yaza kadar yazın artik aşılama yada tüp bebek ile deneyeceğiz sanirim 1. Sene oldu cunki normal deniyoruz tabi sayının az olduğunu 10. Ayda öğrendik.

Yaa cok tesekkur ederim okadar guzel hepsini yazmışsın üşenmemişsin dediklerini tek tek deneyeceğim mızmızlanmasın artik bizimkide yapacak birşey yok yiyecek
Yaa cok tesekkur ederim okadar guzel hepsini yazmışsın üşenmemişsin dediklerini tek tek deneyeceğim mızmızlanmasın artik bizimkide yapacak birşey yok yiyecek içecek ☺☺
ağzına hiç brokoli yeşillik roka sürmeyen adam 2 aydır dikkat ediyor ha bide eşim hiç nohut yemeği sevmezdi ben haftada bir gün yemeğini yapıyorum suyuyla birlikte pişiriyorum onu bile yemeye başladı nohutu da yeyin canım öyle diyorlar nohut iyiymiş spermler için

Yaa bunları okumak ne güzel hiç tanımadığım birinden böyle dualar almak çok mutlu etti beni çok teşekkür ederim canım amin inşallah Allah hepimize isteyen herkese versin benimde içimde ne fırtınalar kopuyor 2 aydır bazen katlanamıyorum ama elden de birşey gelmiyor 😔
kulların birbirine ettiği dualar daha makbulmüş. Evlat isteyen herkes duamda canım . Üzülme bak ne Güzel ilerleme bar siz de

Canım benim eşim de artmed kullanıyor siz kullandınız mı hiç sonuç aldınız mı sayı az bizim
Canım benim eşim bu ay ilk defa kullandı bugün de bitti yani sonuncusunu kullandı bakalım sonuç ne olacak bir daha aldırmayı düşünmüyorum çünkü aşırı pahalı

Merhaba canım benim eşiminde değerlerinde düşüklük mevcuttu. Keçiboynuzu kürü ve promen ile gebe kaldım. Düşükle sonuçlandı ama çok şükür kalabildim. Varikosel yoksa eşinizde doktorunuz ilaç verecektir kullanın mutlaka.

proxeed plus kullananları okumuştum biryerlerde perşmbe bizimde sperm testimiz var sonucumuz kötü çkarsa alıp başlatacagım

Canım benim eşim bu ay ilk defa kullandı bugün de bitti yani sonuncusunu kullandı bakalım sonuç ne olacak bir daha aldırmayı düşünmüyorum çünkü aşırı pahalı
Biz de ikinciyi aldık daha başladı işte test vermedi ama tekrar ne durumda bilmiyoeum

Merhaba canım benim eşiminde değerlerinde düşüklük mevcuttu. Keçiboynuzu kürü ve promen ile gebe kaldım. Düşükle sonuçlandı ama çok şükür kalabildim. Varikosel yoksa eşinizde doktorunuz ilaç verecektir kullanın mutlaka.
Promen kullanmadık hic ama deneyeceğim onuda canim tesekkur ederim önerim icin 🙏🏼☺️ insallah hepimizin yüzü gülücek birgun rabbim bu cabalarimizi geri cevirmez

Keçiboynuzu çayını içiyordu bir de pekmezini yiyordu iki ay böyle devam etti ama daha sonra tadını beğenmedi için bıraktı şu anda aktardığını aldığımız macunu yiyor en üstteki cümleyi anlamadım canım % 37 değil de %10 hizli olmalı yazmışsın ya Onu tam anlayamadım ben
Sizin test sonucunuzda sadece ileri hareketli sperm oranı (%37) var. Bunun ne kadarı hızlı ne kadarı yavaş hareketli belli değil. hızlı hareketlinin en az %10 olması lazım. Bundan az olunca gebelik zorlaşıyor.

Sizin test sonucunuzda sadece ileri hareketli sperm oranı (%37) var. Bunun ne kadarı hızlı ne kadarı yavaş hareketli belli değil. hızlı hareketlinin en az %10 olması lazım. Bundan az olunca gebelik zorlaşıyor.
Simdi anladim canim bizde ayrintili yazmamislar iste of of. Bu marta tekrar bir test yaptırmak şart. Hemde yaptığım kürler ise yaramismi bakarım hemde burda yeni onerilen küDbaşlkürleredarımo surede :KK42:

Canım bizim de sperm sonucumuzu atsam yorum yapabilir misin 🙏🏻

Bildiğim kadar yardımcı olmaya çalışırım.
CB05FA39-3B71-4DE0-B34E-03EA878B94E0.jpeg
07BC8739-5807-449F-AB23-3334F9121034.jpeg

Bahsettiğim ileri hızlı hareketli sperm oranı (+4) sizde %12 çıkmış bu iyi bir şey. Genel olarak hareketlilik ve konsantrasyon gayet iyi. Bir tek normal morfoloji en az %4 olması gerekirken %2 çıkmış. %0 ile bile gebe kalınabildiği söyleniyor ama belki zamanı uzatacaktır. Çünkü baş morfolojisi bozuksa yumurtanın kabuğunu delip yumurtayı döllemek sperm için daha zor hale geliyor. Bir de morfoloji bozuksa kromozomda da hata olabilir diye düşünülüyor. Tabi sayı vs. de iyi olduğu için morfoloji sizin için pek sorun olmayabilir. Bu konuda ileri tetkik gerekir mi, ne gibi bir tedavi izlenmeli onu doktorunuz söyler.

Bahsettiğim ileri hızlı hareketli sperm oranı (+4) sizde %12 çıkmış bu iyi bir şey. Genel olarak hareketlilik ve konsantrasyon gayet iyi. Bir tek normal morfoloji en az %4 olması gerekirken %2 çıkmış. %0 ile bile gebe kalınabildiği söyleniyor ama belki zamanı uzatacaktır. Çünkü baş morfolojisi bozuksa yumurtanın kabuğunu delip yumurtayı döllemek sperm için daha zor hale geliyor. Bir de morfoloji bozuksa kromozomda da hata olabilir diye düşünülüyor. Tabi sayı vs. de iyi olduğu için morfoloji sizin için pek sorun olmayabilir. Bu konuda ileri tetkik gerekir mi, ne gibi bir tedavi izlenmeli onu doktorunuz söyler.
Çok güzel açıklamışsınız çok teşekkür ederm birde aklıma bir şey takılıyo hazır bilgili biri görmüşken Sormak istiyorum , morfoloji nin düşük olması düşük boş gebelik kimyasal gebelik en önemlisi gebe kalabilirsem (inşallah) engelli bir bebeğe sebebiyet midir ? Tabi ki rabbim bilir ama bu saydıklarımın riskini arttırıyor mu ?

Çok güzel açıklamışsınız çok teşekkür ederm birde aklıma bir şey takılıyo hazır bilgili biri görmüşken Sormak istiyorum , morfoloji nin düşük olması düşük boş gebelik kimyasal gebelik en önemlisi gebe kalabilirsem (inşallah) engelli bir bebeğe sebebiyet midir ? Tabi ki rabbim bilir ama bu saydıklarımın riskini arttırıyor mu ?
Morfoloji spermin sadece fiziki görüntüsü dna sı içeriğinin bozuk olduğunu göstermez . Ben de başta öyle sanmıştım da öyle değilmiş

X