Spor yaptıkça kilo almak

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
390
368
Merhaba . Yaklaşık 1 haftadır yarım saat spor yapıyorum. Bacak , tüm vucud çalışıyorum . Dün 40 dk yaptım hatta . Yememe içmeme dikkat etmeye çalışıyorum olabildiğince. Dün arkadaşım sırt yağların gitmiş dedi dokunup .ama bana öyle gelmiyor hep aynı gibiyim . Hiç incelme yok gibi. Anneme soruyorum hep aynısın diyor. Üzülüyorum da .adet dönemim yaklaştı vücudum şişkin olduğu için mi böyle oluyor diyorum. Ekmek tüketmemeye çalışıyorum ama ona rağmen böyleyim .arkadaşım hiç spor yapmadan 3 kilo verdim diyor ama benim moralim bozuluyor . Daha neler yapmalıyım?

Merhaba . Yaklaşık 1 haftadır yarım saat spor yapıyorum. Bacak , tüm vucud çalışıyorum . Dün 40 dk yaptım hatta . Yememe içmeme dikkat etmeye çalışıyorum olabildiğince. Dün arkadaşım sırt yağların gitmiş dedi dokunup .ama bana öyle gelmiyor hep aynı gibiyim . Hiç incelme yok gibi. Anneme soruyorum hep aynısın diyor. Üzülüyorum da .adet dönemim yaklaştı vücudum şişkin olduğu için mi böyle oluyor diyorum. Ekmek tüketmemeye çalışıyorum ama ona rağmen böyleyim .arkadaşım hiç spor yapmadan 3 kilo verdim diyor ama benim moralim bozuluyor . Daha neler yapmalıyım?
Öncelikle merhaba, sağlıklı bir rutin için bütün gıdalardan dengeli bir şekilde almak önemlidir. Regl zamanınız yaklaştığı için vücudunuz su tutmaya ve ödeme zaten meyilli haldedir. Sağlıklı sonuçları regliniz bittikten sonra almaya başlarsınız. Fakat kendinizdeki değişimi görmek için 1 hafta az bir süre. Hemen kilo verip incelecek değilsiniz. Spora ve uygun beslenmeye devam edin.♥

Şu an kaç kilosunuz? ve gece yemek yemek en çok kilo aldiran şeylerden biri amann dikkat yemeyin derim 🤐

Ekmek makarna abur cubur vs gibi şeyleri tüketirmisiniz hepmi kiloluydunuz yoksa sonradan mi kilo aldiniz
İnsanlar buna inanmıyor ama ben abur cubur tüketmem . Sadece ekmek çok tüketiyorum. Küçüklüğümden beri obez değildim ama hep bit tombuldum. Her öğün yarım ekmek yediğim için kilo aldım. Ve genetiğim çok yatkın kiloya .

Sadece 1 hafta olmus kiz acele etme. En az 1 ayı tamamla sonra tartıl. Spordan sonra bir miktar ödem toplayabilirsin, özel günlerde de toplayabilirsin o yüzden her gün tartılma 4 hsftada bir tartıl.

Sadece 1 hafta olmus kiz acele etme. En az 1 ayı tamamla sonra tartıl. Spordan sonra bir miktar ödem toplayabilirsin, özel günlerde de toplayabilirsin o yüzden her gün tartılma 4 hsftada bir tartıl.
Teşekkür ederim . İnsan ter dökünce bir sonuç bekliyor . Çok da sabırsızım galiba

Teşekkür ederim . İnsan ter dökünce bir sonuç bekliyor . Çok da sabırsızım galiba

Daha 1 hafta olmus kiz😁😁
Şoyle bir tavsiyem var, zayıflama işini bir sureligine kafandan cıkar, unut. Sporu da eğlenceli bir şeylerle aç veya bitir, müzik hoplama zıplama olsun eğlen yani şoyle bir şeyler olabilir:

İnsanlar buna inanmıyor ama ben abur cubur tüketmem . Sadece ekmek çok tüketiyorum. Küçüklüğümden beri obez değildim ama hep bit tombuldum. Her öğün yarım ekmek yediğim için kilo aldım. Ve genetiğim çok yatkın kiloya .
Boyunuz kac 1.68 gibiyse kilonuz fazla evet ama ekmekde kilo yapar dogru ama çok tüketmiyorsaniz cidden genetik olabilir her gün 30 40 yürürseniz bence kilo vermeniz kolaylaşir sporada devam edin :)bende tombik bebekdim cocukkende öyleydim sonra ergenlikde eridim ama bu aralar banada kilo aldin diyolar bende kafaya takdim kilo verme konusuna 🙂

Bir hafta çok erken incelmek için daha vücudunuzda odemleriniz bile gitmemiştir bilinçsiz diyet olmaz önce bir beslenme uzmanıyla güzel bir listeyle diyet uygulamalisin bide öncesinde doktora gidin bir tahlillerine baktırın ona göre sporlada desteklerseniz kısa sürede istediğiniz forma ulaşırsınız arkadaşınız dediği yediği şeyleri vücuttan atmak o kilo vermek değil ilk zaten beş kilo çok kolay verilir ardından kilo vermek zorlaşıyor 😊

Daha 1 hafta olmus kiz😁😁
Şoyle bir tavsiyem var, zayıflama işini bir sureligine kafandan cıkar, unut. Sporu da eğlenceli bir şeylerle aç veya bitir, müzik hoplama zıplama olsun eğlen yani şoyle bir şeyler olabilir:

[QyMEDIA=youtube]j0yYbeMBYSs[/MEDIA]

Ay bunlar çok eğlenceli ama kafam sürekli karışır. Ay nasıl yapsam diyetisyen bir bakmışım video bitmiş ahahahah alık bir insanım biraz

Bende diyet yapıyorum 10 kilo verdim aynı zamanda da eliptik bisiklet kullanıyordum diyete ve eliptik e ara verdim kilo almadım ama bariz şekilde vücudum daha sis göbeğim daha yumuşak yağlı yani demem o ki spor yapınca vücut şekilleniyor kilo aynı bile kalsa incelme oluyor tartıya takılı kalmayın hem bir haftada yarim saatlik spor pek bişey farkettirmez

Bir haftada ne bekliyorsunuz yarim saat 20 dk isinma ondan sonra crdio hiit gibi programlar yapin yada bolgesele yonelin bir saate tamamlayin sporu haftada 4 5 gun bu sekilde yapin ve beslenmeniz duzenli olsun protein agirlikli beslenin protein illa et demek degil yogurt bajlagil bunlarda olmali pes etmeyin istikrarli bir sekilde yapin mutlaka zayiflayip forma girersiniz acele etmeyin

Yarım saat anca ısınmaya yeter.😃
Kilo verme yönelik program hiç yapmadım ama 1-1bucuk saat yapıyordum salonda.
Şimdilerde 40 dakikalık sporlar (yoga) yapıyorum ama kilo vermiyorum.
5 dk lık ısınma yapıyorum . Üstüne 20 dk tüm vücut bide 1 0 dk kadar bacak yapiyordum .Sonra vucud alışınca bir 10 dk daha bacak yapmaya başladım . Aslında yarım saatten fazla ama halim kalmıyor daha fazlasına. Bacaklarım tutmuyordu ilk başlarda ama şimdi daha iyiyim 1 saate çıkarsam olacak galiba

5 dk lık ısınma yapıyorum . Üstüne 20 dk tüm vücut bide 1 0 dk kadar bacak yapiyordum .Sonra vucud alışınca bir 10 dk daha bacak yapmaya başladım . Aslında yarım saatten fazla ama halim kalmıyor daha fazlasına. Bacaklarım tutmuyordu ilk başlarda ama şimdi daha iyiyim 1 saate çıkarsam olacak galiba

Aç karnına mi spor yapıyorsunuz? O da halsiz bırakır.
Bi de hiç durmadan tamamlamaya çalışıyorsanız öyle yapmayın en azından bir set bitince bir dinlenin kısa süre.

X