Sporcu Beslenmesi Nedir?

Sporcu beslenmesi 2'ye ayrılabilir. 1. Grup'ta, düzenli olarak ağır antreman yaparak kas yapmak ve yağ yakmak isteyen profesyonel sporcular yer alır. 2. Grup'ta ise fit görünmek ve zayıflamak isteyenler yer alır. Profesyonel bir şekilde spor yapıyorsanız, 4 saat önce bir ana öğün tüketmelisiniz. Spordan önce mutlaka bir ara öğün yaparak antremana hazır hale gelebilirsiniz.

Spor yaptıktan sonra beslenme çok daha kritik durumdadır. Boşalan glikojen depoelarınızı mutlaka doldurmalı ve kas yapımını desteklemelisiniz. Bu yüzden spordan sonra 2 saat içinde ana öğün yapmalısınız. Video'da da anlattım sporcu diyetine, tüketilmesi ve tüketilmemesi gereken tüm besinlere buradan bakabilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazi icin tesekkurler bende spor yapiorm hem yoga hem yurume bandi bisiklet şeklinde bazen baslamasi zor oluor ben sbahlari ac karnina limonlu içip 500 ml iciorm ve ayilayim die filtre kahve sütlü mideye cok etki etmesin die sut ekliorm az miktrda ama.birsey yemeden basliordum spora ama sonrasinda sanki tansiyonum mu sekerim mi ne bisiler düşüyormus gibi hissedip gozlerim karario azima bisey atip devam ediyordum ama galiba yanlis yaptim deilmi protein ağırlıklı mesela bir haşlanmış yumurta yaninda peynir ve bir dilim kepek ekmegi yesem daha iyi olckti dun bunlari yedikden snra spor yaptm gozlerimde kararma olmadi ama blmiorm direk yağdan yaksin die sbhlari ac karnina limonlu su icip spor yapiordm hangisi doğru sizce

Son düzenleyen: Moderatör:
X