IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Birisi kritik kalıyorum sanırım.
Çocuklar iyiler hamdolsun.
Toparlndılar.
Senin nasıl gidiyor?
Yaramazlık yapıyor mu küçük melek?
Hadi ya o da nazar boncuğu olsun diyelim o zaman🤗
Çok sevindim çocuklara maaşallah 💜
Yaramazlık yapmıyor da arada huysuzlaniyor gazı oluyor falan bir şekilde idare ediyoruz artık çok şükür napalım 🤭🤭 ben de iyiyim anne evindeki son günlerim tadını çıkarıyorum 😂

Ben kızımla annemlerin yanına gitmiştim ya o zaman eşim ev buldu taşınmak istiyorduk ne zamandır şu üst komşu ve evin bazı sorunları yüzünden. Bulunca eşyaları koliledi yeni eve taşıtti öyle geldi bizi almaya sağ olsun ben bebekle yapamazdım çünkü. Gelince de hemen koli açmaya yerleşmeye başladık ama tabi çok yavaş ilerliyoruz 🤭
Bomba gibi derken gerçek bomba mı 🤪🤪
S Sersebzi

Ben kızımla annemlerin yanına gitmiştim ya o zaman eşim ev buldu taşınmak istiyorduk ne zamandır şu üst komşu ve evin bazı sorunları yüzünden. Bulunca eşyaları koliledi yeni eve taşıtti öyle geldi bizi almaya sağ olsun ben bebekle yapamazdım çünkü. Gelince de hemen koli açmaya yerleşmeye başladık ama tabi çok yavaş ilerliyoruz 🤭
Bomba gibi derken gerçek bomba mı 🤪🤪
S Sersebzi
İyi olmuş.
Allah iyi komşular nasip etsin.
Üst komşu kelimesini sözlüğümden çıkardım ben de o derece.
Evet ya gerçek bomba hem de ergenli olandan.
Patlamaya hazır bekliyoruz bakalım.:işsiz:

İyi olmuş.
Allah iyi komşular nasip etsin.
Üst komşu kelimesini sözlüğümden çıkardım ben de o derece.
Evet ya gerçek bomba hem de ergenli olandan.
Patlamaya hazır bekliyoruz bakalım.:işsiz:
Aminn komşu önemli 🤗🤗
Hadi ya seninde mı yüzün gülmedi üst komşudan 🤭
Oyy Allah kolaylık versin ne zaman patlayacağı belli olmaz tabi

Aminn komşu önemli 🤗🤗
Hadi ya seninde mı yüzün gülmedi üst komşudan 🤭
Oyy Allah kolaylık versin ne zaman patlayacağı belli olmaz tabi
Ah ah gülmemişti.
Ara ara yazmışımdır buralara da.
Ama nasıl bir dua ettim bilmem ki ondan mı yoksa Allah bana acıdı mı yoksa bu kulum bu sınavı geçemedi daha zorlamayım mı dedi Rabbim bilmiyorum da dört yıldır üst katım boş. :KK70:
Bomboşşş. :KK53:
Binada tek benim üstüm boş.
Kalacak bir bina kat değil konum olarak da.
Gelen de inşaallah sakin, anlayışlı biri olur.

Ah ah gülmemişti.
Ara ara yazmışımdır buralara da.
Ama nasıl bir dua ettim bilmem ki ondan mı yoksa Allah bana acıdı mı yoksa bu kulum bu sınavı geçemedi daha zorlamayım mı dedi Rabbim bilmiyorum da dört yıldır üst katım boş. :KK70:
Bomboşşş. :KK53:
Binada tek benim üstüm boş.
Kalacak bir bina kat değil konum olarak da.
Gelen de inşaallah sakin, anlayışlı biri olur.
Evet çok bıktın diye belki 🤗🤗 yaa inşallah sakin bir komşun olur dediğin gibi.
Kurslar ne alemde açıköğretim nasıl gidiyor

Evet çok bıktın diye belki 🤗🤗 yaa inşallah sakin bir komşun olur dediğin gibi.
Kurslar ne alemde açıköğretim nasıl gidiyor
Kurslar iyi.
Tatil vs araya girince birkaç haftada ancak resim çıkarabiliyoruz.
En son resmi atayım özelden.
Açıköğretim bu dönemden de bir dersten kaldım toplamda iki ders yaz okuluna kaldı.
Proje ödevi de tamam yüz aldım.
Yazarken, araştırırken çok eğlendim.

Kurslar iyi.
Tatil vs araya girince birkaç haftada ancak resim çıkarabiliyoruz.
En son resmi atayım özelden.
Açıköğretim bu dönemden de bir dersten kaldım toplamda iki ders yaz okuluna kaldı.
Proje ödevi de tamam yüz aldım.
Yazarken, araştırırken çok eğlendim.
Ooo maaşallah tebrik ederim 🥰🥰

Bugün
Salon ve çocuk odası hariç(çünkü kullanılmıyor) evi temizledim(🤖 ile)
Bulaşık makinesini boşalttım mutfağı topladım
Dün topladığım çamaşırları katladim, bugün kurumuş olanlari topladım(kızımın kıyafetleriydi ütüleneceği için katlamadim bekliyorlar ütülenmeyi🤭)
Arkadaşıma gidip geldim kızımla,
Eve gelince mutfağa girip 🍕 yaptım(hamur yoğurma makinası aldık ve her gün onu deneyesim geliyor bu gidişle çok kilo alacağım hayırlısı)
Ancak fırsatını bulup da duşa girdim gece. Saçlarım doğum sonrası sanırım bircok kişinin yaşadığı gibi aşırı derecede dökülmeye başladı ben de bugün durulama suyuma beyaz sirke kattım inşallah zamanla faydasını görürüm. Ve cildim çok kurudu onun için de hindistan cevizi yağı uyguladım yüzüme. Bir de ellerimin üstü çatladı resmen ona da aynisefa yağlı el kremi vardı onu kullandım bakalım iyi gelir inşallah bu üçünü düzenli yapmaya çalışacağımm

Kızımla yoğun bir hayata giriş yaptım ve ipin ucunu bı kaçırırsam her şey birbirine girecek korkusundan elimden geldiği kadar işleri ertelememeye çalışıyorum. Tezgahta bulaşık bırakmamak bulaşık makinesini boşaltmayı geciktirmemek çamaşırlar kuruduysa katlamayı geciktirmemek detaylı temizliğin ardından sık sık robotu çalıştırmak (kızımla yerde vakit geçiriyoruz çoğunlukla o yüzden yerleri temiz tutmaya gayret ediyorum) yemek yapmak gibi şeylere özen gösteriyorum.
Kızımı babasına verip mutfağa girmek çeşitli yemekler yapmak hoşuma gidiyor ve ruhuma iyi geliyor mutlu hissettiriyor arada dışardan da söylüyoruz tabi o da iyi oluyor.
Havalar ısındı kızımla günlük yürüyüşlere çıkıyorum sling çok işime yarıyor pratik şekilde taşıyorum kızımı markete falan girdiysem bir şeyler alabiliyorum bu sayede ve en önemlisi temiz hava almış oluyoruz kızımla iyi oluyor
Yaklaşık 10 gün sonra falan işe başlayacağım bir aksilik olmazsa onun gerginliği var biraz üzerimde kızımı bırakıp gideceğim, iş temposundan uzaktım yeniden o tempoya nasıl gireceğim falan diye bakalım iyi olur inşallah her şey
Kitap okumaya çalışıyorum yeniden, belki eskisi kadar hızlı bitiremem ama hayatımdan çıkartmak istemiyorum kitapları
Öyle işte meşgul kalarak mutlu olma işlerine devam 🤭🌸🌸

Dün sonunda kızımın ütüsünü hallettim sonra dolabını düzenledim küçük gelenleri kaldır askıdakileri ay sıralamasına göre diz vs.🤭
Akşam yemeği hazırlığına girişmedim arkadaşlarımızla dışarda yedik çünkü. Güzel vakit geçirdik dışarda. Evde pek iş de yoktu zaten.
Bu arada telefona Kitap Oku programı indirdim kızımı emzirirken ya da uyuduysa falan fırsatı değerlendirmek adına telefon üzerinden kitap okuyorum. Şu an Hayata Dön romanını okuyorum bakalım.
Bakım dünyaları bana göre olmadığından dün artık düzenli yapmak istiyorum dediğim hindistan cevizi yağı ve el kremi olayını yapamadım tabiki 😂😂
Bugünü de gün sonunda yazarım inşallah 🌸

X