Su Orucu 10 gün

namaglup

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
5
2
29
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce aranızda su orucunu (SU DİYETİ) deneyen var mı bilmiyorum. Bilgisi olan yoksa araştırabilir. Ben daha önce denedim 5 günde 4,5 kilo vermiştim. Biraz zorluyor özellikle açlığa dayanıklı değilseniz. Fazla kilom yok ancak hem detoks hem de hedef kiloma inebilmek için bayrama kadar son 10 gün tekrar yapmayı düşünüyorum. Ciddi motivasyon gerektiren bir süreç oluyor ancak. Konuyu buraya bu yüzden açtım zaten. benimle birlikte başlamak isteyen ve birbirimizi motive edeceğimiz birileri var mı? Güncel Kilom 59 Boy 168. Bayrama kadar da hedefim 50-51

Ben denemedim ama bir tanıdığım denediğini anlatmıştı.Ama 5 gün değil 3 diye anlatmıştı.5 gün fazla gibi geldi bana.Tehlikeli olabilir,doktora danışın bence.Bu arada sadece su içiliyor degil mi?

Biraz tercih meselesi sadece su içme olayı. Ben biraz daha enerji versin diye kahve ve bitki çayı, hafif tuzlu su vb. de içmiştim. Bunun yanı sıra tabi takviyelerimi de aldım. D vitamini, magnezyum ve demir eksikliğimden kaynaklanan kullandığım demir ilacım gibi. Ama tabi özellikle hamile, aşırı zayıf ya da yeme bozukluğu olan kişilere önerilmiyor zaten.

Sizin boyunuza göre kilonuz gayet ideal aslında bu kadar sıkı diyet yerine spor ile destekleseniz

Aynı zamanda spor da yapıyorum zaten. Ancak spor tam tersine bende iştah artmasına neden oluyor. Sadece yine bu süreçte hafif yürüyüş ya da spor ile destekleyeceğim ağır spor yapmaktan ziyade.

Ben 3 hafta yapmistim ama corba ,ayran kahve ile desteklemistim.Cok iyi gelmisti. Ben de tekrar yapmak istiyorum ama bu sefer cesarte edememistim.Aslinda o zaman cok rahat yapmistim.Cunku akapunktur ile desteklemistim.

Bu da mantıklı. 1 haftadan sonra çorba ayran vb. şeklinde olabilir. Zaten sadece kahveyle olunca 3 günden sonra kahveden de tiksinmeye başlıyor artık insan

X