Su orucu

siderolites

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2012
4.741
3.547
merhabalar,

Daha önce deneyip 15 günde 13 kg vermiştim. Şimdi yeniden kilo aldım ve cildim de bozuldu. Tekrardan su orucuna başlıyorum, 1 hazirana kadar su orucu, 1-10 haziran arası sıvı beslenme , 10 hazirandan sonra sebze ağırlıklı beslenmeye başlayarak normal beslenmeye geçeceğim. Amacım kimseye örnek olmak değil lütfen doktorunuza danışmadan su orucuna başlamayın. Ben hem kendi doktoruma danıştım hem de Dr Murat İşçi nin youtube su orucu videolarından faydalandım. Daha önce yaptım ve çok faydasını gördüm . bakalım temmuza ince bir beden olarak girebilecek miyim burdan günlük tutayım:KK76:

evet dün akşam 22:00 da 1 meyve yedim ve su orucuma başladım, önümüzde ki 48 saat içinde ketoz duruma geçmiş olurum muhtemelen o zamana kadar tartılmayacağım çünkü ödem vs kilo kaybı gibi görmek istemiyorum.

evet dün akşam 22:00 da 1 meyve yedim ve su orucuma başladım, önümüzde ki 48 saat içinde ketoz duruma geçmiş olurum muhtemelen o zamana kadar tartılmayacağım çünkü ödem vs kilo kaybı gibi görmek istemiyorum.
Merhaba bende Bayadır düşünüyordum ve bugün benimde su orucunda ilk günüm. Siz daha öncede yapmışsınız bilgi vermeniz mümkün mü? Araştırdım aslında ama 2.gün için limon bal ve su karışımı içmemiz gerekiyormuş ve diğer günlerde yarım çay bardağı aynı karışımdan içecek mişiz. Siz de mi öyle yapıyorsunuz?
Bu arada bende ilk 3 gün tartılmayacağım daha sonra ki günlerde her gün tartılacağım

ben kalorisi olan hiçbirşey içmedim. limon da dahil. sadece sade soda, sade filtre ve sade türk kahvesi ve açık çay boooolca su tüketiyorum. ilk 72 saat psikolojik olarak çok zor.

eda hanım birbirimize destek olalım bu süreçte arada düşüşler oluyor moral olarak toparlarız birbirimizi :)

Araştırdığımda soda çay kahve hiç bir şey içilmemesi gerekiyor diye okudum aslında siz biraz daha farklı yapmışsınız galiba. Bende bunu su orucunu araştırırken okudum. Su orucunun 2.günü 1 litre suya 2 adet limonun suyu ve 2 veya 3 tatlı kaşığı bal eklenip içilecekmiş. Sonraki günlerde de her gün sabah yarım çay bardağı içecekmişiz bu karşımdan. Bende tam emin olamadım aslında ama bir taraftan da acaba yapsam mı diye düşünüyorum.

Evet her gün buraya yazalım. Ne yaptığımızı destek olursak bence daha kolay geçer. Hem siz daha önce de yapmışsınız bence sizin için çok daha kolay olacak 😊

bugün zor geçti zaten en zpr ilk 3 gün ama ketosis duruma geçince çok enerjik hissediyorsunuz enerjiniz hızla yerine geliyor ve aç hissetmiyorsunuz , cuma günü sabah herşey çok güzel olacak:)

Ben bugün de çok rahattım aslında. Sadece Türk kahvesini çok severim her gün defalarca içerim onuda içmemem gerekiyormuş öyle okudum. Bir tek o zorladı bugün beni. Siz Türk kahvesi içtiğiniz halde de güzel kilo vermişsiniz ama daha önce. Şuan içsem mi diye düşünüyorum 😀

Ben bugün de çok rahattım aslında. Sadece Türk kahvesini çok severim her gün defalarca içerim onuda içmemem gerekiyormuş öyle okudum. Bir tek o zorladı bugün beni. Siz Türk kahvesi içtiğiniz halde de güzel kilo vermişsiniz ama daha önce. Şuan içsem mi diye düşünüyorum 😀
Kahve içebilirsin şekersiz ve sütsüz olduğu sürece sıkıntı yok

Ben şimdi açlık şekerimi ölçtüm 22 saattir açım 99 çıktı benim görmem gereken değer 70 civarı kırmam lazım direnci

X