Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim bat 14 şubat. 15 şubatta okullar açılıyor öğretmenim. Şubat ayında aşı olucakmışız. Bildiğim kadarıyla aşıdan sonra 3 ay çocuk önermiyorlar. 2. doz bir ay sonra yapılıyor. Toplamda 4 ay gibi bi süre oluyor. Aşı olsam bekleyeyim desem istedik mi de hemen çocuk olmuyor mesela 3 aydır deniyoruz. Eğer hamile kalamazsam bu ay büyük ihtimalle aşı yaptırmıcam. Yaşım 31 daha hiç çocuğum yok. Beklemekten geç kalmaktan çok korkuyorum😞
Bende öğretmenim ve aynı endişeyi yaşayan bir kaç öğretmen arkadaş daha var burda. Sonumuz hayır olsun inşallah bende 28 yaşındayım çocuğum yok 17 aydır deniyoruz olmadı. Şimdi aşı falan yine bekleyeceğim of offff 😢 haber alırsanız bize da buradan yazarsanız sevinirim. Ben 1 martta başlıyorum okula bat 6 şubat. Aşı da belki yoğunluk olan illere öncelik verilir offf nasıl olacak hiç bilmiyorum 🤷‍♀️

Eklentiler

• 20210203_103739.jpg
    20210203_103739.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 82
yani inanın o kadar yazı okudum ki sarhoş gibi oldum akıntım var ara ara kasıkalrımda çok çok az agrım ile bırlıkte sağ tarafıma yatınca kalp gibi bişe atıyo çok sık idrara gıdıyorum ozellıkle bugun bunlar belırtımı acaba
Hepimiz aynı durumdayız valla okuyup kendimizde var mı diye bakıyoruz .neyse adet günümüze bişi kalmadı hayırlı sonuçlar alırız inşallah

Bende öğretmenim ve aynı endişeyi yaşayan bir kaç öğretmen arkadaş daha var burda. Sonumuz hayır olsun inşallah bende 28 yaşındayım çocuğum yok 17 aydır deniyoruz olmadı. Şimdi aşı falan yine bekleyeceğim of offff 😢 haber alırsanız bize da buradan yazarsanız sevinirim. Ben 1 martta başlıyorum okula bat 6 şubat. Aşı da belki yoğunluk olan illere öncelik verilir offf nasıl olacak hiç bilmiyorum 🤷‍♀️
15 Şubat'ta başlıyorum ve yoğunluk olan bir yerdeyim daha gebe olup olmadığımı bile anlamayacagim nasil aşı olacağım bilmiyorum

Adet tarihim 7 benimle ayni tarihte adet olanlar yazabilirmi belirtilerini ayin 1 erken gebelik testi negatif cikti yorumlari okuyunca umudumu kesmedim adet tarihini bekliyorum simdide adet belirtilerini takip aldim bende en belirgin ozellik bas agrisi 3 hamileligim olucak vucudum evrimmi geciriyor tum belirtilerim yok olmus gibi sadece ayak usumesi yumurtlama gunundendirde sirt agrisi umudu kestim sanki
benim regl 6 ocaktı, 15inde çatlatma vuruldum. reglim de 5 gün gecikti. testim 2 gün önce negatifti. Moral bozma bence, çok yakın arkadaşım 1 hafta sonra kanda gebe olduğunu öğrenmişti, hatta çok şaşırmıştı :) Ben umutluyum... moralimi yüksek tutuyorum, üzülmenin birşeye faydası olmuyor çünkü :)

Hepimiz aynı durumdayız valla okuyup kendimizde var mı diye bakıyoruz .neyse adet günümüze bişi kalmadı hayırlı sonuçlar alırız inşallah
inşallah nediyelim ama çatlamak üzereyim 1.bebeğimi adetıme 5 gün kala 2.silik şekilde öğrendım hemde 2013 de yıne bu tarıhlerde sımdı mesaj kısmından gördüm :)
nasıl denk geldı anlamadım pazar günü test yapsam cıkarmı acaba?

1- Adet bitiminden 2 gün sonra bir gün durup bir gün birlikte olduk hangisinde tuttu bilmiyorum çünkü 2 hafta bu şekilde birlikte olduk :)

2- 5 Gün sürüyor hatta 5. gün bitmek üzere oluyor ama düzenli değildi adetlerim.

3- Yumutlamayı doktor takibi ile yaptım

4- Gebelik belirtisi çok azdı anlamadım bile hatta ümidim yoktu benim kasıklarım ağrıyordu birde sonradan göğüslerim ağrıdı ama geçen ay da bu belirtileri görüp hasta olmuştum :) o yüzden de ihtimal vermedim hamile olduğuma başka hiç bir belirtim olmadı

5. Ben 5 gün gecikiktim doktorumla konuştum önce idrar testi istedi silik bir çizgi oldu sonra da kan istedi kan sonucum da 200 civarlarındaydı

Rabbim isteyen herkese nasip etsin ben 1,5 senedir uğraşıyorum inanın :) size de bol bol dua edicemmm
Benimde uzun zaman oldu umut oldun canım teşekkür ederiz cevapların için ❤️

En iyisi olmamak. Okul öncesi öğretmeniyim. Çocuklarla içli dışlıyız. Olmamakta tehlikeli ama sanırım olmucam.
Eğer regl gecikmesi yaşarsam bende olmam zaten asi yapılacak olsa bile sanırım yine okulun açılmasından sonra 1-2 haftayı bulur o zamana kadar kesinleşir durumum. Hepimiz için hayırlısı olsun çok zor bir zamana denk geldik Allah yardımcımız olsun

Kizlar adet oncesi hep sivilcelerim. Yine çıkmış. Adet gelecek diye uzuldum acaba gebelik de varsa değişen hormonlar sivilce yapar mı ortak belirtileri mi bu bilen var mi
ben de regl gelecek diye sivilcelendim geçen hafta, bu hafta hepsi indi, cildim parlıyor hatta. Gebelikte sivilce vs olur mu ben de merak ediyorum...

Hastaneye gittim erken gebelik negatif gordum diye doktor dedi erken gebelik testine cok erken yapmissin yinede adetini bekliyelim kanda bile 10 gunden sonra cikar cuma gunu gel kan ver erken gebelik testinde negatif gorenler adet gununu gormeden yok var demeyin testlere inanarak
kesinlikle haklısın :KK9:

En iyisi olmamak. Okul öncesi öğretmeniyim. Çocuklarla içli dışlıyız. Olmamakta tehlikeli ama sanırım olmucam.
Benim de özel gereksinimi öğrencilerim aşırı içli dışlı temaslıyız 🙈 sanırım ben aşı olacağım 17 ay beklemişim 2 3 ay daha beklerim 😞 eşim de öğretmen ben olmasam o olacak 😕 pufff inşallah sıra gelene kadar hamile kalırız 🥳🥳

Kızlar ya yumurtlamadan beri bel ağrısı kasık ağrısı mide bulantısı şişkinlik falan çekiyorum sık idrar falan da var. Bu kadar erken belirti olmaz kesin enfeksiyon ya da üşüttüm ama hamile olacaksam da belirtilerim bunlar 😂

X