Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya songül senle beraber ben de öğreniyorum yumurtlamayı biliyor musun :)
benim de adetim bitmek üzere acaba bende alsam mı ovülasyon testi?
bi yandan da çok kafayı takar mıyım diyoru

Benimde ilk denemem canım bence kullan çünkü ben geçen ay denedim tahmin üstüne değerlendirdim tutmadı sonra aklıma kimyasal gebeliğim geldi onuda çok erken öğrenmiştim dedim demekki adet bitimine yakın yumurtlama oluyor en azından canım degerlendirirsin ve çok kafaya takmazsin bak bende yapıyorum ama kafama takmıyorum değerlendircem her akşam testi uygulicam ve gerçekten kullanan bayanlar saollsun çok yardımcı oluyor bak ben sordum cevap verdiler bende ona göre hareket ediyorum bence dene canım

Bitme gününde başladım canım çünkü ben düşük yaptım o zamanda hastalığimda hemen sonra yumurtlama olmuştu yine öyle olur diye 10 günü beklemek istemedim
Anladım canım öyleyse ben de adet bitimi başlayayım belli mi olur. Haklısın teşekkür ederim umarım bu ay kavuşuruz bebişlere 😊

Anladım canım öyleyse ben de adet bitimi başlayayım belli mi olur. Haklısın teşekkür ederim umarım bu ay kavuşuruz bebişlere 😊
Tabi geçen bı sitede okudum canım adetten sonra yumurtlama diye gerçekten çok var adetten hemen sonra yumurtlaman bayan çok varmış ki benimide öyle olmuştu bence dene canım Rabb'im de iste

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 5 SUBAT
2-Kaç yaşındasınız? 34
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? YOK
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası? YOK
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? 15 AY
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? İNSULİN DİRENCİ EKLER MİSİNİZ?

Adet belirtilerim erken başladı daha 2 hafta var ilk defa böyle oldum:KK43:

Pazartesi günü yumurtlama günüydü ve ilişkiye girdik. Bugün de sanki mide bulantısı ve kasık ağrısı hissettim. Duygularımda da o günden bu güne dalgalanma var. Bu belirtiler erken midir değil midir bilmiyorum ama her gece rüyamda bebek görüyorum 🥱😲

arkadaşlar bu ay hepimiz ilk dneyiş malum genelimiz pardon =) ben de yeni evliyim de yumurtlama gününde ilk korunmadan beraberliklerimiz bu ay oldu. Birliktelikten sonra 10 15 dk bekleyip kalkıp tuvaletegiriyorum mecbur sıkısmış oluyorum sizce gebe kalmaya sakıncası olur mu

kızlar slm benimde bugun 2 gün gecikti 3 gün önce test yaptım negatifti şimdi d3 yine negatif çıkacak diye yapamıyorum korkudan zaten hiç de umudum yok psikoloji desen artık hiç yok

arkadaşlar bu ay hepimiz ilk dneyiş malum genelimiz pardon =) ben de yeni evliyim de yumurtlama gününde ilk korunmadan beraberliklerimiz bu ay oldu. Birliktelikten sonra 10 15 dk bekleyip kalkıp tuvaletegiriyorum mecbur sıkısmış oluyorum sizce gebe kalmaya sakıncası olur mu
Canim hep senin sorulara denk geliyorum da bildiklerimi belirtiyorum yanlis anlama amac birbirimize yardimci olmak🤗 iliskiden once mutlaka kadin erkek tuvalet ihtiyacini karsilamali sıkısık olup birliktelik olursa idrar yolu enfeksiyonuna sebep olur. Birliktelik sonrasi en azindan 30 dk uzanman gerekir. Sonrasinda tuvalet ihtiyacini karsila tabi ki ama dusu hemen alma ☺

Canim hep senin sorulara denk geliyorum da bildiklerimi belirtiyorum yanlis anlama amac birbirimize yardimci olmak🤗 iliskiden once mutlaka kadin erkek tuvalet ihtiyacini karsilamali sıkısık olup birliktelik olursa idrar yolu enfeksiyonuna sebep olur. Birliktelik sonrasi en azindan 30 dk uzanman gerekir. Sonrasinda tuvalet ihtiyacini karsila tabi ki ama dusu hemen alma ☺
Ah tam tersi çok sağ ol bilmeyince insan sayenizde öğreniyor daha 6 aydorevliyim ve ilk korunmasız ayımız, cok sağ ol :)

Canim iliskiden once islerini hallet 1 saat kalkmamani tavsiye ederim poponun altina yastik koy backlarini tavana dik ve eger mumkunse esinle bir sure ayrilmayin acik konusamiyorum ama cok afedersin çıkmasın hemen ebe arkadasim var onun tavsiyesi boyle 🙈🙈kusura bakma lutfen

X