suçsuz olduğum kanıtlandığı halde ısrar ediyorlar..

Dün burada sana şikayetçi ol dedik
Hala bir orası bir burası neden olay çıkartıyorsun
Haklıyken haksız duruma düşeceksin
İzinsiz ses kaydı da suçtur, neyin peşindesin anlamadım. Uğradığın bir haksızlık var, her yönden şikayetçi olabilecekken neden arap saçına çeviriyorsun anlamadım. Şimdi karşılıklı bir ağız dalaşı var, işi takipsizliğe, sorunlu personel olaylarına götürmenin ne gereği var, hak bu şekilde aranmaz, annemle gittik diyorsun o da mı dur demedi sana
madem bir market, şubeleri olan biryer böyle hırsızlık konularında cabuk karalamak iftira atmak gibi şeylere dikkat edeceğine, baski kurmak zorla istifa yazdırmak gibi oyunlara giriyor, sonrada adam yerine koymuyor? gelen işçilerin hakkını aramiyo, biri gider biri gelir mantığı ile iş yürütüyor?
ben üstüne gitmesem kimse lanet olasıca tas bulundu mu bulanmadı mi sormuyor bile, benim bir oraya bi buraya gitmem yine kendimi aklamak içindi.. ses kayıtlarının da suç olduğunu biliyorum ben ama onlar iftira atmanın suç olduğunu bilmiyor mu? hemde daha ağır bir suc

madem bir market, şubeleri olan biryer böyle hırsızlık konularında cabuk karalamak iftira atmak gibi şeylere dikkat edeceğine, baski kurmak zorla istifa yazdırmak gibi oyunlara giriyor, sonrada adam yerine koymuyor? gelen işçilerin hakkını aramiyo, biri gider biri gelir mantığı ile iş yürütüyor?
ben üstüne gitmesem kimse lanet olasıca tas bulundu mu bulanmadı mi sormuyor bile, benim bir oraya bi buraya gitmem yine kendimi aklamak içindi.. ses kayıtlarının da suç olduğunu biliyorum ben ama onlar iftira atmanın suç olduğunu bilmiyor mu? hemde daha ağır bir suc

Böyle devam et o zaman kolay gelsin

Sana artistlik yapan kisiye elindeki ses kaydini at bakalim kendi agziyla soylemis sana kagit imzalttik diye. Istifa edip ayrildinn dememis. Afferim kiz sana helal olsun hakkini ara bi daha cesaret edebilirler mi bakalim. Eger ise sokmuyolarsa seni tazminat versinler. Yafa elindeki kayitlarla nereye bas vurabiliyosan vur. Gorsunler dunya kac bucak
daha beni işe alalı 1 ay olmuştu tazminat alamam ama benim asıl derdim kendime olan saygım hakkımı aramam, lanet olsun o yere

Böyle devam et o zaman kolay gelsin
ablacım böyle insanlar zaten memlekette işsizlik var diye biri gider biri gelir diye biri gider biri gelir diye istedikleri gibi at koşturuyorlar, beni de garip biri olarak gördüler bence bu hakkiniarayamaz diye adam yerine koymadılar ama sen sanma ki ben gereken yerlere bildiremeyecem bu işi

Sizi gariban görüpte bu şekilde haksızlık, iftira ve kötü muamele yapan, müdür müsveddesinin ve onun yardakçılığını yapan kim varsa, Allah cezalarını kat be kat versin inşallah. Terbiyesiz adamlar.
Kesinlikle hakkınızı yasal yollardan arayın. Başlarına bela olmayasınız diye, baştan istifanızı almışlar elinizden.Sizi harcamakta kolaylarına gelmiş.Maddi gücünüz yoksa bile barodan avukat talep edip, açın davanızı. Uzun sürer belki ama, sürsün varsın. Onurunuzu, şerefinizi bu şekilde rencide ettirmeyin kimseye.Allah yardımcınız olsun,çalışma şartları ve kazancı daha iyi, güzel insanların olduğu, başka bir iş nasip etsin inşallah.

valla kaçgündür moralim çok bozuktu ama beni güldürdün yaa 🤣
:KK70:
Ay gül be kardesim bosver ZALIM OLMAKTANSA MAZLUM OLMAK IYIDIR. Kotuluk yapip kul hakki yapan o hakki odeyecegi gunu dusunsun. Kimsenin yaptigi kimsenin yanina kâr kalmaz uzulme sen. Allah iyi bol kazancli is imkani cikarsin karsina

Sizi gariban görüpte bu şekilde haksızlık, iftira ve kötü muamele yapan, müdür müsveddesinin ve onun yardakçılığını yapan kim varsa, Allah cezalarını kat be kat versin inşallah. Terbiyesiz adamlar.
Kesinlikle hakkınızı yasal yollardan arayın. Başlarına bela olmayasınız diye, baştan istifanızı almışlar elinizden.Sizi harcamakta kolaylarına gelmiş.Maddi gücünüz yoksa bile barodan avukat talep edip, açın davanızı. Uzun sürer belki ama, sürsün varsın. Onurunuzu, şerefinizi bu şekilde rencide ettirmeyin kimseye.Allah yardımcınız olsun,çalışma şartları ve kazancı daha iyi, güzel insanların olduğu, başka bir iş nasip etsin inşallah.
insan biraz zaman geçince anlıyor, olayın şoku ile tam anlayamadım ama bu bana kurulan bir tuzaktı işten çıkmam için

işin bana yapılan iftira kısmını hırsızlık suçlamasını geçtim.. ben gereken yerlere söyleyecem bu olayı... öyle onlay değil.. .ama genel müdür masasında bir sürü iş başvurusu formu vardı onlara gözüm takıldı , şu memleketimin haline bakar mısınız? bir insanı işten çıkarmak bu kadar kolay ve de başka birini hemen ise almak ne kolay çünkü sırada bekliyor bir sürü genç... söylenecek söz yok...

Canım diğer mesajlarını tam okuyamadım ama ben senin yerinde olsam hemen bi avukatla görüşürüm. Şu durumda ne yapabileceğimi öğrenirim.
Yani artık işi kaybetmemeyi geçtim, bu olay kan davasına döndü resmen artık. Çok pis uğraşırım bunlarla.
Seni güçsüz gördüler akıllarınca, ezmeye çalışıyorlar.
Sakın buna fırsat verme lütfen.

güncelledim, önceki yazdığım konudandan sonra gelişen olaylar çok uzundu o yüzden yeni konu açtım.. arkadaşlar öncelikle yardımcı olduğunuz için tesekkür ederim, ben dün magazanın genel müdürü ile konuşyum, annem ile gittim çünkü bana bir gün öncesinden yarın gel 11 de bir daha konuşalım, kamera kayıtlarına bir daha bakalım demişti, gittik knoustuk, ben yine ses kaydı aldım, bana dedi ki, görüntülerde posetinin içindeki şeyler önden bakınca yuvarlak ama yandan bakınca da kavanoza da benziyor sen kasanın yanını dönünce dedi, bende tamam işte o gün sarımsak turşusu almışyım onun kavanozu bu dedim, ben tam net birşey söyleyemem sen tekrar çalığtığın subene git tekrar izle görüntüleri magaza şefi ile dedi bana yolladı yanından annemle beni, biz tam genel müdürün görevli olduğu şubeden çıktık, yemek getiren şirketin beyaz aracı orada yemek dağıtmak için gelmişti annemle bekledik dışarı çıkmasını, çıktığında sordum abi X subesinde taslardan biri kayıp diyolar, sen bi bilgin var mı yok mu? bana hırsız diyolar çalıtığım subede dedim, annemde sordu, adam tamam abla ben hallettim o işi bulundu dedi, annem oğlum ne olur gel anlat dediyse de adam yemekleri dağıtmam lazım gecikiyorum, ben gidince senin subeye söyleyecem dedi, annemle tekrar genel müdürün ofisine cıktık, adamı gördük az önce bulundu dedi bize, siz de bir arayın yemek getiren şahısı teyit edin dedim, ses kaydı aldım tabi ki telefon ile, genel müdür aradı, önce şirket sahibini sonra çalısanını v.s birkaç kişi ile konuştu, ((" tamam, bulundu mu, demek iç içine geçmiş ")) dedi, magaza sefini (bayan olanı) aradı, X bey de sen de ( benim adım) 'den ikiniz de özür dileceksiniz tüm personelin önünde dedi, ben başka subeye alın ben o insanlar ile tekrar çalışmak istemiyorum dedim, alamam heryer dolu dedi ama biz saat 11 de görüşmeye gidince 3 kişi iş görüşmesi için bekliyordu...
neyse ben oradan çıktım gittim, subeme geldim ama magaza müd. ve magaza sefi benle doğru düzgün konuşmadı bile, hatta magaza müdürü bana sen çık, git dışarda bekle diye sözler söyledi ( kendisi çok agresif ve parlayan biri) ve magaza sefi, X beyin konusmadan haberi yok ben ona konuyu anlatayım ikimiz bir konuşalım önce dedi, ben tabi ki ses kaydı alıyorum, bir süre dışarda bekledim ve onun içerden hayır benim güvenim sarsıldı bir kere ben bir daha çalışmam diye sözlerini duyunca içeri girdim ve tasın bulunduğunu yanımda size telefon açıldığını benden özür borcunuz oldugunu, sizlerin yüzünü görmek istemediğimi ama sucsuz olduğum için ve bana iftira attığınız için benden özür dilemenizi bunun genel müdürünüzün emrettiğini söyledim...
magaza sefi; bize yemek şirketinden bir bilgi gelmedi, 2 gündür nerdelermiş, bu taslar iç içe geçmiyor bize bunların bir cevabı lazım dedi bende banane herseyi neden bana soruyorsunuz, yeter artık gidin yemekleri kim getiriyorsa onlara sorun dedim, biz senle çalışmak istemiyoruz dediler tekrar bende sizle çalışmak istemiyorum zaten dedim ve çıktım tekrar genel müdüre gittim ancak sekreteri beni odasına almadı, ben iletiyim söyleyeceklerini dedi, bende ne özür dilediler ne basşka birsey beni o subeye istemiyolar, baska subeye verin beni dedim, sen bekle ben iletip geliyim dedi, ben bekledim kadın gelince bana sen istifanı vermişsin zaten bizim yapacak birşeyimiz yok demiş, bende benim suçsuz olduğum anlaşıldı neden bunun faturası bana çıksın neden ben işimi kaybedeyim, suclu olan kimse o çıksın işten bu kadar duygusal siddete uğradım deyince dur ben bir kere daha sorayım geleyim dedi gitti, geri gelince sen eski şubene git orda seni bekliyorlar hepiniz birlikte konusacakmışsınız dedi, tekrar eski subeye gittim, yine orada magaza sefi ve müdüründen baska kimse yok, beni buraya gönderdiler deyince magaza müdürü bana daha agresif davrandı, gözleri fıldır fıldır iğrencç bir sekilde agzı titreyerek konuşuyor, sen olayı buralara tasıdın, biz senle anlaşıp bu olay kapansın diye istifa kağıdı imzalattık, sen buralara tasıdın olayı bende arkasını bırakmayacam, görüntüleri kriminale gönderecem , sonrada sana en büyük tazminat davasını acacam diye sözler söyledi, bende bana birsey yapamazsın bir hakkın yok, benim masum olduğum kanıtlandı, taslar içiçine girmiş yanımda konuşuldu dedim, bana bırak bu senaryoları dedi, ne senaryosu yapıcam ben sana yaaa ne saçmalıyosun sen dedim, öyle iç içine girmiş senaryolarını bırak sen bundan sonra olacaklara bak, pazartesi günü buraya polis cağıracam, gelme artık buraya , genel müdüre de gitme, annesi ile gelip duruyolar yanıma artık gelmesinler dedi genel müdür dedi, pazartesi günü artık polis çağırınca gelirsin dedi, sonra telefonunu cıkardı birini aradı, X'ciğim nasılsın iyimisin benim bir derdim vardı yanıma gelsene bi çayımı iç, bugün olmaz diyosun nereye gidicem ben? tamam pazartesi dava dilekçesi açıcam öyle mi? tamam tamam deyip kapattı, sonrada böyle olmasını sen istedin bakalım görecez tas mıymış neymiş posetteki sonrada en büyük tazminat davasını açıcam sana, bu saatten sonra bu olaydan dönenin taaa anasını avradını......... diyede küfür etti, bende ne kadar dava açarsan aç benim kimseden korkum yok, elinden geleni ardına koyma bakalım dedim gittim, ve bütün bunalrın ses kaydı var bende hepsi de açık açık duyuluyor..... sonra gittim, ben orda işe girerken bana referans olan bi abla vardı onu aradım, olayı anllatım, güldü, senin gözünü korkutmak için yapıyor o, birsey yapamaz dedi... sizler ne düsünüyorsunuz arkadaslar, inanın akıl verecek, yardımcı olacak doğru düzgün kimsem yok etrafımda, yarın bende önce sgk ya gidip işten çıkarılma maddemi öğrenecem, sonra da işkura gidip akıl danışacam, nasıl bir yol izleceğimi bilmiyorum, bana bu işlerden anlayan arkadaslar yardımcı okursa çok sevinirim.... simdiden çok teskkür ederim hepinize
Ben hukuk bürosunda çaliştim az buçuk bilgim var yakin arkadaşmda avukat.bir cacık yapamaz merak etme.gözünü korkutmak için baya saçmalamş ş.ref yoksunları.emin ol ellerinde hiç bir delil yok.böylelerini var ya :sinirli::sinirli: neyse. ama sen hiç bu işlere girmeyecektin.direk işkura gidip şikayetçi olacaktn.hatta elindeki delillerle yerinde olsam bir de adliyeye gidip şikayet dilekçesi yazar verirdim.dava açmak nasl oluyormuş görsünler 🤬🤬🤬

İstifa kağıdı imzalamak hatan olmuş
Ama okuduğum yerde sinir oldum olay gerçekten sadece senin anlattığın gibiyse ki bu biraz garip karşındakinin sana kini var gibi çünkü, neyse olay sadece buysa paradan falan kaçınmam ve o adamı sürüm sürüm süründürürüm davalar açıp

Neden inatla çıkarmak istiyorlar anlamadım çok ilginç geldi bu kadar tantanaya başvurmaları. 1 aydır çalışıyormuşsun zaten işini beğenmedik deyip çıkaramıyorlar mı neden böyle bir şeye başvurdular ki

Neden inatla çıkarmak istiyorlar anlamadım çok ilginç geldi bu kadar tantanaya başvurmaları. 1 aydır çalışıyormuşsun zaten işini beğenmedik deyip çıkaramıyorlar mı neden böyle bir şeye başvurdular ki
Aynen deneme süresi diye birşey var. Beğenmezsin çıkarırsın.
Bence konu sahibinin anlattıklarına göre oradakilerin hepsi ruh hastası, birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar. Ama yanlarına bırakmamak lazım, cumhurbaşkanına kadar çıkarım valla. Hak yemek öyle kolay değil.

X