Şüphe duydum

Bonibonlukek

💕
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2017
894
981
24 yaşındayım çok güzel bir evliliğim ve 2 güzel kızım var şükür. Ailem kendimi bildim bileli sorunludur ve boşandılar.
Annemin babam 3. Eşi babamın ise 2.eşi annemin her evliliğinden bir çoçuğu var babamdan ise 5 kardeşiz en büyükleri bnm.

Beni yoran olayı şöyle anlatayım bugun eşimle e devletten nufus kayıt örneklerine bakarken bir tarih olayı çok dikkatimi çekti bnm doğum tarihim 11/06/97 annemin eşinden boşanma tarihi ise 19/09/1997 ama bu sürede annem bnm kimliğimi çıkarmamış ve 2005 te kimlik çıkardılar bna.
Sadece şu tarih olayı bni çok şaşırttı neden bna kimlik çıkarmamış 1 sene sonra veya 6 ay sonra babam babam değil mi acaba diye şüpheye düştüm ve anneme sorduğum da dalga geçiyor gibi cvp veriyor 🥺

Zor bir durum gerçekten allah kolaylık versin. Karışık gerçektende neden kimlik çıkarmak için beklemişler o kadar. diğer kardeşlerinizde kimlikleri geç mi çıkmış. Sizinki ilkokula başlarken çıkartılmış galiba.

Nasıl dalga geçer gibi cevap veriyor mesela?.

Ama ben sanmıyorum öyle birşey olacağını.. Neden böyle birşey yapsınlar ki önceki eşi belli şimdi ki eşi belli annenizin.. Babanız neden böyle bir yalana girişsin, annenizin eski eşi neden kendi kızını başka adamın nüfusuna versin.. Yoktur ya öyle birşey sıkmayın canınızı.. Ama tabi annenizin tutumu hiç hoş değil.. Şüpheniz varsa düzgünce konuşmayı deneyin.

Ben kimin kimden olduğunu biliyorum dedi ve babamda her zaman emindir kendisinden olduğuma ve bunu bna devamlı vurgulamasıda çok ürkğttü bni açıkcası ne yapsam bilemedim
Ben sizin yerinizde olsam çok kurcalamazdım diyeceğimde merak edersiniz tabi. Kimlik meselesi aslında geç çıkarmak bir çok ailede olan bir şey çocuk diye önemsemiyorlar çıkarmıyorlar bir süre. olabiliyor yani böyle şeyler. Diğer kardeşlerin kimlikleri doğdukları yıl çıkmış mı

Zor bir durum gerçekten allah kolaylık versin. Karışık gerçektende neden kimlik çıkarmak için beklemişler o kadar. diğer kardeşlerinizde kimlikleri geç mi çıkmış. Sizinki ilkokula başlarken çıkartılmış galiba.
Evet okula geç başladım hatta şöyle söyleyim annemle babam 2004 ayrıldı kız kardeşim 98 doğumlu annem onu alıp gidince ona kimlik çıkarmış kendi adıyla snra 2005 te barıştılar bana kimlik çıkarmak istediklerinde benm doğum tarihimi yazamadılar 97 olarak kardeşime 99 doğumlu bnm kimliğimi 98 li onun kimliğinide bna verdiler hem isimleri hem doğum tarihkerini değiştik yani

Ama ben sanmıyorum öyle birşey olacağını.. Neden böyle birşey yapsınlar ki önceki eşi belli şimdi ki eşi belli annenizin.. Babanız neden böyle bir yalana girişsin, annenizin eski eşi neden kendi kızını başka adamın nüfusuna versin.. Yoktur ya öyle birşey sıkmayın canınızı.. Ama tabi annenizin tutumu hiç hoş değil.. Şüpheniz varsa düzgünce konuşmayı deneyin.
Resim olarak attım annem şehir dışında babamda ilk eşinden olan kızını görmediği için bna çok düşkün bni onun yerine koymuş zamanında ne biliyim işte kafam çok karışık 🙄

Evet okula geç başladım hatta şöyle söyleyim annemle babam 2004 ayrıldı kız kardeşim 98 doğumlu annem onu alıp gidince ona kimlik çıkarmış kendi adıyla snra 2005 te barıştılar bana kimlik çıkarmak istediklerinde benm doğum tarihimi yazamadılar 97 olarak kardeşime 99 doğumlu bnm kimliğimi 98 li onun kimliğinide bna verdiler hem isimleri hem doğum tarihkerini değiştik yani
Karışık bir durum valla. Ama annenizin babanızı gizlemesi için bir sebep göremedim ben. Önceki eşinden olan çocuğu varmış onu gizlemeyip sizi neden gizlesin yani

Karışık bir durum valla. Ama annenizin babanızı gizlemesi için bir sebep göremedim ben. Önceki eşinden olan çocuğu varmış onu gizlemeyip sizi neden gizlesin yani
Yani mantıklı bir açıklama gibi açıkcası ❤️

Küçük yerlerde böyle karışımlar hep olur. Çocuklar genelde anne ile ayrılır veya direk annenin baba evine bırakılır

X