Çocuk Hastalıkları Sürekli ateşi çıkan bebeğim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

FuRmiRa

İki eylül anası 😜
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
75
71
39
Kızlar 17 aylık bebeğim var. Doğduğundan beri 4 kez ateşlendi ve bunların hepsi yaşından sonra oldu. Sonuncusunu dün gece yaşadım ve evde tektim. Diğerlerinde doktora gittik soğuk algınlığı vardı ateş düşürücü kullanmıştım. Yine kullanıyorum calpol. Acaba ben mi giydirmeyi bilmiyorum dün hava sıcaktı yarım saat dışarı çıkarttım sonra pişman oldum gece ateslenince hemen buna yordum. Dışarı da çocuklara bakıyorum bere atkı bişey yok bizimkini sarıp sarmaliyorum hemen kapiyo şifayi...
Ne yapacağımı şaşırdım anne sütü de alıyor. Bağışıklığı çok mu düşük acaba... Islak havlu banyo derken zor kendine getiriyorum. Şu anda bile yanıyor yavrum artık ateş ölçer de 39 u görmek istemiyorum 😒
Bebeği olanlar bilir en azından. Bu arada ateşle birlikte ishal ve kusma da var. Eğer bu gece de devam ederse doktor yolu görünüyor yine. Sizin bebislerinizde de aynı sorun oldu mu hiç dişle de bı alakası olabilir mi 🤔

Kızlar 17 aylık bebeğim var. Doğduğundan beri 4 kez ateşlendi ve bunların hepsi yaşından sonra oldu. Sonuncusunu dün gece yaşadım ve evde tektim. Diğerlerinde doktora gittik soğuk algınlığı vardı ateş düşürücü kullanmıştım. Yine kullanıyorum calpol. Acaba ben mi giydirmeyi bilmiyorum dün hava sıcaktı yarım saat dışarı çıkarttım sonra pişman oldum gece ateslenince hemen buna yordum. Dışarı da çocuklara bakıyorum bere atkı bişey yok bizimkini sarıp sarmaliyorum hemen kapiyo şifayi...
Ne yapacağımı şaşırdım anne sütü de alıyor. Bağışıklığı çok mu düşük acaba... Islak havlu banyo derken zor kendine getiriyorum. Şu anda bile yanıyor yavrum artık ateş ölçer de 39 u görmek istemiyorum 😒
Bebeği olanlar bilir en azından. Bu arada ateşle birlikte ishal ve kusma da var. Eğer bu gece de devam ederse doktor yolu görünüyor yine. Sizin bebislerinizde de aynı sorun oldu mu hiç dişle de bı alakası olabilir mi 🤔
17 aylik olana kadar toplamda 4 kez ateşlenmesi gayet normal bir durum. enfeksiyonlarla karsilasa karsilasa bu sekilde bağışıklık oluşur. ates bağışıklığı oluştuğunu en önemli göstergelerinden birisidir. atesi ates düşürücü ile 1 2 saat içinde düşüyorsa, 3 günden fazla sürmüyorsa genel durumu da iyiyse sorun yok. yukarıdaki üyenin dedigi gibi pfapa ise de onda da endişelenmeyin. onda nerdeyse her ay düzenli aralıklarla bir kaç gün atesi olur. hatta hangi ateslenecegini bile bilirsiniz. ates düşürücü ile genelde düşmez. 39 40 lari bulur. streoid ile atesin düşmesi cok spesifik bir bulgudur. nadir görülen bir durumdur. 5 6 yastan sonra kendiliğinden duzelir

Gecmis olsun kan tahlili yapiliyor mu?
Çok teşekkür ederim kan tahlili bir kere yapılacaktı fakat yüksek ateşinden dolayı damar bulmakta zorlandılar ve alamadılar kanını. Herşeye razı oluyorsun uykusuzluğa yorgunluğa ama evladının ufak bi gülümsemesi kendine gelmesi seni de kendine getiriyor bu şekilde😒

Çok teşekkür ederim kan tahlili bir kere yapılacaktı fakat yüksek ateşinden dolayı damar bulmakta zorlandılar ve alamadılar kanını. Herşeye razı oluyorsun uykusuzluğa yorgunluğa ama evladının ufak bi gülümsemesi kendine gelmesi seni de kendine getiriyor bu şekilde😒
Kiyamam ya kan tahlili iyi oldugu bir zamanda da olsa yapilmali bence.
Ihmal etmey8in cocuklarimiz cok degerli anliyorum sizi oglum hasta oldugunda gozum bir sey gormez.

Ayda 1 bile değil, çok fazla olduğunu düşünmedim ama siz normal görmüyorsanız ileri tetkik için doktorunuzla görüşün.
Kalabalık ortamda bulunuyorsa virüs kapıyor olabilir.
Dışarı çıkmakla ateşlenilir mi bilmiyorum, ona bir şey diyemeyeceğim. Belki de çok giydiriyorsunuzdur, bir gözden geçirin.
Hep diş zamanı oluyorsa zaten diştendir.

Kizim pfapaliydi. Ilk ateşlenmesi 4 aylikken oldu. 40 derece.

1 yasindan sonra ritmik ilerlerdi, maalesef onlarca sise antibiyotik kullandik, dr lar anlamadi , ben araştırarak buldum. Özgür Kasapcopur'un videolarını izleyin. Ilk olarak eczaneye gidip son bir yil kullandigimiz ilaclarin dokumunu istedim. Antibiyotik kullandığımız tarihleri kaydettim. 24 gunde bir atak geliyordu arada 2 - 3 gun sapmalar vardi.

Steroid verince dramatik şekilde ates yoğun bir terlemeyle dusuyor. Periyodik ates olan fmf siklik nötropeni vb hastaliklar da elenmeli.

Ahhh o gunler geldi aklima. Caresizlik . Cocukta skar birakmaz buyuyunce gecer derler ama o ataklar cok sey goturuyor insandan.

Bademcik ve geniz eti ameliyatı ile %85 oranda geçiyor.
Hastaligin etiyolojisi bilinmiyor. Kendi tecrubeme gore atipik bunyeyi seviyor. Kızımda sanki alerjik yürüyüşün parçasıydı. Bebekken egzama ile basladi sonra pfapa o bitti alerjik astim.

Gecmis olsun.

Dişle ilgili de olabilir ama idrar yolu enf olabilir.
7 ayda 5 defa yüksek Ates cok bence arkada yatan bir sebep olma lı

Kizim pfapaliydi. Ilk ateşlenmesi 4 aylikken oldu. 40 derece.

1 yasindan sonra ritmik ilerlerdi, maalesef onlarca sise antibiyotik kullandik, dr lar anlamadi , ben araştırarak buldum. Özgür Kasapcopur'un videolarını izleyin. Ilk olarak eczaneye gidip son bir yil kullandigimiz ilaclarin dokumunu istedim. Antibiyotik kullandığımız tarihleri kaydettim. 24 gunde bir atak geliyordu arada 2 - 3 gun sapmalar vardi.

Steroid verince dramatik şekilde ates yoğun bir terlemeyle dusuyor. Periyodik ates olan fmf siklik nötropeni vb hastaliklar da elenmeli.

Ahhh o gunler geldi aklima. Caresizlik . Cocukta skar birakmaz buyuyunce gecer derler ama o ataklar cok sey goturuyor insandan.

Bademcik ve geniz eti ameliyatı ile %85 oranda geçiyor.
Hastaligin etiyolojisi bilinmiyor. Kendi tecrubeme gore atipik bunyeyi seviyor. Kızımda sanki alerjik yürüyüşün parçasıydı. Bebekken egzama ile basladi sonra pfapa o bitti alerjik astim.

Gecmis olsun.
çok tatlısınız,helal olsun ne güzel tanımlamışsınız,konu anlatır gibi ayırıcı tanı bile yapmışsınız,vallahi tebrik ediyorum, çok da geçmiş olsun ayrıca :) :KK200: :KK9:

FuRmiRa FuRmiRa kız çocuk değil mi? kronik kabızlığı var mı?

vücudunda kırmızı döküntüler,kabartılar oluyor mu?

dışkısında kan,sümük vb var mı?

çok geçmiş olsun size de,ancak bir pediatriste götürün bebeğinizi mutlaka :)

çok tatlısınız,helal olsun ne güzel tanımlamışsınız,konu anlatır gibi ayırıcı tanı bile yapmışsınız,vallahi tebrik ediyorum, çok da geçmiş olsun ayrıca :) :KK200: :KK9:

Evet aynen kız bebek ve kronik kabızlığı var nasıl bildiniz. Kabızlığıni sulu yemeyen ve çorba icemeyen genellikle kuru beslenen bir bebek olduğuna yoruyordum hep

Evet aynen kız bebek ve kronik kabızlığı var nasıl bildiniz. Kabızlığıni sulu yemeyen ve çorba icemeyen genellikle kuru beslenen bir bebek olduğuna yoruyordum hep
şöyle ki özellikle kız bebek/çocuklarda kabızlık varsa idrar yolu enfeksiyonları çok sık görülüyor. kabızlıkta bağırsaklarda aşırı çoğalan bakterilerin idrar yollarına ulaşma ihtimali de artıyor,bundan dolayı enfeksiyonlar da artıyor :)

bebeklerde çok rastlanılan bir durum bu.

idrar yolu enfeksiyonu da ateş,ishal yapar zaten :)

dediğim gibi dilerseniz bir pediatriste muayene ettirin,tedavi olsun yavrucak :)

O kadar cok arastirdim ki,
Doktorlar ates düşürücü antibiyotik verip yolluyorlardi ama inan daha evdeki ilacın bitmedigi zamanlar oluyordu.

Cok agladim cok üzüldüm. Lanetlenmiş gibi tekrarlayan kısır döngü artik tahmin etmeye baslamistim yine ates zamani geldi diye çünkü adet döngüsü gibi periyodik ilerliyor. Oncesinde bazen eklem agrisi oluyordu agizda koku, bogazda kriptler, aft.

Çevrendekiler senin cocuga iyi bakmadığını düşünüyor ya da cocuk mızmız cabuk hastalanan etiketi aliyor.

Ters giden bir sey vardi once google basit aramalarla basladim sonra akdemik makaleler ulusal tez merkezine kadar.

Boyle ritmik ateş yapan belli basli hastaliklar varmis. Hiper Igd, ailevi akdeniz ateşi, siklik nötropeni vs. Romatoloji ilgileniyor bu ottoimmun hastaliklarla.

Ara tara derken dogru tanilama yapıldı. Kotu olan bilmemek bir döngünün icindesin ve nedenini, cozumunu bilmiyorsun. Şükürler olsun ki o kadar korkulacak bir hastalık degil. Allah beterinden korusun. Ama ataklar hem ailenin hem cocugun hayat kalitesini dusuruyor. Psikolojik olarak tüketiyor.

Konu sahibi size onerim ateşlendiği zamanlari not etmeniz ve doktora gittiğinizde suregelen durumu anlatmamız . Cunku doktorlarin da bir tedavi algoritması var. Sikayetlerinizi dinlediginde en sık görülen durumlari baz alıp ilk basamak tedaviyi uyguluyorlar. AMa tekrarlayan bir durumsa daha ileri bir bölüme sevk eder. Immunoloji ve alerji ramotoloji vs.

X