Sürekli borç istenmesi yada para muhabbeti yapılması.

Siz derdinizle ilgili birşey anlatmak isterken konu oraya sürüklenmiş. Ok , 2 yılda mucize yaratmışsınız. Bana yaptığınız atarı eşinize veya görümceye yaparsanız, sorun çözülür. Ben kibirli olduğunuzu düşünüyorum, yorumum bu komik gelir aptalca gelir güzel gelir vs vs.
Sizin düşünceniz saygı duyarım

Dik güclü duran kendi basinin caresine bakan kardesler hep digerlerine yardım etmek zorundaymış gibi davranılır. siz de kendinizi oyle hissediyorsunuz.

Çozun cok basit esiniz kardeslerine borc versin istemiyorsaniz sizde kardeslerinize borc vermeyeceksiniz.

Herkes evlenmiş barklanmiş baksın başının çaresine.

Ben bu konularda biraz katıyım. Sağlık durumu ölum kalım bir cocuğum eğtimi soz konusu olmadıgı surece kendi kardesim de olsa borc vermem.

Anneme babama da varsa durumum borc olarak vermem veririm geri istemem ama evli kardeş farklı.

Aslında derdimi anlatamadım. Tüm mesajı tekrar okuyunca hep aynı vurguyu görüyorum. " çok kötü şartlarda evlendik ama çok iyi durumdayız, çevrede buna tepkili" komşu iş yeri arkadaşları , kardeşler vs vs.. yoksa benim evime her gün et girer ya da hiç girmez komşu bilmez. Tatile giderim gelirim veya ayağım suya girmez komşu bilmez. Siz bu konuya ya da hadi paraya diyelim çok takmışsınız belki çok çekmişsiniz bilmiyorum. Yedik de içtik de gezdik de ohhh harika borçlarda bitti borçsuz evlenenler sürünüyor biz ohh çok daha iyi durumdayız sürekli kendinizi motive etmek halindesiniz. Çevrenizde bu görkemli tabloya kapılmış olabilir.. Çünkü belli ki sunuyorsunuz.. Eve tonlarca para giriyor ne demek bi kere, bunu söyleyen bir çevreniz var ise ya çevreniz çok yoksuldur ya da siz başka türlü sunuyorsunuzdur. Benim bebek için 60 bin liraya ihtiyacım olsa nefes bile almam fazladan..

ağlayın sürekli gerçekten bunun çözümü bu .. onlar istemeden siz ağlayacaksınız şöyle zor durumdayız böyle zor durumdayız diye hatta siz borç isteyeceksiniz.. ama sadece eşinizin ailesine değil sizinkilere de.. not: tedaviniz en kısa zamanda başarıyla sonuçlanır inşallah
Teşekkür ederim hem iyi niyetiniz için hemde konumdan anladığınız için. Halam da sürekli ağlayan bir tip ti ve babsm hiçşeyin sahibi olmadı. Çok yedirdi halama. Görümcem de halamı görüyorum

Dik güclü duran kendi basinin caresine bakan kardesler hep digerlerine yardım etmek zorundaymış gibi davranılır. siz de kendinizi oyle hissediyorsunuz.

Çozun cok basit esiniz kardeslerine borc versin istemiyorsaniz sizde kardeslerinize borc vermeyeceksiniz.

Herkes evlenmiş barklanmiş baksın başının çaresine.

Ben bu konularda biraz katıyım. Sağlık durumu ölum kalım bir cocuğum eğtimi soz konusu olmadıgı surece kendi kardesim de olsa borc vermem.

Anneme babama da varsa durumum borc olarak vermem veririm geri istemem ama evli kardeş farklı.
Aslında anlamışsınız beni. Bende kardeşlerime vermek istemiyorum. Aslında stemliyim belkide kızgın. Babam kardeşlerime Dğnya altın yaptı. Benim düğünümde çok kötü borç batağında idi. Çay bardağı almadı desem yalan olmaz. Benim kızgınlığım kardeşlerime başınızın çaresine nasıl bakmazsınız borçsuz evlendiniz maaşlı çalışansınız niçin her ay darlıyorsunuz. İnanın erkek kardeşime 500 gr altın yapıldı. Gelinin parmağında alyansından başka bişeyi yok. Ev yok araba yok. Niye idare etmiyorsunuz onun problemi beni bağlamaz ama hem benim yeğenim hem eşimin yeğenleri var acaba gaz kesildi üşüyorlarmı diye borç istedi diye içim sızlıyor

Valla bende de var suluk gibi yapışıp surekli para isteyen bir kac es dost. Cevabim sabit. Allah versin birader. Ben sen ye diye sabah aksam calismiyorum diyorum.

Hatta bir tanidik israrla israrla israrla istedi vermeyince de bana beddua etti. O kadar para gozmusum ki el kadar bebem kreslerde surunuyormus ben para para diye ölüyorum diye. Yine vermedim tabi :KK70:

Aslında derdimi anlatamadım. Tüm mesajı tekrar okuyunca hep aynı vurguyu görüyorum. " çok kötü şartlarda evlendik ama çok iyi durumdayız, çevrede buna tepkili" komşu iş yeri arkadaşları , kardeşler vs vs.. yoksa benim evime her gün et girer ya da hiç girmez komşu bilmez. Tatile giderim gelirim veya ayağım suya girmez komşu bilmez. Siz bu konuya ya da hadi paraya diyelim çok takmışsınız belki çok çekmişsiniz bilmiyorum. Yedik de içtik de gezdik de ohhh harika borçlarda bitti borçsuz evlenenler sürünüyor biz ohh çok daha iyi durumdayız sürekli kendinizi motive etmek halindesiniz. Çevrenizde bu görkemli tabloya kapılmış olabilir.. Çünkü belli ki sunuyorsunuz.. Eve tonlarca para giriyor ne demek bi kere, bunu söyleyen bir çevreniz var ise ya çevreniz çok yoksuldur ya da siz başka türlü sunuyorsunuzdur. Benim bebek için 60 bin liraya ihtiyacım olsa nefes bile almam fazladan..
Böyle bir yorum geleceğini bildiğim için gittiğim mekanın yediğim yemeğin resmini paylaşmam yazdım özellikle altını çizerek var burada öyle düşünen yorumdaşlar çünkü. İş yerinde arkadaşlarla ikramiyeler yattımı sende ne kadar bana eksik yatmış gibi muhabbetler döner herzaman. İyi iyi yaşadınız kocana da yattı eve bu kadar girdi diyenler var. Ki arkadaşımda yaşadı aynı durumu. Et döner söylemiş kendine diğer arkadaş karı koca çalışırsanız tabi et döner yersin biz peynir ekmek yiyoruz demiş. İnsanların karakteri bizim karakterimizi bağlamaz ama rahatsız eder

Valla bende de var suluk gibi yapışıp surekli para isteyen bir kac es dost. Cevabim sabit. Allah versin birader. Ben sen ye diye sabah aksam calismiyorum diyorum.

Hatta bir tanidik israrla israrla israrla istedi vermeyince de bana beddua etti. O kadar para gozmusum ki el kadar bebem kreslerde surunuyormus ben para para diye ölüyorum diye. Yine vermedim tabi :KK70:
Heryer de var namesis böyle tipler. Baksana kadın bana kibirli yazmış asgari ücretle geçinebiliyorum demişim diye 😃

Bi çorağan sarayında düğün yapmadık ancak ev kurduk sıfırdan. Derdim niye evlendik değil biz yapabildik başardık ona rağmen iki ayda bir bizden borç istenmesi. Biz hiç istemedik kimseden ev yapmamıza rağmen millet ne yapıyor maaşlarını. Eşimin borçlarını kabullendim evlendim yemiş içmiş gezmiş helali hoş olsun demişim ama meğerse borçlar kp ve kaynımın imiş sonradan öğrendim yazmışım dikkatli okuyun. Görümcemin sürekli durum yapması ilk başlarda beni rahatsız etmiyordu. Ama halam da aynı karaktere sahip Bi insan babamı çok sömürdü elimizde yok açız diye. Sonra borç istemeye başlayınca kardeşlerine be babasına vicdan yaptırmaya başlayınca dile getirdim. Ben çok zor şartlarda çalışıyorum. Hemde çokun üstünde. Babasının borcunu ödeyen ablasına da para bağışlar. Merhametli bir adam eşim. Görümcem de bu durumu kullanıyor.
iyi de kp ve kayninizin borcunu esiniz kabullenmis yani o yiyip icip gezse de ailesine ev de alsa her sartta bu borc o adamin borcu. gidip paranin hepsini pavyonda yese de onun, ailesine verse de onun, baskasina bagislasa da onun. borcu kabullenmisken sonradan borcun nereye yapildigini ogrenince tavrinizin degismesi cok mantiksiz.

ayrica esiniz merhametli biri ve siz cok zor sartlar altinda calisiyorsunuz o da gidip kardeslerine para mi veriyor? e hani merhamet sadece kendi kardesine mi? bence esinizle cozmeniz gereken sorunlari gorumceye falan yuklemeyin. adam bildiginiz kendi kardeslerini kayiriyor.

iyi de kp ve kayninizin borcunu esiniz kabullenmis yani o yiyip icip gezse de ailesine ev de alsa her sartta bu borc o adamin borcu. gidip paranin hepsini pavyonda yese de onun, ailesine verse de onun, baskasina bagislasa da onun. borcu kabullenmisken sonradan borcun nereye yapildigini ogrenince tavrinizin degismesi cok mantiksiz.

ayrica esiniz merhametli biri ve siz cok zor sartlar altinda calisiyorsunuz o da gidip kardeslerine para mi veriyor? e hani merhamet sadece kendi kardesine mi? bence esinizle cozmeniz gereken sorunlari gorumceye falan yuklemeyin. adam bildiginiz kendi kardeslerini kayiriyor.
Şu hanımefendiye açıklama yapabilecek biri varsa rica ediyorum anlatsın. Ben galiba anlatamıyorum.
Çok haklısınız sassyy teşekkğr ederim yorumunuz için

Şu hanımefendiye açıklama yapabilecek biri varsa rica ediyorum anlatsın. Ben galiba anlatamıyorum.
Çok haklısınız sassyy teşekkğr ederim yorumunuz için
su hanimefendi mi hhahsjshsjsha e ama o zaman bir dahakine konu acarken farkli goruslere kapaliyim yazin biz de sizi pohpohlayalim olur mu oyle?

normalde mantikli bir uye olarak biliyordum sizi ama pes yani. normal insanlar gibi karsilikli konusmak yerine “hii evet sensin” demeniz asiri garip. bol sans hayatinizda.

Aslında anlamışsınız beni. Bende kardeşlerime vermek istemiyorum. Aslında stemliyim belkide kızgın. Babam kardeşlerime Dğnya altın yaptı. Benim düğünümde çok kötü borç batağında idi. Çay bardağı almadı desem yalan olmaz. Benim kızgınlığım kardeşlerime başınızın çaresine nasıl bakmazsınız borçsuz evlendiniz maaşlı çalışansınız niçin her ay darlıyorsunuz. İnanın erkek kardeşime 500 gr altın yapıldı. Gelinin parmağında alyansından başka bişeyi yok. Ev yok araba yok. Niye idare etmiyorsunuz onun problemi beni bağlamaz ama hem benim yeğenim hem eşimin yeğenleri var acaba gaz kesildi üşüyorlarmı diye borç istedi diye içim sızlıyor

canim karıkoca calisan insanlarin gazı neden kesilsin. onlarda ona gore gaz yaksın sonuna kadar acip evde askilı gezip sonra da odeyemedik demesin.

Bence siz kendi kafanızda kuruyorsunuz gaz kesilse gider anne babalarinda otururlar sicak ev diye sizden borç istemezler.

iyilik etmiyorsunuz hem bunun sonu yokki hep iki tarafinda kardesi istemeye alışmıs bunun sonu olmaz dusunmeden kredi kartina yüklenirler odeyemezsek abim ablam verir nasıl olsa diye ama vermezseniz emin olun başlarının çaresine bakarlar.

Iki senede düğün borcu, mobilya borcu,eskiden kalma kredi borçlarını kapatmışsınız. Üstüne de borç vermişsiniz sürekli. Bu borçlar ortalama ne kadar tahmin edemedim. Tüp bebek tedavisi pahalı bir şeydir. Onu erteleyecek kadar borç çoktur diyorum. Konu çok şaşırtıcı. Tebrik ederim sizi.

Iki senede düğün borcu, mobilya borcu,eskiden kalma kredi borçlarını kapatmışsınız. Üstüne de borç vermişsiniz sürekli. Bu borçlar ortalama ne kadar tahmin edemedim. Tüp bebek tedavisi pahalı bir şeydir. Onu erteleyecek kadar borç çoktur diyorum. Konu çok şaşırtıcı. Tebrik ederim sizi.
+ tatil + dışarda yemek + borçsuz evlenenleri bile hayranlık uyandıracak bir ekonomi modeli. türkiyeye uyarlansa kurban olduğum rahat nefes alsak 😂

+ tatil + dışarda yemek + borçsuz evlenenleri bile hayranlık uyandıracak bir ekonomi modeli. türkiyeye uyarlansa kurban olduğum rahat nefes alsak 😂
Onları da yazsam hiç anlayamam diye yazmadım. Borçları kapatirsin, ihtiyacını alırsın, tatile gidersin anladım da birden fazla kardeşe borç vermeyi anlamadım.

su hanimefendi mi hhahsjshsjsha e ama o zaman bir dahakine konu acarken farkli goruslere kapaliyim yazin biz de sizi pohpohlayalim olur mu oyle?

normalde mantikli bir uye olarak biliyordum sizi ama pes yani. normal insanlar gibi karsilikli konusmak yerine “hii evet sensin” demeniz asiri garip. bol sans hayatinizda.
Her görüşten fikir almak için zaten konu açıyorum burada. Yoksa iş arkadaşıma anlatsam pohpohlayack. Rahatlamak istemiyorum çözüm arıyorum. Ben borç isteyenlere artık vermek istemiyorum diyorum siz kalkmışsınız kp nin borcunu bilerek evlenmisiniz diyorsunuz. Ben diyorum ki borç eşimin sanıyordum neyse olan olmuş bize takmışlar krediyi ama artık istemesinler kazandığımon çetelesini kimse tutmasın bana fikir diyorum siz diyorsunuz ki yoğurt siyah.bilale anlatır gibi de anlattım olmadı daha ne yapayım siz söyleyin

Her görüşten fikir almak için zaten konu açıyorum burada. Yoksa iş arkadaşıma anlatsam pohpohlayack. Rahatlamak istemiyorum çözüm arıyorum. Ben borç isteyenlere artık vermek istemiyorum diyorum siz kalkmışsınız kp nin borcunu bilerek evlenmisiniz diyorsunuz. Ben diyorum ki borç eşimin sanıyordum neyse olan olmuş bize takmışlar krediyi ama artık istemesinler kazandığımon çetelesini kimse tutmasın bana fikir diyorum siz diyorsunuz ki yoğurt siyah.bilale anlatır gibi de anlattım olmadı daha ne yapayım siz söyleyin
bilal kim 😶

canim karıkoca calisan insanlarin gazı neden kesilsin. onlarda ona gore gaz yaksın sonuna kadar acip evde askilı gezip sonra da odeyemedik demesin.

Bence siz kendi kafanızda kuruyorsunuz gaz kesilse gider anne babalarinda otururlar sicak ev diye sizden borç istemezler.

iyilik etmiyorsunuz hem bunun sonu yokki hep iki tarafinda kardesi istemeye alışmıs bunun sonu olmaz dusunmeden kredi kartina yüklenirler odeyemezsek abim ablam verir nasıl olsa diye ama vermezseniz emin olun başlarının çaresine bakarlar.
Bende bunun için çare arıyorum. Ne diyeyim diye. Vermek istemiyorum artık her iki tarafa da

Sizin derdiniz ne anlamadım ki; siz her borç isteyene koştura koştura borç verirseniz onlarda ister haliyle; vermeyin annemin lafıdır, akrabanın iyisi borcunu öde dediğinde ya da borç istediğinde vermediğinde belli olur der. Hani durumunuz onlardan iyi olsa, ya da gelirleri sizden düşük olsa gene bir nebze mantıklı yaptığınızda o da değil, millete şirin gözükeceğim diye neden içinizden gelerek vermediğiniz halde para dağıtıyorsunuz. Alın eşinizi karşınıza konuşun, kredi bitince ev peşinatı ya da bebek tedavisi için para biriktirmek istediğinizi, iki tarafada borç vermek istemediğinizi , kendi maaşınızın en az yarısını peşinat için kenara atacağınızı söyleyin. Zaten dediğiniz kadar mükemmel bir eşiniz varsa bu makul teklifinize saygı duyar. Kardeşlerinizede açıkça artık kendinize birikim yapacağınızı, kendileri ile gelirlerinin eşit olduğunu, borç veremeyeceğinizi, bundan sonra acil bir sağlık gideri olmadığı müddetçe kimsenin sizden birşey beklememesini , birazdan sizin onlardan destek beklediğinizi açıkça söyleyin. Eğer kardeşleriniz sizi gerçekten kardeş gibi görüyorsa, anlayışla karşılar ve ilişkileriniz bozulmaz, yok kan bağını kullanarak sizi sömüren tiplerse, bu konuşma bahane olur en azından mesafenizi korursunuz.

ay abartmayin ya sizin karsinizda cocuk mu var siz kimi azarladiginizi zannediyorsunuz yok bilale anlatir gibi anlattim yok yogurt siyah bilmem ne? kendinize gelin lutfen sizin karsinizda sizden daha salak veya konusulani anlamayacak biri yok.

oraya destan yazmissiniz, ben de kendi dusuncelerimi yazdim iki parca halinde. siz de benim yazdiklarima cevap verdiniz, uzerine sizin yazdiklariniza cevap verdim. yani siz bana “sen anlamadin” dediniz ben de “hayir anladim ama onemli degil, sonucta esinizin borcu” dedim. devaminda da BORC MEVZUSUNU ESINIZLE COZMENIZ GEREKTIGINI, HERKESE MERHAMETLI OLAN ESINIZIN SIZIN ZOR SARTLARDA CALISARAK KAZANDIGINIZ PARAYI BASKALARINA KOLAYCA VEREBILDIGINI yazmisim. insanlar istemesin degil biz vermeyelim diye dusunmeniz gerek yani. cunku insanlar isteyebilirler herkesten istiyorlar. anlamiyorum siz neyin sinirini benden cikariyorsunuz? cok saygisizsiniz ve karsilikli konusmayi da bilmiyorsunuz. cok ayip yaptiginiz.

hayret bir sey ya, insanlar benden borc istemesin diye konu aciyorsunuz ben de esinizle konusun vermesin diyorum ustu kapali salak imasi yiyorum.

X