Sürekli duymazlıktan gelinmek sebebi nedir acaba?

Yaşın kaç bilmiyorum ama otuz kişiyle tanışırsın birisi iyi çıkar zaten. Çok insanla tanış. Kazık yiye yiye öğreniyorsun birazda. Ve çok iyi bir gözlemci ol. Mesela birisinin arkasından mı konuşuyor. Seninde arkandan konuşacak.
Ya da haset mi? Sana da hasetlik yapacak.
Yediğim kazıklar eyfel kulesine ulaşmıştır. Bu işin nir sonu da yok. Herkes farklı karakterde, iyi dediğin yarın değişip kötü de olabilir. Esnek ol. Herkesle muhabbetin sohbetin olsun ama ASLA kimseyle sırrını, özelini, ailr hayatını paylaşma. Havadan sudan konuş. Yaptığın alışverişleri anlat. Gitmesen bile gittiğin gezdiğin yerleri anlat. Okuduğun kitaplardan konuş. Başkalarıyla tanış o çevrendekilerle de muhabbetini kesme, sadece azalt.
Çok doğru her cümlesinr katılıyorum

Aynen öyle ben çok sosyal biriyim zaten fakat dediğiniz gibi her şey değişim içinde olduğundan insanlarda günden güne hatta saatten saate değişiyor bu yüzden çok yönlü olmak lazım tek tip kalırsam ezilirim ayak uyduramam. Dediğim arkadaş iyi biridir derdini dinler çözüm bulur fakat kıskançlığıda vardır derse katılım gösterdiğim an dalga geçer ve dikkatimi dağıtır kendisi katılım gösterdiği süreçte asla engel olmam lakin bir şey dediğim vakit dinlemez zoruma giden de bu aslında buraya yazma sebebim de binevi bundan kaynaklanıyor ben çok alttan alıyorum sanırım ve bunu hak etmiyorlar oysaki yaşadığım tüm zorlukları biliyor kendisi beni dinlediğiniz için teşekkür ederim
rica ederim. Kimse mükemmel değil hepimizin eksik olduğu noktalar var. Bu noktalarımızı bize kasıtlı olarak ya da kasıtlı olmasa bile rahatsız edici sıklıkta, davranışlarıyla sözüyle bi bakışıyla bile olsa hatırlatan insanlardan kendimizi korumalıyız. Dinlenmek ve anlaşılmak hepimizin ihtiyacı ve çok temel bir ihtiyaç. Bu konuda arkadaşlarınız eksik kalıyor olabilir. Bu onları kötü yapmaz tabiiki de. Ancak yeni travmalar sorunlar çıkartacak ilişkilere karşı temkinli olmazsak uzun vade de bunlar insanı yer bitirir. Hayatınızda size destek olacak insanları bulduğunuzda hayatınız daha kolay olacak. Sanırım üniversitede okuyorsun. Bir sürü insan var, gözlemle ve yeni bir çevre edin. Orda tanıdığın insanlar inan 30 yaşında bile sana sıkıntılarında sorunlarında destek olacak. O kadar çok tanıdığım var ki üni arkadaşının tanıştırması sayesinde evlenen, iş kuran… kendini de ezdirme, lafını bağırmadan hatta gülümseyerek söyle her zaman. Derse girmene mi takılıyor mesela ‘ya bu hoca da çok iyi anlatıyor, ben beğeniyorum.’ De. Sende gel beraber girelim de. Yok derse ‘yani sende hem gelmiyosun hem laf ediyosun’ de gülerek.

Kafamın dalginligindan bende bazen duymam hemen algilayamam normal bu ama bile göre görmezden gelip cevap verilmiyor sa ve çok gereksiz çok konusmuyorsaniz karsinizdakin bu tavrı ya terbiyesizlik en ağır tabirle yada sizden haz etmiyor sormayın konuşmayın bunun pasiflikle ilgisi varmı bilmiyorum önem verdiğiniz için siz abartıyor olabilir misiniz insanları bir uzmana net olarak derdinizi anlatırsanız daha güzel ve doğru çözümler sunar size nacizane sizi dinleyini dinleyin duyanla konuşun kendinize çok yüklenmeyin

X