Sürekli tekrarlayan anksiyete bozukluğu

Li-moon

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2011
5.227
2.028
Merhaba arkadaşlar. 7 yıl önce korktuğun bir olaydan sonra anksiyete bozukluğuna yakalandım. İlk iki yıl çok zordu ama beş yıldır anksiyete ufak tefek yoklasa da idare ediyorum.ilaç kullanmıyorum. Anksiyete bozukluğuna yakalandığım 7 yıl önce Eylül ayıydı ve ben her sene Eylül ayında berbat oluyorum. Anksiyetenin dibini görüyorum :KK43: 2 haftadır çok fazla kaygılı,korkuluyum. Etrafıma bir anda yabancılaşıyorum,herkesten korkuyorum bulunduğum ortamdan uzaklaşmak istiyorum. Klasik anksiyete belirtileri oluyor. Ömür boyu böyle mi olacak bir iyi bir kötü çok yoruldum son iki haftadır. Sizde böyle misiniz dertleşelim :KK43:

Merhaba arkadaşlar. 7 yıl önce korktuğun bir olaydan sonra anksiyete bozukluğuna yakalandım. İlk iki yıl çok zordu ama beş yıldır anksiyete ufak tefek yoklasa da idare ediyorum.ilaç kullanmıyorum. Anksiyete bozukluğuna yakalandığım 7 yıl önce Eylül ayıydı ve ben her sene Eylül ayında berbat oluyorum. Anksiyetenin dibini görüyorum :KK43: 2 haftadır çok fazla kaygılı,korkuluyum. Etrafıma bir anda yabancılaşıyorum,herkesten korkuyorum bulunduğum ortamdan uzaklaşmak istiyorum. Klasik anksiyete belirtileri oluyor. Ömür boyu böyle mi olacak bir iyi bir kötü çok yoruldum son iki haftadır. Sizde böyle misiniz dertleşelim :KK43:
Yemin ederim bende öyle geçen yıl ağustos ayında tek uyumamak korkusu ve berbat bir şey di bu sefer de kötü hastalık korkusu sarmış 17gundur hayatı zehir zemberek yaşıyorum eşimle tartışma çıkacak sonunda geçen gün dedim ki ay ne güzel bayadir hastaneye gitmiyom dedim 3 gün sürdü ve 17 gündür.hastane hastane dolaşıyorum burda.ne desem az olur Allah yardımcınız olsun canım valla sana sabaha kadar anlatsam destan olur

Yemin ederim bende öyle geçen yıl ağustos ayında tek uyumamak korkusu ve berbat bir şey di bu sefer de kötü hastalık korkusu sarmış 17gundur hayatı zehir zemberek yaşıyorum eşimle tartışma çıkacak sonunda geçen gün dedim ki ay ne güzel bayadir hastaneye gitmiyom dedim 3 gün sürdü ve 17 gündür.hastane hastane dolaşıyorum burda.ne desem az olur Allah yardımcınız olsun canım valla sana sabaha kadar anlatsam destan olur
Peki geçen sene nasıl atlattiniz

Peki geçen sene nasıl atlattiniz
İlaç aldim Ağustos başladı Aralık ayina kdr ilaç aldim ilaçtan sonrada atak geçirdim sonra ilaç etkisini gösterdi ocakta başladım ilaca haziranda biraktim iyidim 4ay ne olduysa boğazım ağrı internet de girdim karşıma çıktı çok korkuyorum gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum namaz kılıyorum dua ediyorum biraz iyi hissediyorum ama şuan da ağrılarım var kolum ağrıyor sanki şimdi kötü bir şey olacak şekilde nasıl atlatacağız bilmiyorum.bakalim doktor ne diyecek sonra tekrar doktora gidecem yaşım 24 geçen yıl kabustan uyanmadim herkes geziyor gülüyor konuşuyor.ben kendime bakıyorum ve nefret ediyorum esime kızıma yaşadığım için buda geçecek inşallah birşey yoktur.

Amin canım.kendime tahammül edemiyorum. Eşime hiç belli etmiyorum yaşamayan anlamaz. Huzursuzluk,kaygı,anlamsız korku tüketiyor içimi. Bu aralar çok kötüyüm kontrolü kaybedecek gibi hissediyorum bazen

Canım çok geçmiş olsun inşallah geçer inşallah ben çok korkuyorum ya hastalık hastası olmuşum ya anlatamıyorum kimseye
Teşekkür ederim canım. Dualarımda sadece kendimi değil benim durumumda olan herkese dua ediyorum çok zor çook. Bende hastalık korkusu yok ruhsal belirtiler çok.kaygı korku endişe vs.. her türlüsü beter bu illetin

Teşekkür ederim canım. Dualarımda sadece kendimi değil benim durumumda olan herkese dua ediyorum çok zor çook. Bende hastalık korkusu yok ruhsal belirtiler çok.kaygı korku endişe vs.. her türlüsü beter bu illetin
Teşekkür ederim canım inşallah iyileşirriz 😔😔

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar yaşamayan bilemez bnde ağustos ayından beri dönem dönem sabahları uyanır uyanmaz anksiyetem tutardı şu son bir aydır her sabah oluyor hiç geçmeyecek gibi geliyor.sabahlari bu durumu yaşayan var mii erkek arkadaşım sagolsun çok anlayışlı ama bu zamanlarda ne dışarı çıkmak istiyorum ne bisey yapmak o da bna ne kadar katlanır bilmiyorum

Meraba bendede anksıyete var sanırım,uzun zamandır hep endişeli ve kaygılı hıssedıyorum .canım hıcbırsey yapmak ıstemıyor.kendımden değil ama benım korkm sevdığım birinin ölmesı.bıtane oğlum var sureklı ona bişe olacak gıbı hıssedıyrum ve hıckımseye anlatamıyorum kafayı yemek uzereyım en son pskıyatrıye gıdıcem heralde kendım artık başa çıkamıyorum

Seni o kadar iyi anlıyorum hele bu anksiyete mevsim geçiş dönemleri kafayı yedirttiriyor şuan evden çıkamaz haldeyim düşünceler kaygılar elimi kolumu kaldırmayacak hale getiriyor ilaç tedavim devam ediyor bakalım ben kendimi tek sanıyordum yazını okuyunca yalnız olmadığımı hissettim

Bende de anksiyete ve okb var. 7 senedir gayet iyiydim ama son 4 aydır tekrar başladı. Hastanelik olmaktan korkuyorum...

Merhaba arkadaşlar. 7 yıl önce korktuğun bir olaydan sonra anksiyete bozukluğuna yakalandım. İlk iki yıl çok zordu ama beş yıldır anksiyete ufak tefek yoklasa da idare ediyorum.ilaç kullanmıyorum. Anksiyete bozukluğuna yakalandığım 7 yıl önce Eylül ayıydı ve ben her sene Eylül ayında berbat oluyorum. Anksiyetenin dibini görüyorum :KK43: 2 haftadır çok fazla kaygılı,korkuluyum. Etrafıma bir anda yabancılaşıyorum,herkesten korkuyorum bulunduğum ortamdan uzaklaşmak istiyorum. Klasik anksiyete belirtileri oluyor. Ömür boyu böyle mi olacak bir iyi bir kötü çok yoruldum son iki haftadır. Sizde böyle misiniz dertleşelim
Merhabalar.Bende yaklaşık 15 yıldır bu hastalıkla yaşıyorum.Öyle kötü duruma düştüm ki en sonunda ilaç kullanmak zorunda kaldım.Bazı şeyler malesef elimizde değil.Baktık kendimiz çözemiyoruz ozmana doktardan yardım almak gerek.Yaklaşık 4yıldır ilaç kullanıyorum.🫤🫤🫤

Merhabalar.Bende yaklaşık 15 yıldır bu hastalıkla yaşıyorum.Öyle kötü duruma düştüm ki en sonunda ilaç kullanmak zorunda kaldım.Bazı şeyler malesef elimizde değil.Baktık kendimiz çözemiyoruz ozmana doktardan yardım almak gerek.Yaklaşık 4yıldır ilaç kullanıyorum.🫤🫤🫤
Merhaba. Haklısınız ve çok iyi yapmışsınız. Ben aslında uzun süredir iyiydim bu aralar kötüyüm. Kist tedavisi görüyorum doğum kontrol hapı kullanıyorum oda tetikliyor olabilirmiş. Hapı bırakınca düzelir umuduyla direniyorum. Bir anda gelen korku,yabancılaşmaya gelen herkesten korkma durumu,herşeyden tedirgin olma… say say bitmez ama çok bıktım öyle sıkıldım ki. Kimseye belli etmemeye çalışmak daha da canımı sıkıyor.

Merhaba. Haklısınız ve çok iyi yapmışsınız. Ben aslında uzun süredir iyiydim bu aralar kötüyüm. Kist tedavisi görüyorum doğum kontrol hapı kullanıyorum oda tetikliyor olabilirmiş. Hapı bırakınca düzelir umuduyla direniyorum. Bir anda gelen korku,yabancılaşmaya gelen herkesten korkma durumu,herşeyden tedirgin olma… say say bitmez ama çok bıktım öyle sıkıldım ki. Kimseye belli etmemeye çalışmak daha da canımı sıkıyor.
Bende ilk ilaç tedavisinden sonra 3-4sene hiçbir problemim yoktu.Biz farkında olmadan sanırım bazı şeyler bizi etkiliyo birikiyo ve bu hastalığı tetikliyo ben geçmişe baktığımda bunu farkettim.Ben bırakma aşamasına geçtim ama kaygılarım ara ara yokluyo.🫤 Ben bu problemi çözmek için çok araştırdım.İlaç tedavisi tamam ona uyuyorum ama başka bişeylerde olması bi yolu olması gerekli diye düşünüyorum.Şuan bach çiçekleri terapisi diye bi tedavi var bugün ona başladım.Şifa olabileceğini hissettim bilmiyorum garip ama öyle.bi araştırın sizde isterseniz.Artık farkındayım bu durumun ve kurtulmak çok istiyorum.Allahtan eşimde çok destek bu konuda. Yazmak isterseniz herzaman yazabilirsiniz.Yanlız değilsiniz emin olun.☺️☺️

Bende ilk ilaç tedavisinden sonra 3-4sene hiçbir problemim yoktu.Biz farkında olmadan sanırım bazı şeyler bizi etkiliyo birikiyo ve bu hastalığı tetikliyo ben geçmişe baktığımda bunu farkettim.Ben bırakma aşamasına geçtim ama kaygılarım ara ara yokluyo.🫤 Ben bu problemi çözmek için çok araştırdım.İlaç tedavisi tamam ona uyuyorum ama başka bişeylerde olması bi yolu olması gerekli diye düşünüyorum.Şuan bach çiçekleri terapisi diye bi tedavi var bugün ona başladım.Şifa olabileceğini hissettim bilmiyorum garip ama öyle.bi araştırın sizde isterseniz.Artık farkındayım bu durumun ve kurtulmak çok istiyorum.Allahtan eşimde çok destek bu konuda. Yazmak isterseniz herzaman yazabilirsiniz.Yanlız değilsiniz emin olun.☺️☺️
Canım batch çiçekleri durumuna iyi geldi mi. Bende artık her yolu deniyorum.

X