SURVİVOR 2017 TV8

Survivor 2017 de desteklediğiniz yarışmacılar kimler ?

• Ankete Katılan
    658
Bu volkanla ogeday gerçekten deli midir nedir anıl dururken neden bernayı yazıyolar hala akıllanmadılar mı. Resmen bernaya onlar yüzünden sempatim oluştu

İsin en kötüsü de bu yorumları yapan kişi Survivor panaroma da sunucu . Yarışmacıların kimini sevip , kimini sevmeyebilir , kimini destekler kimini desteklemez buna diyecek lafım yok ama sen o programın sunucusu olarak nasıl yarışmacılardan birini böyle aşağı çekmeye çalışırsın . Bunu yaptıkça kendi seviyesini düşürüyor . Bilemiyorum ben artık acaba bu algıyı oluşturmasını Acun mu istiyor diye düşünüyorum . Anıl ı desteklemiyorum ayrıca bana göre asla şampiyon olamaz o ayrı ama bu ona yapılan bu aleni aşağılamaları görmemize engel değil .

Bir süredir artık panoramayı de izlemeyi bıraktım zaten .

Aynı şeyi ben de düşündüm. Acaba Anıl'ı her halükarda eleyecekler de Hakan baştan bunun için algı çalışması mı yapıyor diye. Çünkü gider dediği kişi dört kişi içinde anketlere göre en çok oy alan ikinci kişi. Bu hafta Anıl giderse algı çalışması ihtimalinin doğru olduğunu düşünürüm.

Neyse ki Hakan daha önce tam hatırlamıyorum ama galiba Doğukan veya Semih için haftalar boyunca bu hafta kesin gidecek demiş ama dediği kişi gitmemiş. Belki öyle bir şeydir. Belki de sadece davranışlarına gıcık olup Anıl'ı aşağı çekmeye çalışıyordur. Bu da çok kötü. Özellikle dediğiniz gibi Survivor Panorama'da sunucu/yorumcu olduğu için.

Bu arada Semih'in kimi destekliyorsunuz anketini şu ana kadar 19,934 kişi cevaplamış. Şu anki sonuçlar şöyle:

Berna: %34
Anıl: %30
Elif: %24
Volkan: %12

Anket sonuçlarına göre Anıl Volkan'ın 2.5 katı oy alıyor.

Son düzenleme:
bence volkan ve ogeday hata yaptılar bernayı yazarak gökhan dokunulmazlıgı alınca zaten volkan diyecekti bernayı yazana kadar anılı yazsalardı berna gibi potalardan dönmüş biri yerine anılla aynı potada olacaklardı
bernada anıl yazmıs olsaydı kendini potaya sokmamış olacaktı ve gökhan onu söylemeyip yine volkanı söyleyecekti ve berna potaya gitmeyecekti
dolayısıyla volkan ogeday ve berna stratejik hata yaptılar
fazla kişi potaya girerse şansımız yüksek olur diye düşündüler ama volkanla ogeday ama o fazla kişi olan bernanın fanlarını unuttular :)

Anıl elendi. Çok çok büyük haksızlık oldu. Tüm anketlerde hem Volkan'ın hem de Elif'in önündeydi, birinci Berna'yla başa baş gidiyordu.

Millet söyleyince komplo teorisi olduğunu düşünüyordum ama Acun medyanın elenmesini istemedikleri aday için sms'le veya yan ekranla oy gönderdiğini düşünüyorum.

Ayrıca, Hakan Hatipoğlu'nun da "hiç destekleyeni yok, oy potansiyeli yok" dediği Volkan potaya girdiği anda birden "elenme ihtimali % sıfır" diye (güya) öngörmesiyle çok büyük prestij kaybına uğradığını düşünüyorum.

Sema'nın elenmesine de şaşırmıştık ama o zaman arada 3-5 puan fark vardı. Anıl'ın elenmesiyle hem Survivor hem de Hakan büyük saygınlık kaybına uğradı.

İnanılır gibi değil hiç bir yerde desteklenmeyen , elenecegi kesin gözüyle bakılan Volkan elenmedi . Şaka gibi ...

Serhat ve Gökhan oyunundan sonra bu ... yarışma her geçen gün inandırıcılığını , kalitesini yitirmeye başladı

İnanılır gibi değil hiç bir yerde desteklenmeyen , elenecegi kesin gözüyle bakılan Volkan elenmedi . Şaka gibi ...

Serhat ve Gökhan oyunundan sonra bu ... yarışma her geçen gün inandırıcılığını , kalitesini yitirmeye başladı
volkan gidince takım iyice zayıflar diye bence gönderilmedi ve bu demek oluyor ki oy atma vs yok acun kimi isterse o gidiyor bana göre

Önceden acunun sistesinde oy sıralamaları yayınlanıyordu gelen oylarda en fazla kim almıs elenen kişi kaç oy almıs şimdi bulamıyorum kaldırdılar mı acaba

Ben bugün işim olmamasına rağmen izlemiyorum. Hiç içimden gelmiyor. Dün gece de Extra'yı izlemedim. Hele bugün kumandayla rehberde dolaşırken Panorama'nın sadece adını bile görünce "ıyyyh" oldum.

Eldeki verilere bakıyorum:
1) Hakan potadan en fazla 1-2 hafta önce Volkan'ın destekçisi olmadığını, oy potansiyelinin olmadığını söyledi.
2) Pota belli olduğunda daha oylama devam ederken anket açmayacağını duyurdu.
3) Gitme adayı olarak sadece Anıl ve Survy'nin olduğu bir anket açtı.
4) "%97 Anıl, %3 Survi gider" yazdı. Yani, %100 Anıl'ın gideceğini söyledi.

1. yaptığı ile 4. yaptığı birbiriyle çelişiyor. 2. yaptığı hareket çok şüphe uyandırdı, 3. yaptığı da çok ayıptı. Ayrıca, Twitter'ı yoğun kullanıyor, anket sonuçlarını görmüştür. Yine de ertesi gün kesinlikle Anıl'ın gideceğini söyledi.

Daha önce de anketlere aykırı yorum yapmıştı. Tüm anketlerde Sema Şahika'dan az oy alıyordu ama bu adam yine de çok emin şekilde Şahika elenecek demişti. Hatta hatırladığım kadarıyla %95 Şahika, %5 Sabriye gidecek demişti. Ama anketlerde Sema en sondaydı.

Mesele anketlerde Sema'nın sonuncuyken Şahika'nın elenmesi veya anketlerde Anıl Volkan'dan 2.5 kat oy alıyorken Anıl'ın elenmesi değil.

Mesele anketlerde Sema sonuncuyken adamın Sema'nın %100 elenmeyeceğini söylemesi; anketlerde Anıl Volkan'dan 2.5 kat oy alıyorken Anıl'ın %100 eleneceğini söylemesi.

Diyelim bu adama "Şahika'yı eleyeceğiz, Anıl'ı eleyeceğiz, insanları buna hazırla" denmedi. Hiçbir bilgisi yoktu diyelim. O zaman bu kadar kesin (%100 diyecek kadar kesin) konuşamaması gerekirdi. Çünkü haksız çıkınca "kötü tahmin yapan yorumcu" olurdu.

Bir yandan da düşünüyorum bu adam bunları yapınca tüm saygınlığını, prestijini yitireceğini düşünmüyor mu diye. Ama ya önemsemiyor ya da bunları hesaplayacak kadar akıllı değil. Ekşisözlük konusunda da aynı şeyi yapıyordu. Adam oradan okuyup okuyup birebir aynı yorumları yapıyor. Hiç rezil oluyorum, saygınlığım azalır diye düşünmüyor. Ya önemsemiyor veya bunun uzun dönemli sonuçlarını hesaplayacak kadar akıllı değil. Bir keresinde programa bir psikolog konuk olmuştu, sanki bambaşka bir program izliyor gibi olmuştum, şaşırmıştım. Adamın her söylediği, her yorumu orijinaldi. Öyle alışmışım ki sağdan soldan alınmış bir şeyler dinlemeye, bir garip gelmişti.

Yine aynı şekilde saygınlığını iyice yitirmiş olmayı ya önemsemiyor ya da bunları akıl edemiyor.

Ben bugün işim olmamasına rağmen izlemiyorum. Hiç içimden gelmiyor. Dün gece de Extra'yı izlemedim. Hele bugün kumandayla rehberde dolaşırken Panorama'nın sadece adını bile görünce "ıyyyh" oldum.

Eldeki verilere bakıyorum:
1) Hakan potadan en fazla 1-2 hafta önce Volkan'ın destekçisi olmadığını, oy potansiyelinin olmadığını söyledi.
2) Pota belli olduğunda daha oylama devam ederken anket açmayacağını duyurdu.
3) Gitme adayı olarak sadece Anıl ve Survy'nin olduğu bir anket açtı.
4) "%97 Anıl, %3 Survi gider" yazdı. Yani, %100 Anıl'ın gideceğini söyledi.

1. yaptığı ile 4. yaptığı birbiriyle çelişiyor. 2. yaptığı hareket çok şüphe uyandırdı, 3. yaptığı da çok ayıptı. Ayrıca, Twitter'ı yoğun kullanıyor, anket sonuçlarını görmüştür. Yine de ertesi gün kesinlikle Anıl'ın gideceğini söyledi.

Daha önce de anketlere aykırı yorum yapmıştı. Tüm anketlerde Sema Şahika'dan az oy alıyordu ama bu adam yine de çok emin şekilde Şahika elenecek demişti. Hatta hatırladığım kadarıyla %95 Şahika, %5 Sabriye gidecek demişti. Ama anketlerde Sema en sondaydı.

Mesele anketlerde Sema'nın sonuncuyken Şahika'nın elenmesi veya anketlerde Anıl Volkan'dan 2.5 kat oy alıyorken Anıl'ın elenmesi değil.

Mesele anketlerde Sema sonuncuyken adamın Sema'nın %100 elenmeyeceğini söylemesi; anketlerde Anıl Volkan'dan 2.5 kat oy alıyorken Anıl'ın %100 eleneceğini söylemesi.

Diyelim bu adama "Şahika'yı eleyeceğiz, Anıl'ı eleyeceğiz, insanları buna hazırla" denmedi. Hiçbir bilgisi yoktu diyelim. O zaman bu kadar kesin (%100 diyecek kadar kesin) konuşamaması gerekirdi. Çünkü haksız çıkınca "kötü tahmin yapan yorumcu" olurdu.

Bir yandan da düşünüyorum bu adam bunları yapınca tüm saygınlığını, prestijini yitireceğini düşünmüyor mu diye. Ama ya önemsemiyor ya da bunları hesaplayacak kadar akıllı değil. Ekşisözlük konusunda da aynı şeyi yapıyordu. Adam oradan okuyup okuyup birebir aynı yorumları yapıyor. Hiç rezil oluyorum, saygınlığım azalır diye düşünmüyor. Ya önemsemiyor veya bunun uzun dönemli sonuçlarını hesaplayacak kadar akıllı değil. Bir keresinde programa bir psikolog konuk olmuştu, sanki bambaşka bir program izliyor gibi olmuştum, şaşırmıştım. Adamın her söylediği, her yorumu orijinaldi. Öyle alışmışım ki sağdan soldan alınmış bir şeyler dinlemeye, bir garip gelmişti.

Yine aynı şekilde saygınlığını iyice yitirmiş olmayı ya önemsemiyor ya da bunları akıl edemiyor.
bence birkaç gün öncesinden elendiklerini bunlar zaten biliyor o yüzden volkan desteklenmiyor ama anıl elenecek diye o yüzden diyor çünkü onları söylerken 2 gün öncesinde çoktan eleme olmuş oluyor
tahminlerim kesin ve net tutuyor diye algı yaratıp izlenmek için yapıyorlar ama zaten tv de acıklanana kadar elenen eleniyor

X