Süt arttırıcı

1g2s

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2017
45
4
34
İyi günler iki ay önce doğum yaptm sütüm az geliyor arada mama veriyorum ama mama vermek istemiyorum emzirmek istiyorum kimyon iç dediler içiyorum su içiyorum ama etki yapmıyor bana etkili önere bileceğiniz şeyler var mı süt çayları kullandım rezene kullanıyorum fayda yok ne önerirsiniz teşekkürler

Sütü arttıran tek şey bebeğinizin sürekli sizi emmesi. Başka hiçbir şey arttırmıyor inanın.
Doymuyor diye de mamaya sarılmayın. Onlar sürekli emme dürtüsüyle doğuyorlar. Emecekler ki annelerinin sütü artsın. O yüzden hep emme refleksleri. Allah öyle yaratmış. Bu bir düzen.

Sütü arttıran tek şey bebeğinizin sürekli sizi emmesi. Başka hiçbir şey arttırmıyor inanın.
Doymuyor diye de mamaya sarılmayın. Onlar sürekli emme dürtüsüyle doğuyorlar. Emecekler ki annelerinin sütü artsın. O yüzden hep emme refleksleri. Allah öyle yaratmış. Bu bir düzen.
Emziriyorum zaten cnm ama farkındayım bazen gelmiyor göğsümü asılarak ağlıyor

Bugun ebeyle emzirme hakkinda konustuk.
Ilk zamanlar sut gelsin gelmesin az gelsin cok gelsin 2 saatte bir emzireceksin dedi.
Artmasi icin de bol sivi yani su, sut, meyve suyu ve komposto onerdi.

Emziriyorum zaten cnm ama farkındayım bazen gelmiyor göğsümü asılarak ağlıyor
Olsun sen sabırla emzir. Stresten de süt kesilebilir. Stres yapma, sakin ol. Genelde Yen'i Doğum yapmış kadınlara sütlaç verirler. Bi dene istersen ama bilemiyorum.

Vala aynen öyle hissediyorum cnm yaaa çünkü emzirmek istiyorum yani benim göğüslwrim hiç dolu dolu olmıyor

her emzirmenizde tek bir memenizi verin. diyorlar. o zman daha iyi beslendiğini ve daha çok süt geldiğini söylüyor uzmanlar.
özellikle gece 4-5 arası daha çok emzirin.

Sutun simdilik azsa saatli emzirme olmaz her mizirdandiginda emzirmen lazim.mamayi da azaltarak birakabilirsin birden olmaz.unutma mama devam ettikce sut artmaz daha az emmesine sebep oldugu icin.

her emzirmenizde tek bir memenizi verin. diyorlar. o zman daha iyi beslendiğini ve daha çok süt geldiğini söylüyor uzmanlar.
özellikle gece 4-5 arası daha çok emzirin.
Yani Yetse tekini emzircem ama yetmediği için ikisinide emziriyom

X