süt pompaları ve çalısan anneler lütfen yardım..

merhaba benim prensesimde 2 yaşında oldu. Çalışmama rağmen direndim her boş vaktimde pompa elimde sağıp buzdolabına saklıyordum eve dönüştede buz aküleri ile taşıyordum.Eve gelince sağmıyordum.Osağdığım süt ertesi günü ben gelene kadar yetiyordu.Bebişimi tam 21 ay emzirdim sıkıntı çektim ama şimdi gönlüm çok rahat...yerimseniben

tebrikler gercekten. bu arada idolumsun:)

sut artirici caydan iciyorum kesilir diye korkumdan. inek gibi oldu goguslerim. :eek:

tebrikler gercekten. bu arada idolumsun:)

sut artirici caydan iciyorum kesilir diye korkumdan. inek gibi oldu goguslerim. :eek:

Sağol Güzelim :eek:
Belirli aydan sonra göğüsler düzeliyor.Bebişin süt ihtiyacına göre süt üretiyorlar o zaman kendini daha iyi hissedeceksin.Rezene çayı iç hem sütünü arttırıyor hemde mide ve bağırsak şişkinliğini engelliyor sen rahat olunca bebişinde rahat oluyor...

rezene hergun bir poset mutlaka icyorum still tea ile birlikte. ikisinin tadida cekilmez oldugu icin. bebegim tam iki aylik oldugunda ise baslayacagim. moralim cok bozuk. ayrilmak istemiyorum.

ayrica sut pompalari cok aci veriyor mu?

yeni çıkan modelleri acı vermiyor ve eğer sağma tekniğini düzgün yaparsan tahriş olmuyor.Hafif bir ağrı olsa bile süte zarar vermeyen pomadlar var adını tam hatırlayamadım onlardan kullan ki ilerlemesin.Eczacı yada cildiye doktorlarından yardım alabilirsin...

chicconun var ben çok memnun kaldım 12 ay sağdım rezeneyide kesinlikle tazvsiye ederim

canım ,benim kullandığımda oydu belki marka yazarsam olmaz diye ismini belirmemiştim gerçekten çok hoş bir makine, çok memnun kaldım.Şimdi kaldırdım Allah kısmet ederse ikinci çocuğumda da kullanacağım.Sen de kullanabilirsin.:1rolleyes:

arkadaşlar size yaşadıklarımı aktarayımm öncelikle biberopndaki anne sütünü buzdolabında 24 saat buzlukta 4 ay saklayabiliyorsunuz sağdıktan sonra mutlaka yara olmamamsı için krem sürmelisiniz bu özel bir krem kremliyken bile emzirebiliyorsunuz hiç bir sakıncası yok adını şuan unutdum ama isteyen olursa heber versin teyzeme sorup öğrenirim bebek yoğun bakım hemşiresi dir kendisi onun dışında bazen oluyorki göğüsleriniz aıcıyor ve uzun süre çekemiyorsunuz ve sütler birikiyor bunu çözmek için ütüde ısıtılmış havlu ve masaj işinize yarayacaktır benim kız 6 ay boyunca anne sütü aldı memeyi hiç emmedi ben hastaneden pompa kiralamıştım onunla idare etdik 6 ay sonra bırakmak zorunda kaldımm kullanmam gereken ilaçlarımm vardı ve sütler birikti ağrılar olduu gece ateşlendimm hastaneye kaldırıldımm çözüm masaj ve ılık su ama geçmedii mememede kalan süt ekşiyo ve anneyi hasta ediyor hasta hasta moral olsun diye zorla denize götürülmüştümm ve eve geldiğimde hiç bir şey kalmamaıştı sütler gitmiş göğüsüm inmiş eski haline gelmiş ve ağrı yok olmuştu denize girmekve haraket etmek çok iyi geldi aklın ızda bulusun onun dışında hatırladıklarım bunlar benim kızm şuan tam 1yaşında sizler kiralamak yerine çok daha pratik olan ve satılan pompalardan alabilirsiniz pomba ve biberon temizliği çok önemli iyi siterilize edilmeli biberonlar cam olmalı biberondaki sütü sıcak suya koyarak ısıtmalısınız yani bir kabın içine sıcak su biberonun ağzını kapatıp içine o şekilde koyup ısıtıyorsunuz benmari usulu dedikleri olayy hepinize kolay gelsinn zor günler çeken bilirr

ben kızımda kullandım.sütümü sabah sağıp biberona kattım.annem durduramadığı zaman bu sütü verdi ve çok faydasını gördüm.çalışan annelere tavsiye ederim.ama ben derimki eğer imkanınız varsa 6 aydan önce çocuğunuzu bakıcıya vermeyin.inanın hem bebek hemde bakan kişi çok yıpranıyor.

bilemiyorum işe başlama konusunu.kızım başlarsam eğer 4 aylık olacak.belki ücretsiz izin alırım.bir iki haftadan karar vermem lazım.buzluğa süt koydum bakıcıya vermek için.belki bir ay yeter.ders programımım haftanın üç yarım günü olacak büyük ihtimal.okul eve de yakın.yani 5 dk için de gelebilirim emzirmek için.off zor karar bakalım

bilemiyorum işe başlama konusunu.kızım başlarsam eğer 4 aylık olacak.belki ücretsiz izin alırım.bir iki haftadan karar vermem lazım.buzluğa süt koydum bakıcıya vermek için.belki bir ay yeter.ders programımım haftanın üç yarım günü olacak büyük ihtimal.okul eve de yakın.yani 5 dk için de gelebilirim emzirmek için.off zor karar bakalım

Bence çok şanslısın ders aralarında bile gidebilirsin keşke bende senin şartlarında olsaydım.Çalıştığım hastane şehrin diğer ucundaydı.Yarım saatte ancak gidebiliyordum tabi hemen minibus bulabilirsem ve minubuse ulaşmak içinde 10 dakika iş çıkışı yürümek zorundaydım.Eve gidene kadar sütümün rengi bile değişiyordu.Nöbetlerde cabası.
Arkadaşım bence bu avantajını(iş ve yakın ev) iyi değerlendir ve çocugunu her fırsatta emzir en azından 6 ayık olana kadar...:teselli:

SÜT POMPAMLA ÇOK HAŞIR NEŞİR GÜNLER GEÇİRDİM KENDİSİ RESMEN BENİM KABUSUM OLMUŞTU Bİ ARA SONRA İŞİ ÇÖZDÜM SANIRIM, İLK OLARAK SİZE TAVSİYEM ELEKTRİKLİ POMPA ALMANIZ, İKİNCİ OLARAK SÜTÜ BİRKAÇ SAAT EMZİRMEDİĞİNİZDE POMPALAYIN YOKSA ÇOK UĞRAŞIRSINIZ MESELA GECE BEBEĞİNİZ ÇOK EMMİYORSA Bİ UYKU ARASI VERİP YA DA İŞTEN GELİNCE DOLUYKEN Bİ GÖĞSÜNÜZÜ SAĞIN DİĞERİNİ EMZİRİN HATTA İKİSİNDEN DE SAĞABİLİRSİNİZ TABİ TAMAMEN BOŞALTMAYIN ÇÜNKÜ POMPANIN ÇEKEMEDİĞİ SÜTÜ BEBEĞİNİZ ÇEKEBİLİYOR, SICAK BANYODAN SONRA DA SÜT KOLAY GELİYOR BİR DEEEE TABİKİ BOL BOL SIVI TÜKETİN SAĞARKEN YANINIZDA MUTLAKA SU YA DA MEYVA SUYU OLSUN, YANİ ASIL MESELE GÖĞÜSLERİN DOLU DOLU OLMASI
HEPİNİZE KOLAY GELSİN a.s. :emir_bebek::emir_bebek:

X