Bebek Beslenmesi Sütüm bitti :((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

gonca1907

Âlem'de şer, Oğuz'da er tükenmez! Yavuz Katade💙👼
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2018
1.638
1.461
33
Off ki ne offf...
Bir dert bitse diğeri başlıyor...
Annelik çok zor... Birinin seni anlaması daha da zor...

40 haftam bitti ama bebeğim kanala girmedi ve tehlikeli bir durum olduğu için sezeryan oldum. Şükür sezeryandan bir sıkıntım olmadı. Ağrım sızım çok az oldu. Sütüm hemen geldi. Çok rahattım. Eve geldiğimizde bir anda lohusa depresyonuna girdim. Sürekli ağlıyordum. Bu bebek büyümeyecek mi, sürekli böyle uyanık mı olacak, niye hep ağlıyor, neden bu kadar çirkin oldum, niye kimse beni anlamıyor... Çok ağır yaşadım. Ağlamadığım 1 saat bile yoktu. Kendimi anne gibi hissetmiyordum. Ama oğlumu da çok seviyorum. Daha 2.günümde göğüslerim çatladı ve yarık yarık oldu. İltihap aktı. O yüzden bağıra bağıra ağlaya ağlaya emziriyordum. Canımdan can gidiyordu emzirirken. Ölsemde kurtulsam diyordum, o derece acı çekiyordum. Sütüm varken, göğüslerim şişken, bir anda göğüslerim söndü. Atletime akan sütüm bitti. Hiç akmadı. Sütüm aniden kesildi. Bebeğim açlıktan kıvranıyordu bu yüzden mama verdim. Göğüslerim için doktora gittim ve doktor bile halime acıdı. Yazık kızım sen nasıl emzirdin resmen paramparça olmuş memelerin dedi. Emzirmemi yasakladı. Krem verdi. Tabi ben doktora gidene kadar lanolinli kremler, zeytinyağı daha bir sürü şey denemiştim hiç faydası olmamıştı. Doktorumun verdiği kremin çok faydasını gördüm. Doktorum yasak dese de yine de göğsümü verdim oğlum emdi. Yine ağrım oldu ama hemen kremimi sürdüm. Dün yine emzireyim dedim bu defa hiç almadı bas bas bağırdı. Sol göğsümün ucu yok ve onu oğlum hiç istemiyor. Sağ göğsümün ucu var, onu emiyordu ama onu da istemedi. Çok ağladım.

Her şeyi yiyorum ama sütüm olmuyor. Sağsam da 10 cc bile çıkmıyor😭😭 Emzirirken de sütüm pek gelmiyordu. Oğlum hiç doymuyor ağzını açıp aranarak ağlıyordu. Süt veremiyorum diye vicdan azabı çekiyorum. Göğüslerim çok küçük. Kuzenimin de göğüsleri küçük ama 2 sene emdi çocuğu. Bol sütü vardı. O anne ama ben anne değilim diyorum. Oğluma acıyorum. Yazık ki benim gibi emziremeyen sütü olmayan bir anneye nasip oldu diyorum ağlıyorum. Bir kadın bana emzirmezsen büyüyünce oğlun seni sevmez dedi. Hemşire bir tanıdığım ayy yazık bebeğe ya acıdım, emzirmezsen bağ kuramazsın dedi. 😭😭😭😭😭

Bana bir akıl verin... Ben anne değil miyim😭😭😭😭😭 Mama veriyorum diye oğlum hep hasta olacakmış gibi hissediyorum...😔😔😔

Bebeğim bugün 25 günlük oldu.

Son düzenleme:
Bebeğiniz hayırlı olsun. Lütfen sakin olun ki bebeğinize hayrınız olsun. Her bebek maalesef anne sütü alamıyor bu dünyanın sonu değil. Anne sütü almadı hep hasta olacak diye düşünme benim oğlum 20 ay emdi ama hep hasta sütle alakası yok yani. Sakin ol ve bu günlerin tadını çıkar bebeğinle

Göğüslerde birden öyle süt bitmez ki ama. Süt arz-talep meselesidir.
Profesyonel destek alın bu böyle olacak iş değil eğer gerçekten emzirmek istiyorsanız. Geç kalmış sayılmazsınız gerçekten.
Ayrıca mamada dünyanın sonu değil ne normal doğumla-sezaryen ne de anne sütü ile mama hiçbir şey anneliği temsil etmez ve bebekler sağlıksız olur vs denemez. Sen böyle düşünme bak hala lohusasın bunları da aşacaksınız 😌

Gonca sağım yapıyor musun şu anda?
Evet canım. Sol göğsümden her sağdığımda sadece 2 damla süt geliyor, şaka gibi sadece ve sadece 2 damla. Sağ göğsümden de 10 cc çıktı. Tam 1 buçuk saat sonunda sadece bu kadar süt çıktı 😔

Malt içecekler var onlardan içtin mi bi araştır derim e bebek de var
Birde ben çocuk doktoruma sormuştum bitane damla önerdi suya damlatıp içiyorsun vitamin destek çok işe yaradı
Tahin sütlaç filan yiyorum bulgur denemedim ama çok duydum.

birde sütüm yok diye düşünme beynine sütüm var algısı gitsin ve Sürekli sağ

benim uçlarımda yara oldu silikon uç aldım rahat ettim ucu olmayanı da rahatça emzirsin mutlaka al onlardan

Evet canım. Sol göğsümden her sağdığımda sadece 2 damla süt geliyor, şaka gibi sadece ve sadece 2 damla. Sağ göğsümden de 10 cc çıktı. Tam 1 buçuk saat sonunda sadece bu kadar süt çıktı 😔
Sağım araların nasıl peki? Çıkan miktara hiç takılma daha sağıma tam alışkın da değil memeler. Bir de saat başı düzenli sağsan daha çok uyarı gider aslında. Yani 10-15 dk saat başı

Önce sakin ol ve kendine gel bence bunu bebeğin için yap çok şükür sen sağlıklısın bebeğin sağlıklı önce onu düşün .Süt emzirdikçe gelecektir .Pes etme o almasada sen vermeye çalış birde ucundan emzirme kahverengi yerini tam ver.Bol bol su iç tahin pekmez helva ye ..Düzenli üç öğün yemek ye aralarda mutlaka badem incir atıştır .çocuğunu soy sende soyun ten tene temas etmek çok yararlı öyle emzir ..Küçük göğüs büyük göğüs işi değil bu ..Senin psikolojin iyiyse sütün daha çok olacaktır unutma.

Malt içecekler var onlardan içtin mi bi araştır derim e bebek de var
Birde ben çocuk doktoruma sormuştum bitane damla önerdi suya damlatıp içiyorsun vitamin destek çok işe yaradı
Tahin sütlaç filan yiyorum bulgur denemedim ama çok duydum.

birde sütüm yok diye düşünme beynine sütüm var algısı gitsin ve Sürekli sağ

benim uçlarımda yara oldu silikon uç aldım rahat ettim ucu olmayanı da rahatça emzirsin mutlaka al onlardan
Yemediğim içmediğim hiçbir şey kalmadı. Hiç göğüslerim dolmuyor. Bebeğim aşırı sinirleniyor kendini parçalıyor emmemek için. Göğüs ucu almıştım onu da hiç sevmedi.

Sağım araların nasıl peki? Çıkan miktara hiç takılma daha sağıma tam alışkın da değil memeler. Bir de saat başı düzenli sağsan daha çok uyarı gider aslında. Yani 10-15 dk saat başı
2 saatte bir sağdım. Bir gıdım bir gıdım geliyor süt. Moralim bozuluyor. Millet 60 ccye üzülüyor, ben yalvarıyorum dua ediyorum bari o kadar çıksın diye. Oğlum memeyi hiç almak istemiyor sinirleniyor çırpınıyor. O an moralim alt üst oluyor.

Göğüslerde birden öyle süt bitmez ki ama. Süt arz-talep meselesidir.
Profesyonel destek alın bu böyle olacak iş değil eğer gerçekten emzirmek istiyorsanız. Geç kalmış sayılmazsınız gerçekten.
Ayrıca mamada dünyanın sonu değil ne normal doğumla-sezaryen ne de anne sütü ile mama hiçbir şey anneliği temsil etmez ve bebekler sağlıksız olur vs denemez. Sen böyle düşünme bak hala lohusasın bunları da aşacaksınız 😌
Emzirme danışmanı ile görüştüm. Dediklerini yapmaya çalıştım ama oğlum resmen savaş verdi. Çırpındı emmemek için. Moralim bozuldu. Emzirmeyince anne değilmişim gibi hissediyorum.

Bebeğiniz hayırlı olsun. Lütfen sakin olun ki bebeğinize hayrınız olsun. Her bebek maalesef anne sütü alamıyor bu dünyanın sonu değil. Anne sütü almadı hep hasta olacak diye düşünme benim oğlum 20 ay emdi ama hep hasta sütle alakası yok yani. Sakin ol ve bu günlerin tadını çıkar bebeğinle
Amcamın kızı da iki çocuğunu 1 sene sadece anne sütüyle besledi. 3 yaşlarına kadar da devamlı emzirdi. Ama hep acil, hastane, sağlık ocağındalar. Çocuklar hep hasta. Kuzenim bir yararı olsa benim çocuklarıma yararı olurdu diyor. Ama ben mama verdikçe vicdanım el vermiyor ve kendimi anne olamamış gibi hissediyorum. Ne güzel dün göğsümü emdi sevindim ama dün akşam ve bugün resmen çırpındı emmemek için.

Sağma olayına takılma lütfen. 6.5 aylık kızım o çekince geliyor ama ben sağınca hala 10 cc çıkmaz.
Ben sütünün ve bebeğinin emmemesinin tek nedeni senin sıkıntılı halin olarak gördüm. Çok gerginsin bu yüzden bebeğinde yanında geriliyor memenide tutmak istemiyor. Bebeğinle yalnız kal emzirmesende göğsünde uyut. Bırak kucağa alışsın sıcaklığını kokunu hissetsin. Sonrası çorap söküğü gibi gelir

Bir kadın bana emzirmezsen büyüyünce oğlun seni sevmez dedi. Hemşire bir tanıdığım ayy yazık bebeğe ya acıdım, emzirmezsen bağ kuramazsın dedi. 😭😭😭😭😭
Bu insanlar neden bu kadar 🐂 acaba? Öyle bir şey yok hanımefendi. Annem de beni emzirememiş ama onun sevgisi bile yeter. Varlığına şükrediyorum hep. Canım annem.

Eşinden destek al seni sakinleştirsin hatta bu masajı eşine yaptır üzülme bebeğin için en iyi anne sensin ❤

Allah sizden razı olsun. Eşim sağolsun beni çok destekliyor. Ben kendimi kaybedince hep moral veriyor. Ama bazen o da sabredemiyor benim bu hallerime.

Bebeğimin yüzüne bakınca ben bu bebeğin annesiyim diyorum mutlu oluyorum ama daha sonra emziremediğim için ağlamaya başlıyorum. İyileşmek için sürekli dua ediyorum elimden gelen her şeyi yapıyorum.

Off ki ne offf...
Bir dert bitse diğeri başlıyor...
Annelik çok zor... Birinin seni anlaması daha da zor...

40 haftam bitti ama bebeğim kanala girmedi ve tehlikeli bir durum olduğu için sezeryan oldum. Şükür sezeryandan bir sıkıntım olmadı. Ağrım sızım çok az oldu. Sütüm hemen geldi. Çok rahattım. Eve geldiğimizde bir anda lohusa depresyonuna girdim. Sürekli ağlıyordum. Bu bebek büyümeyecek mi, sürekli böyle uyanık mı olacak, niye hep ağlıyor, neden bu kadar çirkin oldum, niye kimse beni anlamıyor... Çok ağır yaşadım. Ağlamadığım 1 saat bile yoktu. Kendimi anne gibi hissetmiyordum. Ama oğlumu da çok seviyorum. Daha 2.günümde göğüslerim çatladı ve yarık yarık oldu. İltihap aktı. O yüzden bağıra bağıra ağlaya ağlaya emziriyordum. Canımdan can gidiyordu emzirirken. Ölsemde kurtulsam diyordum, o derece acı çekiyordum. Sütüm varken, göğüslerim şişken, bir anda göğüslerim söndü. Atletime akan sütüm bitti. Hiç akmadı. Sütüm aniden kesildi. Bebeğim açlıktan kıvranıyordu bu yüzden mama verdim. Göğüslerim için doktora gittim ve doktor bile halime acıdı. Yazık kızım sen nasıl emzirdin resmen paramparça olmuş memelerin dedi. Emzirmemi yasakladı. Krem verdi. Tabi ben doktora gidene kadar lanolinli kremler, zeytinyağı daha bir sürü şey denemiştim hiç faydası olmamıştı. Doktorumun verdiği kremin çok faydasını gördüm. Doktorum yasak dese de yine de göğsümü verdim oğlum emdi. Yine ağrım oldu ama hemen kremimi sürdüm. Dün yine emzireyim dedim bu defa hiç almadı bas bas bağırdı. Sol göğsümün ucu yok ve onu oğlum hiç istemiyor. Sağ göğsümün ucu var, onu emiyordu ama onu da istemedi. Çok ağladım.

Her şeyi yiyorum ama sütüm olmuyor. Sağsam da 10 cc bile çıkmıyor😭😭 Emzirirken de sütüm pek gelmiyordu. Oğlum hiç doymuyor ağzını açıp aranarak ağlıyordu. Süt veremiyorum diye vicdan azabı çekiyorum. Göğüslerim çok küçük. Kuzenimin de göğüsleri küçük ama 2 sene emdi çocuğu. Bol sütü vardı. O anne ama ben anne değilim diyorum. Oğluma acıyorum. Yazık ki benim gibi emziremeyen sütü olmayan bir anneye nasip oldu diyorum ağlıyorum. Bir kadın bana emzirmezsen büyüyünce oğlun seni sevmez dedi. Hemşire bir tanıdığım ayy yazık bebeğe ya acıdım, emzirmezsen bağ kuramazsın dedi. 😭😭😭😭😭

Bana bir akıl verin... Ben anne değil miyim😭😭😭😭😭 Mama veriyorum diye oğlum hep hasta olacakmış gibi hissediyorum...😔😔😔

Bebeğim bugün 25 günlük oldu.
emzirmekle vs annelik olmuyor canım sütü gelip bebeği emmeyen insanlarda var ben sadece 2.5 ay emmişim çok şükür sürekli hasta falan olmam kardeşim 2 yaşına kadar emdi sürekli hasta sen kendi psikolojini düzelt önce senin stresin bebeğine geçiyodur saçma sapan insanlara da kulağını kapat lütfen çok biliyolar kendileri o yüzden herkes muhteşem anne maşallah

Sağma olayına takılma lütfen. 6.5 aylık kızım o çekince geliyor ama ben sağınca hala 10 cc çıkmaz.
Ben sütünün ve bebeğinin emmemesinin tek nedeni senin sıkıntılı halin olarak gördüm. Çok gerginsin bu yüzden bebeğinde yanında geriliyor memenide tutmak istemiyor. Bebeğinle yalnız kal emzirmesende göğsünde uyut. Bırak kucağa alışsın sıcaklığını kokunu hissetsin. Sonrası çorap söküğü gibi gelir
Evet haklısınız. Ben acaba emecek mi emmeyecek mi diye tedirgin bir şekilde mememi verdiğim için bebeğim bunu hissediyor ve emmek istemiyor. Daha sakin olmaya çalışacağım. Ten teması da yapacağım. Çok teşekkür ederim.

Bu insanlar neden bu kadar 🐂 acaba? Öyle bir şey yok hanımefendi. Annem de beni emzirememiş ama onun sevgisi bile yeter. Varlığına şükrediyorum hep. Canım annem.
Çünkü anlamıyorlar. Anlamak istemiyorlar.

Ben de anneyim. Ben neden emzirmek istemeyeyim, niye çok sütüm olmasını istemeyeyim, neden depresyona gireyim??? Ben sanki keyfimden yapıyormuşum gibi konuşuyorlar. Olmayınca mabud neylesin mahmut gibi bir söz var. Benimki o dava. Uğraşıyorum ve uğraşmaya devam edeceğim ama bunlar elimde değil. Sütü bol olana, yarası olmayana konuşmak kolay tabi. Ama ne çektiğimi ben biliyorum.

İnsanlar kötülüklerini kusmak için çok çabalıyor malesef...

X