Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Sütünü sağıp verenler

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

eycik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
317
0
40
arkadaşlar benim 7 aylık bir kızım var üç aylıktan beri sütümü sağıp veriyorum memeyi reddetti.benim gibi olanlar varsa burada herşeyi paylaşalımmı?kullandığımız sağma makınelerini,saklamayı ve herşeyi

brnimki 1.5 aylıkken redetti bende 6 ay bitene kadar sağıp verdim emmetince süt azalıyor ve 6 ay bitti sütte bitti medela mini pompa kullanıyordum dalaba koyuyordum kullanılmayacakları dondurucuya kaldırıyordum. üzerlerine tarih etiketi yappıştırıyordum zamanı geçmesin diye. avent ve nuk süt saklama kaplarını kullandım. aklıma gelenler bunlar

arkadaşlar benimde 2 aylık bi bebeğim var.
doğduğu ilk günden itibaren sütüm yetmediği için mama takviyesi yapıyorum. emme problemi yaşadığımızdan dolayı da son bir aydır sütümü sağarak veriyorum. her öğünde ortalama 50cc ancak çıkıyor:KK43: geri kalanını mama ile takviye ediyorum. benim süt sağma pompam avent ısıs manuel. bu pompayı kullananların çok memnun kaldığını söylemeleri üzerine birkaç gün önce aldım.
6.aydan sonra bitti diyorsunuz da...endişem şu:
acaba sütümü böyle sağarak vermeye devam ettiğim sürece erken mi kesilecek??? zaten çok az, bi de kesilmesinden korkuyorum:KK43:

arkadaşlar benim 7 aylık bir kızım var üç aylıktan beri sütümü sağıp veriyorum memeyi reddetti.benim gibi olanlar varsa burada herşeyi paylaşalımmı?kullandığımız sağma makınelerini,saklamayı ve herşeyi

sevgili "eycik", anladığım kadarı ile 4 aydır sütünü sağarak veriyorsun. sağdığın için azalma oldu mu hiç?? ne şekilde sağıyorsun? sağma makinen hangisi? kaç dakika süre ile sağıyorsun?

tüm dr lar bebek emmezse sağsanda süt azalır diyorlar ben ilk sağmaya başladığımda bir sağışta 200 250 cc süt çıkıyordu ama azaldı ve bitti işte keşke kızım emseydi çok uğraştım ama nafile

bende 2 aydır nerdeyse hep sağıyorum kesinlikle emmesi gibi olöuyor ama azalmada olmadı zaten hep azdı çünkü :)

4 aydır sağarak veriyorum miktarında değişiklik olmadı doktorum bebek emmezse 2 günde biter demişti araştırdığım kadarıyla biten de var bebeğini 1.5 yaşına kadar emzirende ama düzenli sağmak önemliymiş önceden düzenli olarak üç saatte bir sağıyordum artık sağamıyorum bakalım ne olucak benim makinem ameda ve çok memnunum.iki göğüsü aynı anda sağıyorum buda arttırıyomuş.tek tek sağarken uzun sürüyodu ama yaklaşık 8 dk da sağıyorum ama biraz daha uzun tutuyorum akmasada sağıyorum yani.

eycik tek göğüsten ne kadar geliyor?kaç cc yani?ve hep aynı miktardamı?

Bayanlar, sutun kesilmesinde bence etkili sagamamak yatiyor. Sut miktarini artirma ile ilgili bir kitap okudum, orada sutu artirmak icin su altin kural yaziyor.

"Sut uretiminin altin kurali" : Gogus ne kadar cok bos tutulursa (emzirerek yada sagarak), vucut bu sutu geri koymak icin o kadar cok calisir ve sut uretim orani o derece yuksek olur.

Allaha sonsuz sukurler olsun, benimde sutum bu sekilde artti, insallahda hep boyle gider.

Yani sutun azalmamasi veya kesilmemesi icin iyi bir pompa kullanilmasi ve duzenli araliklarlada goguslerin bosaltilmasi gerekir. Ayrica sutunuzu artirmak istiyorsaniz, gogusleriniz bosaldiktan sonra en az bir 5 dk. daha birsey gelmesede sagmaya devam edin. Bu sekilde daha fazla sut ihtiyaci oldugu beyne iletilecek ve sut uretimi insallah artacaktir. Tabi artmasi icin 2-3 saat aralikla duzenli olarak gogsun bosaltilmasida cok onemli. Bu bende ise yaradi cok sukur...

Son düzenleme:
Kızlar bende sağıp veriyorum kızıma sütü emiyor ama çalıştığım için eve sağıp bırakıyorum benim sorunum süt pompasıyla medela marka şu ara sağmaya başalyınca haznesinde köpüklenme oluyor ve emiş gücü azalıp etrafa süt sıçratıyor başına böyle birşey gelen var mı ya acaba parçalarını takarken mi yanlış birşey yapıyorum genelde bireronu ve çekme aparatını kaynattıktan sonra oluyor

Kızlar bende sağıp veriyorum kızıma sütü emiyor ama çalıştığım için eve sağıp bırakıyorum benim sorunum süt pompasıyla medela marka şu ara sağmaya başalyınca haznesinde köpüklenme oluyor ve emiş gücü azalıp etrafa süt sıçratıyor başına böyle birşey gelen var mı ya acaba parçalarını takarken mi yanlış birşey yapıyorum genelde bireronu ve çekme aparatını kaynattıktan sonra oluyor

huni kısmının altında plastik para büyüklüğünde bir parça vardır sütün şişeye aktığı kısımdan bahsediyorum o parça ile boru arasında boşluk olmamalı tam yapışık gibi olmalı o kısım tam temaz etmesse emiş olmaz anlatabildimmi bilmiyorum

evet anladım dün bende fark ettim çıkarıp düzgünce taktım düzeldi çok şükür teşekkürler ilgin için

bende 2 buçuk aydır sağarak veriyorum mama takviyeside yapıyorum.ben düzenli olarak 2 buçuk,en geç 3 saatte bir sağıyorum.bi azalma yok.ama bazen biraz geciktiriyorum.ozaman bir gün boyunca az oluyo.düzenini bozmamak lazım ve uzun süre sağmak lazım.bazen biraz gelmediği oluyo bekleyince tekrar geliyo.inşallah kesilme falan olmazda en azından yaşına gelinceye kadar verebiliriz..

Bebeişime sağarak süt veriyorum ama oğlum hepsini tam içmiyor bile. Yani memeyi reddettiği gibi biberonlada sorun yaşıyoruz. Doktoruna kalsa hemen mama vermeliydim, çünkü günlük 10-15 gr. almıştı ve ona göre yetersizdi. Sütüm varken mama hiç vermek istemiyorum, zaten hepsini içebilse sorun olmayacak. Kaldı ki, mamayı hiç ama hiç içmiyor. O yüzden sütüm bitecek diye korkuyorum.

Sık aralıklarla, her iki memeyi sağmak azaltmıyor. Düzensiz sağıldığında, yorgunlukta ise azalıyor. Hatta memede süt kalmayana kadar sağmak gerekiyor, o zamanda artış oluyor, tecrübeyle sabit.
Medelanın pompasını kullanıyorum ve oldukça memnunum.

kizlar size vermek icin yaziyorum.Benim oglusum 14 eylulde 13 aylik daha yeni sutten kesiyorum.Ben ilk gununden beri sutumu sagip veriyordum.Ilk bastan siradan pompa kullandim hep belki emmecek diye baska almadim.Ama iyi bir pompa kullanmayinca ve duzenlli sutumu sagmayinca sutum kesildi.Bir akrabimiz ebe ve ameda pompasi onermisti bana hemen onu aldim.ilk sagdigimda 30 dk icin iki gogusumden 10 cc cikmisti ama bebegime anne sutu vercem dedim ve ALLAHA sukur basarabildim.
Benim tavsiyem sik sik ve duzenli elektrikli pompa kullanmak ve bol su ve sut artirici caylar.

ayri bisey sormak istiyorsaniz ozelime yada burda sorabilirsiniz.benim durumdaki olan tum annelere yardim etmek istiyorum.duygularinizi dertlerinizi cok iyi anliyorum.

bende bebeğime sağarak süt veriyorum işe başlayalı bir ayı geçti ve bebeğim memeyi bıraktı medelanın elektirkli pompasını kullanıyorum şimdilik memnunum bebişim beş aylık oldu ve inşallah sütüm kesilmezde bir yaşına kadar verebilirim biberonlada olsa

sütümü sağarsam bebeğim biberonamı alışır ?
merhaba ben henüz 1 haftalık anneyim oğlum var ilk çocuğum düzenlî emzirdiğim uykusu düzenli bir bebek benim öğrenmek istediğim kırkım çıktıktan sonra eşimle baş başa dışarıya çıkmak istesem bunun için ne yapmalıyım yani sütümü sağsam annem biberonla verse sorun olurmu ? bîberonamı alışmış olur bunu merak ediyrum tecrübeli anneler yardmcı olursanz sevnrim

Merhabalar bende 3.ayimizdayiz. sagarak veriyorum.2.3 saatte bir sagiyorum.bebedor sut makinesi ile sagiyorum.ama düzenli sagma rağmen kesilir Mi diye korkuyorum.yorumlarınızı acil olarak bekliyorum...

X