Takıntı

İlaç iyi gelecek diye düşünüyorum. Ama terapide almak istiyorum. Kv yi takıntı yaptım buna eminim. En büyük korkularımdan biri onunla uzun süre yanyana olmak oldu. Eskiden böyle degıldım Evlenince eşim ve ailesi çok bunalttı. Sürekli onlara gittik. Gidince bırakmadılar. İzin gününde gezmeye diye çıkıp oraya gidelim diye kavga çıkarırdı eşim. Kalkalım deyince kalkmazdı.Hepsi bi yandan nereye gidiyorsun otur yeni geldiniz derdi. Ama ki 4 saat geçmiş olurdu. Şimdi gitmeye korkuyorum. Gene bırakmayacaklar, belki yatılı kalacağız diye. Bu yüzden bi fobi gibi birsey oldu oraya gitmek. Baskıdan ısrar dan nefret edıyorum. Ve bırının evınde uzun süre kalmayı sevmıyorum. Rahat edemiyorum. Zorla olunca bırseyler suan büyük bir takıntım oldu.
sadece kayınvalıdenızemı..gıdınce stres oluorsunuz baska seylerde varmı

Genelde onunla ilgili şeylerde var. Başka aslında bu kadar cok kaygı duydugum kavga cıkardıgım bırsey yok.
okb olmayabılır..benımde gecmısde gıtmek ıstememe sorunlarım oldu..kı kayınvalıde sıyle gecınemeyen cok kısı gıtmek ıstemıyordur bence bunun hastalıkla ılgısı yok..

Çok baskı gördüğüm için böyle ayaklarım geri gerş gıdıyor. O evden cıkamayacagoz dıye korkuyorum. Eşim kalkmıyor bi yandan.
drlar bu konulara hıc bır sey yapamaz bence tabı sız bı gıdın akıl alın..karı koca kendı arasında cozecegı problemler..
mutlu olacagım dıye evlenıp ınsanlar ne noktaya geliyorlar..evlılık mutluluk garantısı degıl demekki

okb olmayabılır..benımde gecmısde gıtmek ıstememe sorunlarım oldu..kı kayınvalıde sıyle gecınemeyen cok kısı gıtmek ıstemıyordur bence bunun hastalıkla ılgısı yok..
Geçiniyoruz da ben normal 2 3 saat oturup kalkalım istiyorum. Ama onlar sabahın 7sınde kahvaltıya gıdelım öglen en az 2 3e kadar kalalım ıstıyorlar. Eşim de öyle. Bazen imdat dıye bagırasım gelıyor. Şuan eşim duruldu. Ama 2 ay öncesine kadar kahvaltıya giderdik süreklı ve kalkamazdım. Sonra dısarı cıkardı gezmek ıcın. Eşim hadı anneme gıdelım dıye kavga cıkarır dı. Akşam gıtsek kalkamazdık geceye kadar. Sonra telefonlada bıraz sıktı beni sorular ve karısma bakımından. Şimdi böyle hıc ıstegım yok. Onla ilgili herseyı takıyorum. Onunla uzun süre aynı evde kalmak istemiyorum. Eşimde ortada cocuk yok bu arada. Konusu gecmıs tı sadece. Annem gelır 40 gun kalır dogum da demıstı. Ben bunu kafaya taktım. 40 gün annesıyle aynı gunde zor gecer.

drlar bu konulara hıc bır sey yapamaz bence tabı sız bı gıdın akıl alın..karı koca kendı arasında cozecegı problemler..
mutlu olacagım dıye evlenıp ınsanlar ne noktaya geliyorlar..evlılık mutluluk garantısı degıl demekki
Eşimle mutluyumda sadece bu aıle konusu benı darlıyor.

Geçiniyoruz da ben normal 2 3 saat oturup kalkalım istiyorum. Ama onlar sabahın 7sınde kahvaltıya gıdelım öglen en az 2 3e kadar kalalım ıstıyorlar. Eşim de öyle. Bazen imdat dıye bagırasım gelıyor. Şuan eşim duruldu. Ama 2 ay öncesine kadar kahvaltıya giderdik süreklı ve kalkamazdım. Sonra dısarı cıkardı gezmek ıcın. Eşim hadı anneme gıdelım dıye kavga cıkarır dı. Akşam gıtsek kalkamazdık geceye kadar. Sonra telefonlada bıraz sıktı beni sorular ve karısma bakımından. Şimdi böyle hıc ıstegım yok. Onla ilgili herseyı takıyorum. Onunla uzun süre aynı evde kalmak istemiyorum. Eşimde ortada cocuk yok bu arada. Konusu gecmıs tı sadece. Annem gelır 40 gun kalır dogum da demıstı. Ben bunu kafaya taktım. 40 gün annesıyle aynı gunde zor gecer.
bunlar herkesın takdıgı konular..benım kendı kız kardesım dogumda 12 gun kaldı ..kı gerek yoktu kalmasına darılmasın dıye dur dedım..gercekten kocanız sız ve bebek daha rahat edersınız..sezeryanla dogum yaptım..
kayınvalıdemlere gorumcemlere bayramda bıle zor gıdıyordum ayaklarım gerı gıderdı..benı sevmıyorlardı..esım cok ıyı bır ınsandı..ama aılesıyle sorun olunca sıkıntı oluyor..ama sızın bu yasadıgınızı yasayan cok ınsan var..dogum ıcın esınıze sadece bebek gormeye gelsınler..kalmaya gerek yok deyın..daha cok hasta olmamak sızın elınızde

Doktora gidecek olmanıza sevindim. Benim bir yakınım da sizin gibi, eş ailesini takmış kafaya sürekli aynı şeyleri anlatıp duruyor sonunda hasta oldu. Uzun süredir psikolojik tedavi görüyor bu seferde çocuk istiyor, ilaç kullanıyorum birşey olur mu diye günde 3 doktora gidiyor. İnşallah siz toparlanirsiniz
Galiba o hasta bahsettiğiniz kişiden beri benm eş ailesini taktım hasta oldum çocuk da istiyorum

İnsanları düzeltemeyeceğinize göre öyle kabul edin ve sınırınızı çizin. Doğacak çocuklarınız için sağlıklı olmak zorundasınız.
En doğrusu bu onlar düzelmeyeceğine göre sınırı çizmek gerek ve onlar ruh hastası zaten sürekli ağlıyorlar sürekli depresif sürekli şikayetçi sürekli laf sokmalar falan bıktım....

X