Tam iyiyim derken ...

İnsan oglu herşeye alisiyormus zor bir evlilik sonrası böyle bir durum tabiki sizi baya baya derinden sarsmis ama şunu unutmayın evlatlarıniz var sanırım onlar için ayakta durmaya çalışın başınız sağolsun rabbim yar ve yardımcınız olsun

Rabbim inşallah İnşirah ferahlığı versin. Kolay kabul edilebilir bir durum değil. Çok şanslısınız çocuklarınız pırlanta gibi . Onlar ve aileniz yanınızda inşallah kısa zamanda toparlarsınız . İnsanın içi boşluk gibi oluyor kızsa kızamıyor , affetse affedemiyor . Bu kadar şey yaşayıp metanetli olmak kolay değildir sanırım. İçinizde bir parça sevgi , merhamet kırıntısı olmasa oh bile derdiniz . Rabbim kalbiniz kadar güzel bir hayat sunsun inşallah size ve çocuklarınıza 🍀
Sağolun Allah razı olsun .
Evet çocuklarım nefesim canım herşeyim . Gözümün içine bakıyorlar desem yeridir .
Yok valla kızıyorum ben ne yalan söyleyeyim çok kızgınım , hep derdim ölüm var , ama ben önce ölürüm ama o önce ölür . O önce ölürse hakkımı helâl etmicem , fatiha bile okumucam . Ama vicdanım el vermedi , bir de benden hesaba çekilsin istemedim hakkımı helâl ettim . Ben helâl ettim diye de hesabın kapandığını sanmıyorum ama Allah bilir orda ne durumda ona da kesin hükmüm yok zaten .
Kaderim böyleymiş , bunları yaşamalıymışım , yaşadım film gibi ama film bitmedi bende .

Hepinize hayırlı geceler arkadaşlar .
Umarım düzgün cümleler kurup anlaşılır bir şekilde yazabilirim .
Bilmeyenler için belirteyim , eşimi kaybettim öldü o yok artık . Zor bi evliliğim vardı , umutla kurtulmayı beklediğim , sabrettiğim , tevekkül içinde ben de bi gün kurtulurum sağsalim hayırlısıyla dediğim bi evlilikti .
Henüz üç ay olmadı ama olmak üzere .
Zaman çok hızlı geçiyor ama ben sanki hâlâ aynı yerde takılıp kaldım tıkandım .
Tam iyiyim derken başladığım yere geri dönüyorum .
Düşünmemeye çalışıyorum, kendimi oyalıyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum yok yapamıyorum .
Psikolog psikiyatri .
İyi şükür gülme atakları nerdeyse bitti sayılır . Bi de şu ani gelen ağlama krizleri bitse ne güzel olurdu .
Doktorum ağlamanı tutma dedi içine atma dedi , e tutamıyorumki zaten tutayım .
Güzel günlerinizi hatırla dedi .
Ne kolay söylemesi .
İçimde nefret , kızgınlık , öfke bitmediği sürece nasıl hatırlayabilirim .
Mezarına gidiyorum , yaşarken nasıl içimden ağzıma geleni saydıysam , mezarında da içimden söylüyorum her şeyi .
Bazen sessizce dile getiriyorum , rahat mısın , azapta mısın , pişman mısın napıyosun orda diye .
Bak diyorum ben hâlâ ağlıyorum , açtığın yaralar kapanmadı . Huzurum var ama üzgünüm , üzgünüm çünkü ben toparladıkça sen yıkıp perişan ettin .
Hâlâ seviyorsun dedi psikoloğum , normal mi dedim , normal dedi , bence normal değil dedim .
Normal olsa ilaçlarıma ilaç eklemezdi , kontrole gel demezdi . Yakında yine kontrolüm var gitmek istemiyorum , acaba gitmesem kendi kendime başa çıkabilir miyim onu da kestiremiyorum , kendimi tanıyamıyorum . Ben böyle değildim .
Ben çok güçlüydüm , ben ne günler gördüm , ben kaç kere düştüm de yeniden kalktım , her seferinde daha güçlü bastım ama ...
Olmuyo işte darmadağınım
Ölmeseydi hiçbir şey değişmicekti , belki daha da kötü olcaktı , belki de o mezarda yatan ben olcaktım .
O mezarın başında ağlayan benim annem olcaktı , benim çocuklarım ve benim kardeşlerim ...
Takdiri İlahi işte .
Öyle işte arkadaşlar .
Normal mi bu ruh hâlim ?
Nolur bi şey diyin , bi tanıdığım vardı iyileşti çok iyi deyin bi şey diyin bana . Yoruldum ben , mutlu olmak istiyorum , unutamam ama bi yöntem söyleyin , siz bana ablalık yapın ..
Vaktinizi aldım hakkınızı helâl edin .
Yazmasanız da olur mecburiyetiniz yok .
Ama nolur kötü söz demeyin ağlıyorum içim çıktı .
Öncelikle başınız sağ olsun. Ne denir bilemiyorum böyle bir durumda zor bir evliliğinizin olduğunu söylemişsiniz belki başka türlü kurtuluşunuz olmayacağını düşündüğünüz için kaybetmeyi hiç beklemediğiniz için şu an bu şekilde beyniniz sinyaller veriyor. Henüz 3 ay çok kısa bir süre ama iyileşirsiniz. Çok dua edin şu mübarek günlerde Rabbım kalbinize ferahlık versin inşallah 🙏

Evet çocuklarım nefesim canım herşeyim . Gözümün içine bakıyorlar desem yeridir .
Yok valla kızıyorum ben ne yalan söyleyeyim çok kızgınım , hep derdim ölüm var , ama ben önce ölürüm ama o önce ölür . O önce ölürse hakkımı helâl etmicem , fatiha bile okumucam . Ama vicdanım el vermedi , bir de benden hesaba çekilsin istemedim hakkımı helâl ettim . Ben helâl ettim diye de hesabın kapandığını sanmıyorum ama Allah bilir orda ne durumda ona da kesin hükmüm yok zaten .
Kaderim böyleymiş , bunları yaşamalıymışım , yaşadım film gibi ama film bitmedi bende .
İnsan yaşarken farkında olmuyor . Olaylar bittikten sonra hayrete düşüyor nasıl bu kadar şeyle baş etmişim , sabretmişim diye şaşırıyor . Dilerim bundan sonra güzellikler bulur sizi .

Senin de başın sağolsun .
İlk zaman hep aynı günü yaşadım . Mart ayına girdiğimizi günler sonra öğrendim , günlerimi bile bilemedim .
Şu on gündür falan , hangi günde olduğumuzu bilebiliyorum .
An geliyor sanki ölüm haberini şimdi almışım gibi oluyorum , an geliyor sanki hiç ölmemiş gibi korku tedirginlik hâli oluyor ama özlemle içiçe saçmasapan bi duygu içinde buluyorum kendimi .
beınım yanımda oldu esım
bır daha sarılamycamı bılıyordum..sarıldım sımsıkı kendıme cekmek ıstedım..
ama orda yoktu bedenı kaskatıydı..
hep yalan soyledım..
yasayacaksın durumun ıyıye gıdıyor dıye

Ablacım acın, yaşadıkların daha çok yeni. Her şeyin ilacı zaman. Gün gelecek hatırlayacaksın bu günleri neler yaşamıştım, ne zor günlerdi, geçti gitti diyeceksin. İçinden ne geliyorsa tutma, içine atma ağla ,gül, istediğini içinde kalanları söyle ki yüreğin yavaş yavaş hafiflesin.

beınım yanımda oldu esım
bır daha sarılamycamı bılıyordum..sarıldım sımsıkı kendıme cekmek ıstedım..
ama orda yoktu bedenı kaskatıydı..
hep yalan soyledım..
yasayacaksın durumun ıyıye gıdıyor dıye
Ben son gün , sabah evden gittiğini ve sonrasında defa eve gelip gittiğini gördüm . Son gördüğümde hiç konuşmadı tek bir kelime bile , ruh gibiydi boş boş bakıyordu donmuş kaskatı kesilmişti , şok geçiriyordu belliydi gözlerinden .
Öylece gitti .
Gasilhanede ise cansız bedenini gördüm
Sarıp sarmalamışlardı sanki kundakta bir bebek gibi
O an orda öyle masumduki öyle güzeldiki ve bi o kadar da aciz ,ağlamaklı ve pişman bi yüz ifadesi vardı , gözleri yarı aralıktı , kirpiklerinde su damlaları vardı ıslaktı kirpikleri , yeni yıkadıkları için ondan öyleymiş ...
kapanmıştı bu dünyadaki sayfası .
Ölüm hem gerçek hem de acı .

Ablacım acın, yaşadıkların daha çok yeni. Her şeyin ilacı zaman. Gün gelecek hatırlayacaksın bu günleri neler yaşamıştım, ne zor günlerdi, geçti gitti diyeceksin. İçinden ne geliyorsa tutma, içine atma ağla ,gül, istediğini içinde kalanları söyle ki yüreğin yavaş yavaş hafiflesin.
Keşke bi anda silinse hafızamdan bana yaşattığı kötü günler ve ben sadece güzel ve mutlu günlerimizi hatırlasam . Belki daha az kahrolurdum . Bi yanım hep yarım hep üzgün .
Beni gördüğünü ve beni duyduğunu biliyorum , sakin sakin konuşayım diyorum ama olmuyo sakin değilim , kırgınım kızgınım çok üzgünüm .

Ben son gün , sabah evden gittiğini ve sonrasında defa eve gelip gittiğini gördüm . Son gördüğümde hiç konuşmadı tek bir kelime bile , ruh gibiydi boş boş bakıyordu donmuş kaskatı kesilmişti , şok geçiriyordu belliydi gözlerinden .
Öylece gitti .
Gasilhanede ise cansız bedenini gördüm
Sarıp sarmalamışlardı sanki kundakta bir bebek gibi
O an orda öyle masumduki öyle güzeldiki ve bi o kadar da aciz ,ağlamaklı ve pişman bi yüz ifadesi vardı , gözleri yarı aralıktı , kirpiklerinde su damlaları vardı ıslaktı kirpikleri , yeni yıkadıkları için ondan öyleymiş ...
kapanmıştı bu dünyadaki sayfası .
Ölüm hem gerçek hem de acı .
ınsan gecmıse uzuluyor daha cok sarılsaydım daha cok ustune dusseydım dıye..
ama senın durumun farklı arkadasım..belkı cokıyı bır ınsandı esın sıkıntıları olmasaydı

Öncelikle başınız sağ olsun. Ne denir bilemiyorum böyle bir durumda zor bir evliliğinizin olduğunu söylemişsiniz belki başka türlü kurtuluşunuz olmayacağını düşündüğünüz için kaybetmeyi hiç beklemediğiniz için şu an bu şekilde beyniniz sinyaller veriyor. Henüz 3 ay çok kısa bir süre ama iyileşirsiniz. Çok dua edin şu mübarek günlerde Rabbım kalbinize ferahlık versin inşallah 🙏
Çok sağolun Allah razı olsun .
Hiç durulmadı uslanmadı , zaten şizofreni hastasıydı , tedavi olmadı , daha da kötüye gitti , günü gününe uymazken , anı anına uymamaya başlamıştı , ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilemez olmuştum , ben de çok yıpranmıştım . Belki de öncesindeki birikmişlilerle sonrasındakiler birleşince büyük bi yıkım oldu ben de .

İnsan yaşarken farkında olmuyor . Olaylar bittikten sonra hayrete düşüyor nasıl bu kadar şeyle baş etmişim , sabretmişim diye şaşırıyor . Dilerim bundan sonra güzellikler bulur sizi .
İnşAllah hepimizi bulsun o güzellikler .

İnsan oglu herşeye alisiyormus zor bir evlilik sonrası böyle bir durum tabiki sizi baya baya derinden sarsmis ama şunu unutmayın evlatlarıniz var sanırım onlar için ayakta durmaya çalışın başınız sağolsun rabbim yar ve yardımcınız olsun
Hep çocuklarım için sabrettim , Allaha sığındım çocuklarıma sarıldım hep .
Sağolun Allah razı olsun sizden de .

cok fazla konusup tanismasakta durumunuzu biliyorum, ve bizde zor bir surecten sizinki gibi bir sonla kurtulduk.
henuz cok yeni duygulariniz karisik.
yillarca suren kasılmış bir hayatin icinden sadece oh be diyerek çıkmaiyoruz maalesef.
yeri gelecek aglayacaksin, yeri gelecek şukur ya kurtuldum diyeceksin ne kadar surer bilemem bu sizinle alakali ama geçiyor,geçecek hatta gun gelecek resimlerine bakmadan yuzunu bile hatirlayamayacaksin.
Allah nerde varsa güzellikle sağsalim kurtuluş nasib etsin , inanın ölmeden kurtulduğum için şanslıyım .
Unutur muyum diyorum kendime de iç sesim susuyor henüz , net bir cevap yok ..

Allah nerde varsa güzellikle sağsalim kurtuluş nasib etsin , inanın ölmeden kurtulduğum için şanslıyım .
Unutur muyum diyorum kendime de iç sesim susuyor henüz , net bir cevap yok ..
unutursunuz sadece biraz zaman ablacım gecmişi düşünme keyfine bak, anneme de hep soylerim sanada soylemek istiyorum sen bundan sonraki keyfi çoktan hakettin.
keyfine bak ardına bakma.
bazi ölumler geride kalanlar için armağandır bence

Yalan söylüyorum kardeşlerime iyiyim ben diyorum
Köşe bucak gizli gizli ağlıyorum çocuklarım görmesin diye , arkana bakma anne bak ne güzel olcak herşey diyorlar , evet İnşAllah bundan sonra çok güzel olur diyorum , dua ediyorum Rabbim çocuklarımdan ayırma diye , maneviyatım mı kuvvetli değil , ruhsal olarak çok mu dipteyim noluyo bilmiyorum .
Havlularını attım , kıyafetleri gardrobunda duruyor hâlâ , kvalidem ben ölene kadar atma dedi , ben onları da atmak istiyorum
Evet gerçekten atmak istiyorum hazırım buna
Merhaba yasadiklariniza cok üzüldüm Allah şifa versin size , çocuklarınız varmış, Rabbım sizi her daim onlara bağışlasın sağ salim 🤲 Geçecek inşallah bu günler içinizi ferah tutun ,,çocuklarınız büyük sanirim Allah bağışlasın, kucuk olsalardı daha zor olurdu , eşinize de Allah rahmet eylesin başınız sağ olsun , siz sağ olun ki çocuklarınızın yanında durun ... Bir kişi vefatından sonra eşyaları verilir acı çekmeyin bakıp üzülmeyin.. Verin kayinvalideniz saklasın siz vermeye hazırsanız, lütfen iyi olmaya çalışın 🤲

Mrb öncelikle başın sağolsun. Yaşadıkların çok normal. Yas süreci denilen şey tam olarakta bu. Ama emin ol bir süre sonra normal hayatına döneceksin. Çünkü Allah insana alışmayı ve unutmayı öğretti. Sende alışacaksın ve unutacaksın tüm yaşadıklarını. Şu an çok yeni böyle şeyler hissetmende doğal.yas sürecini herkes farklı yaşar.güzel günleriniz olsaydı daha farklı yaşardın bu süreci.. Hissettiklerinden dolayı kendini suçlama lütfen. Sana gün yüzü göstermemiş bir adam neticede.

Eşinizi affettiginiz an artık rahatlayacaksıniz
Ben eşinizi sevdiginizi de düşünmüyorum,böyle eziyet eden adamı niye seveceksiniz ki ?
Siz sadece çok merhametli ve çok duygusalsiniz
Bir yanınızda öldügünü kabullenmiyor " geri gelecek ve aynı kötülüğü devam edecek " zannediyor olabilirsiniz
Eşinizi affedin ve çıkartın artık hayatınızdan

X