Tam kapanma bakar msnz lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şöyle fark ediyor ben açıklayayım
Askeri personel ve güvenlik güçleri genelde pek de yasaklara tabi olmuyorlar
Kimlik gösterince idare ediliyorlar
Bir kuaför haftasonu şehir değiştirse ama gösterebileceği bir kimliği yok

E madem fark etmiyordu eşinizin mesleğini niye yazdınız?
Sonuçta asker eşi de olsanız kuaför eşi de olsanız çok fark etmeyecekmiş size göre
Ben de sunu anlamıyorum adam polis ya da askeri personel hadi o muaf da eşleri neden muaf oluyor ki?

Ben de sunu anlamıyorum adam polis ya da askeri personel hadi o muaf da eşleri neden muaf oluyor ki?
Biraz meslekler birbirini tutar kafası sanırım
O kimliği gösterince kimse nereye, içerdekiler kim filan demiyor yani

Benim yaşadığım bölgede 2 kere izinliyken şehirdışına çıktım
Bir kere bile polis durdurmadı
Ki vakaların tavan yaptığı bir taraftayım

hamileyim fobim var yok bilmem ne. yasak olmasa bile ülke virüsten kırılırken kalkıp bilet alıp memleket hayali kurmanız ne kadar doğru sizce. Evde oturmanız gerekiyor kardeşim. yıllık izinde de evde olmanız gerekiyor bayram tatilinde de. Evdeeeeeeee evdeee. bak bi daha söylüyorum evimiz var ya hani orda durmamız gerekiyor.

sizin gibi yuzsuz cahiller yuzunden bu ulkede yuzlerce doktor yetistirmis, binlerce hastayi tedavi etmis annem öldü ya ben size su an icimden soylediklerimi yazsam siteden suresiz ban yerim.

lanet olsun sana da senin evde kalma fobine de. hakkina girdigi butun saglik calisanlarindan utansin su donemde tatile giden, memleketini ziyaret eden herkes. onlarin da cocuklari aileleri var sizin gibi cahiller orada burada gezsin diye ailelerinden uzak kalip insanliktan cikmiyor onlar. yazik ya bir de guluyor.

Nasıl muaf oluyor ?
Hayır canım benim muaf filan değiliz . Adamlar tugaya gitmek için muaflar sokakta gezmek için değil . Keşke evde otursalar keşke . Biz yıllık izinlerimizi bile kullanamıyoruz . En son Eylül ayında yalan dolanla izin kullandık yoksa onu da kullanamıyorduk . Adam eğer görevli ise uçağa binip bir yere gider kadın bir yere gidemez . Biz keriz miyiz de anam babam eylülden beri oğlumu görmüyorlar .

Ablacım sizde bilip bilmeden konusmayın hamileyim ve ayrıyeten evde yalnız kalma fobim var vesvese ve korku oluyor bende. Hamile bir şekilde ve şu psikolojiyle yalnız kalmak umarsızlık dğl nys niye açıklama yapıyorsam
Bu arada sağlıkla kucağına alırsın inşAllah bebişi🥰❤️

Eşinin işi kısmını belirtmesi zaten tam bir aymazlık. Halbuki genelgede çok açık yazıyor kamu personeli de izinli olduğunda kısıtlamalara tabii diye.
Eşim haftasonu kısıtlamalarından muaf olabilecek bir durumda aracımızda amblem de var. Sadece 1 kez cumartesi günü kısıtlama esnasında doktor randevumuz olduğu için çıktık ve polis amblem olmasına rağmen olması gerektiği gibi çevirdi, doktor randevumuzu ibraz edip geçtik. Mesleki kimliğini bile göstermedi. Çok yanlış bazı şeyler çok.
iste bunlar kendilerine bir ayricalik tanininca bokunu cikaran tipler. kocasi askeri personel ya, zaten elini sallasan ya polise ya askere carpan ulkede kocasinin himayesinde fink atacak yasak zamani.

nefret ediyorum bunlardan ya, zaten adam akilli bir kapanma degil, ulkenin yarisi isinden dolayi disari cikmak zorunda diger yarisi da boyle sark kurnazligi yapip yok asker esim yok milletvekili dayim diye diye ortalikta gezecek. ondan sonra bir de utanmadan sosyal medyada saglik calisanlarina destek olur, hatta balkona cikip bir de alkislarlar. ay sinirden kudurdum kufur etmemek icin ben bu sayfayi kapatiyim en iyisi.

iste bunlar kendilerine bir ayricalik tanininca bokunu cikaran tipler. kocasi askeri personel ya, zaten elini sallasan ya polise ya askere carpan ulkede kocasinin himayesinde fink atacak yasak zamani.

nefret ediyorum bunlardan ya, zaten adam akilli bir kapanma degil, ulkenin yarisi isinden dolayi disari cikmak zorunda diger yarisi da boyle sark kurnazligi yapip yok asker esim yok milletvekili dayim diye diye ortalikta gezecek. ondan sonra bir de utanmadan sosyal medyada saglik calisanlarina destek olur, hatta balkona cikip bir de alkislarlar. ay sinirden kudurdum kufur etmemek icin ben bu sayfayi kapatiyim en iyisi.
Sakin ol bir şey yapamaz . Öyle bir ayrıcalık yok

Ablacım sizde bilip bilmeden konusmayın hamileyim ve ayrıyeten evde yalnız kalma fobim var vesvese ve korku oluyor bende. Hamile bir şekilde ve şu psikolojiyle yalnız kalmak umarsızlık dğl nys niye açıklama yapıyorsam
Asıl hamile olduğunuz için oturun oturduğunuz yerde... Allah korusun korona olsanız karninizdaki sabiye yazık. Korku ve vesvese varsa lütfen uzman desteği alin.

Nasıl muaf oluyor ?

Hayır canım benim muaf filan değiliz . Adamlar tugaya gitmek için muaflar sokakta gezmek için değil . Keşke evde otursalar keşke . Biz yıllık izinlerimizi bile kullanamıyoruz . En son Eylül ayında yalan dolanla izin kullandık yoksa onu da kullanamıyorduk . Adam eğer görevli ise uçağa binip bir yere gider kadın bir yere gidemez . Biz keriz miyiz de anam babam eylülden beri oğlumu görmüyorlar .

Bilet onceden alındıgı için muaf olması lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X