Tam kapanma bakar msnz lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sidraa

Şüphesz insanğlu yasklndğı şey üzerine hırslı olur
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
1.753
2.938
Nereye konu açacagımı bilemedim 😁
Kızlar 20 martta uçak bileti aldık. Eşim askeri personel kimisi sende muaf olursun yolculuktan diyor kimisi hayır diyor.
Memlekete gideceğim 3 Mayıs'ta biletler iptal mi yoksa ömceden bilet alanlar muaf mı lütfen bilen yardımcı olabilir mi 😊🤗

Benim bildiğim otellerdeki rezervasyonlar iptal oldu.
Dün çünkü genelge de muaf değiller denildi.

Kızlar 20 martta uçak bileti aldık. Eşim askeri personel kimisi sende muaf olursun yolculuktan diyor kimisi hayır diyor.
Memlekete gideceğim 3 Mayıs'ta biletler iptal mi yoksa ömceden bilet alanlar muaf mı lütfen bilen yardımcı olabilir mi 😊🤗
Sehirler arası izne tabi izin alıp gidebilirsiniz

Askeri personel, askeri isi ile alakali degilse muaf olamaz.
Keyfi gezmeler yasaga dahildir.
Bileti onceden almak benim zannimca birsey ifade etmemeli.
Sonuçta bizi birakin seyahati; nefes alamayacak dahi duruma getirecek olan bir hastalikla boguşuyoruz?

Eşiniz görevli ise muaf olur,siz keyfi gidiyorsanız yandınız oturunuz evde.

Tam kapanma herkes biryerlere dağılsın diye değil herkes evinde otursun da azalsın diye yapıldı. Ama bizim milletimiz her lafı kulaktan değil de yanlış başka taraflardan dinlediği için kafalarda soru işareti tabi.

Gidin arkadaşlar gidin. Umarsızca seyahatler edip evlerde bir araya gelmeye devam edin. Hiç sıkmayın dişinizi şu gezmelerden. Hastalıktan korkmuyorsanız eve ekmek götüremeyenden de utanın bari. Millet canından bezdi açın bilet aldığınız firmayı sorun, bdvlik konu mu bu?

Bugün haberleri dinliyorum yayına bir arastirma hastanesinin enfeksiyon bolumunun başkanını bağladılar. Tam kapanma cok iyi oldu hastaneler cok dolu ama insanimız bu yasakları delmeye calişacaklar bence para cezası yerine yasakları delenlere bizim giydiğimiz ozel elbiselerden giydirip coronalı hastalara 1 saat bakmalarını sağlasak bakın 1 gün demiyorum 1 saat bir daha yasakları delmeye kalkmazlar dedi.

Valla kadın haklı hastaneler o kadar dolmuski artık saglik personeli cok yorgun. keske yasaklari delenlere sağlik personeli yerine o tulumları giydirip yatan hastalara hizmet ettirseler.

Gerçekten artıkyazacak birsey bulabiliyorum ne söyleyecek...

Yazık ya gerçekten yazık . Sağlık personeline yazık , okula gidemeyen cocuklara yazık, evden çıkamayanlara yazık, riks grubundaki insanlara yazık.

Ne iftarınız bitiyor , ne gezmeniz. Neredeyse 1 yıldır anamı babamı görmüyorum. Hakkımı da helal etmiyorum buna sebep olan fütursuzca gezenlere...

Ben yetkililere, sağlıkçılara üzülüyorum gerçekten artık
Bi yaptırım açıklanıyor ama taşa duvara anlatsalar daha çok karşılık görür
Hala aileme gidecektim muaf mıyım diyen var
Onu da geçtim eşinin mesleğini kullanarak yasağı delebilir miyiz peşindeler
bkz: sinekten yağ çıkarmak

Bugün haberleri dinliyorum yayına bir arastirma hastanesinin enfeksiyon bolumunun başkanını bağladılar. Tam kapanma cok iyi oldu hastaneler cok dolu ama insanimız bu yasakları delmeye calişacaklar bence para cezası yerine yasakları delenlere bizim giydiğimiz ozel elbiselerden giydirip coronalı hastalara 1 saat bakmalarını sağlasak bakın 1 gün demiyorum 1 saat bir daha yasakları delmeye kalkmazlar dedi.

Valla kadın haklı hastaneler o kadar dolmuski artık saglik personeli cok yorgun. keske yasaklari delenlere sağlik personeli yerine o tulumları giydirip yatan hastalara hizmet ettirseler.
Verilecek en güzel ceza bu olur.

Genelgede yazılan zorunlu sebeplerden biri yoksa il dışına çıkamıyorsunuz hiçbir şekilde benim anladığım.
Önceden bilet alanlar da rezervasyon yaptıranlar da istisna değildir diye özellikle belirtildi.Eşiniz de gideceğiniz yerle ilgili görev belgesi alamazsa o da çıkamaz haliyle il dışına.

Arkadaslar yapmayın etmeyin, insanlar aç evlerine ekmek götüremiyor siz gezme derdindesiniz, yazıktır ya esnafın hali duman koronadan ölmeyen acından ölücek. Kendini düşünmüyorsan empati kurup baskalarını düşünün biraz. Kuaförüm 20 gün kapalıyız ne yiyip ne içicez onu düşünüyoruz millet gezme derdinde ya

Ben yetkililere, sağlıkçılara üzülüyorum gerçekten artık
Bi yaptırım açıklanıyor ama taşa duvara anlatsalar daha çok karşılık görür
Hala aileme gidecektim muaf mıyım diyen var
Onu da geçtim eşinin mesleğini kullanarak yasağı delebilir miyiz peşindeler
bkz: sinekten yağ çıkarmak
Eşinin işi kısmını belirtmesi zaten tam bir aymazlık. Halbuki genelgede çok açık yazıyor kamu personeli de izinli olduğunda kısıtlamalara tabii diye.
Eşim haftasonu kısıtlamalarından muaf olabilecek bir durumda aracımızda amblem de var. Sadece 1 kez cumartesi günü kısıtlama esnasında doktor randevumuz olduğu için çıktık ve polis amblem olmasına rağmen olması gerektiği gibi çevirdi, doktor randevumuzu ibraz edip geçtik. Mesleki kimliğini bile göstermedi. Çok yanlış bazı şeyler çok.

Evet büyük bir çoğunluğa bu işe yarayabilir ancak bizim insanımız da bir tuhaf. Baştan beri koronaya pek inancı olmayan, maske takmanın zararlı olduğu yönünde paylaşım yapan bir tanıdığım koronaya yakalandıktan sonra biraz inanmış gibi olmuştu. Şansına hafif geçirdi. Şimdi yine görüyorum paylaşımlarını gayet geziyor tozuyor zaten, bu kez de aşıya bir miktar atıfta bulunuyor. Iflah olmaz bazı cahiller.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X