Tam kapanma bakar msnz lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gidin arkadaşlar gidin. Umarsızca seyahatler edip evlerde bir araya gelmeye devam edin. Hiç sıkmayın dişinizi şu gezmelerden. Hastalıktan korkmuyorsanız eve ekmek götüremeyenden de utanın bari. Millet canından bezdi açın bilet aldığınız firmayı sorun, bdvlik konu mu bu?
Ablacım sizde bilip bilmeden konusmayın hamileyim ve ayrıyeten evde yalnız kalma fobim var vesvese ve korku oluyor bende. Hamile bir şekilde ve şu psikolojiyle yalnız kalmak umarsızlık dğl nys niye açıklama yapıyorsam

Eşinin işi kısmını belirtmesi zaten tam bir aymazlık. Halbuki genelgede çok açık yazıyor kamu personeli de izinli olduğunda kısıtlamalara tabii diye.
Eşim haftasonu kısıtlamalarından muaf olabilecek bir durumda aracımızda amblem de var. Sadece 1 kez cumartesi günü kısıtlama esnasında doktor randevumuz olduğu için çıktık ve polis amblem olmasına rağmen olması gerektiği gibi çevirdi, doktor randevumuzu ibraz edip geçtik. Mesleki kimliğini bile göstermedi. Çok yanlış bazı şeyler çok.
Sadece kendi muafiyetimi sormak istedim. Eşimin askeri personel olduğunu göstermek için aciz dğlm ablacım hepimiz bu vatanın insanıyız hakim savcı doktor polis esnaf asker kuaför ne fark eder

Sadece kendi muafiyetimi sormak istedim. Eşimin askeri personel olduğunu göstermek için aciz dğlm ablacım hepimiz bu vatanın insanıyız hakim savcı doktor polis esnaf asker kuaför ne fark eder

Çok şey fark ediyor.
Askeri personele maaşını devlet veriyor.
Evde kalsa da tam maaş alacak ama kuaför öyle mi?

Dükkanı açık kaldığı kadarıyla doyuruyor karnını.

Ablacım sizde bilip bilmeden konusmayın hamileyim ve ayrıyeten evde yalnız kalma fobim var vesvese ve korku oluyor bende. Hamile bir şekilde ve şu psikolojiyle yalnız kalmak umarsızlık dğl nys niye açıklama yapıyorsam
Bu mu bahanen? Fobinle 2 ay önceden aldığın gezme biletinin ne alakası var? Fobin varsa git tedavisini ol koskocaman kadınsın anne oluyorsun, eşin nöbetteyken fobin olmuyor mu? Bal gibi de bayramı ayarlayıp memleketini gezmeye bilet almışsın.

Çok şey fark ediyor.
Askeri personele maaşını devlet veriyor.
Evde kalsa da tam maaş alacak ama kuaför öyle mi?

Dükkanı açık kaldığı kadarıyla doyuruyor karnını.
Siz maddi açıdan baktığınız için dediğimi zaten anlayamazsınız. Hayırlı ramazanlar germeyin kendinizi böyle hamile bir insanım rahatsızım gidip memlekette kalacam bir süre. Hadi etrafımdaki insanları düşünmüyorum sorumsuz varsayalım kendimi. Kendi ve bebeğimin düşmanı dğlm korona ateşinde gez dolaşa çıkayım. Bayram gezmesi dğl yani sadece eşimin izni 3 mayısta 21 günlük izni var bayrama da denk geliyor nys hayırlı ramazanlar...

Siz maddi açıdan baktığınız için dediğimi zaten anlayamazsınız. Hayırlı ramazanlar germeyin kendinizi böyle hamile bir insanım rahatsızım gidip memlekette kalacam bir süre. Hadi etrafımdaki insanları düşünmüyorum sorumsuz varsayalım kendimi. Kendi ve bebeğimin düşmanı dğlm korona ateşinde gez dolaşa çıkayım. Bayram gezmesi dğl yani sadece eşimin izni 3 mayısta 21 günlük izni var bayrama da denk geliyor nys hayırlı ramazanlar...

Gerilecek bir şey yok.
Sağlıkla gelsin bebeğin.
Soruna yanıt vermiştim ben sadece ama sana da hayırlı ramazanlar.

Bu mu bahanen? Fobinle 2 ay önceden aldığın gezme biletinin ne alakası var? Fobin varsa git tedavisini ol koskocaman kadınsın anne oluyorsun, eşin nöbetteyken fobin olmuyor mu? Bal gibi de bayramı ayarlayıp memleketini gezmeye bilet almışsın.
Hadi ablacım Hayırlı ramazanlar germeyin kendinizi böyle hamile bir insanım rahatsızım gidip memlekette kalacam bir süre. Hadi etrafımdaki insanları düşünmüyorum sorumsuz varsayalım kendimi. Kendi ve bebeğimin düşmanı dğlm korona ateşinde gez dolaşa çıkayım. Bayram gezmesi dğl yani sadece eşimin izni 3 mayısta 21 günlük izni var bayrama da denk geliyor o dönecek ben kalacam nys hayırlı ramazanlar... Kimseye açıklama yapmak zorunda dğlm bu sondu.

Gerilecek bir şey yok.
Sağlıkla gelsin bebeğin.
Soruna yanıt vermiştim ben sadece ama sana da hayırlı ramazanlar.
Ablacım gergin gergin konusuyorsun sert üslupla konustun ben insanlarımızın böyle suizanla yaklasımlarına üzülüyorum Allah a emanet olun

Şöyle fark ediyor ben açıklayayım
Askeri personel ve güvenlik güçleri genelde pek de yasaklara tabi olmuyorlar
Kimlik gösterince idare ediliyorlar
Bir kuaför haftasonu şehir değiştirse ama gösterebileceği bir kimliği yok

E madem fark etmiyordu eşinizin mesleğini niye yazdınız?
Sonuçta asker eşi de olsanız kuaför eşi de olsanız çok fark etmeyecekmiş size göre

Şöyle fark ediyor ben açıklayayım
Askeri personel ve güvenlik güçleri genelde pek de yasaklara tabi olmuyorlar
Kimlik gösterince idare ediliyorlar
Bir kuaför haftasonu şehir değiştirse ama gösterebileceği bir kimliği yok

E madem fark etmiyordu eşinizin mesleğini niye yazdınız?
Sonuçta asker eşi de olsanız kuaför eşi de olsanız çok fark etmeyecekmiş size göre
Bende esnaf eşiyim ...
O kadar çok fark ediyor ki..
Konu sahibi evde olsa takır takır yatıyor maaşı.
Dükkanlar kapalı olacak kaç gün . Bizim maaşımız da yatmayacak :KK43:
Az insaf vallahi az insaf ...

Valla eşim de ben de evdeyiz istersek her yere gideriz ayarlayıp ama gitmemeliyiz. Açık ve net gitmemeliyiz. Konu sahibi sana demiyorum yeri gelmişken izah etmeye çalışıyorum artık bu 3 hafta işi çok ciddiye almalıyız ötesi yok. Herkes bunaldı bıktı sağlıklı olan da delirdi gayrı

Valla eşim de ben de evdeyiz istersek her yere gideriz ayarlayıp ama gitmemeliyiz. Açık ve net gitmemeliyiz. Konu sahibi sana demiyorum yeri gelmişken izah etmeye çalışıyorum artık bu 3 hafta işi çok ciddiye almalıyız ötesi yok. Herkes bunaldı bıktı sağlıklı olan da delirdi gayrı
Alt tarafı 20 gün sıksa dişini insanlar otursa evinde.. ama nerde ....

Bende esnaf eşiyim ...
O kadar çok fark ediyor ki..
Konu sahibi evde olsa takır takır yatıyor maaşı.
Dükkanlar kapalı olacak kaç gün . Bizim maaşımız da yatmayacak :KK43:
Az insaf vallahi az insaf ...
Maaş olarak da hadi onu da geçtim de
Güvenlik gücünde çalışanlar kimlik gösterdiği an kimse yasaklar, korona filan demiyor
Gayet gezebiliyorlar yasaklarda da
Mesleği bu yüzden önemliydi konu sahibinin eşinin

Ailemde polis var
Biz evde otururken onlar gezmelere gittiler
Oradan biliyorum

Hadi ablacım Hayırlı ramazanlar germeyin kendinizi böyle hamile bir insanım rahatsızım gidip memlekette kalacam bir süre. Hadi etrafımdaki insanları düşünmüyorum sorumsuz varsayalım kendimi. Kendi ve bebeğimin düşmanı dğlm korona ateşinde gez dolaşa çıkayım. Bayram gezmesi dğl yani sadece eşimin izni 3 mayısta 21 günlük izni var bayrama da denk geliyor o dönecek ben kalacam nys hayırlı ramazanlar... Kimseye açıklama yapmak zorunda dğlm bu sondu.
Ramazan+hamilelik demagojin bittiyse ara da sor bakalım bilet aldığın firmayı muaf mıyım diye, merak ettik bizi de bilgilendir bari.

Farkediyor kardeşim, esnaf müşteri içeri girerse para kazanır. Devlet işiyle uğraşan öyle değil. Evinde aksama kadar yatsada maaşını alır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X