Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapılmalı mı?

etacarinea

Nirvana
Pro Üye
25 Aralık 2007
2.177
8.434
Hanımlar merhaba,
Son dönemde kafamı çok kurcalayan bir konuda deneyimi olanlardan görüş almak istiyorum.
Durumlara göre önümüzdeki bir yıl içinde bebek düşünmeye başlayacağım. Nasip olursa hamilelik sonrası sürekli tahliller, tetkikler, muayeneler olacak. SGK'lıyım ama bu durumlar için tam kapsamlı doğum paketi olan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırsam mı diye düşünüyorum. Sigorta şirketlerinin içeriklerine baktıkça kafam karıştı. İstanbul'da yaşıyorum ve açıkçası son dönemde özel hastanelerdeki doğum fiyatlarından, muayene ücretlerinden çok haberim yok. Sigortacı arkadaşlar ve tamamlayıcı sağlık sigortası kullananlar yardımcı olabilir mi, sizce yaptırmak karlı mı?

Evet onları da araştırıyorum. Ama tek hastaneye bağlı kalmamış olurum sigorta olunca diye de düşünüyorum. Teşekkür ederim.
tamamlayıcı sağlık sigortası daha mantıklı başka hastalıklardan da gidersiniz doktora o zaman. hem de seçenekli hastanelere.

Ben gebeliğini öğrenir öğrenmez yaptırmıştım. Benim bildiğim kadarıyla hamile iken yapılan sadece demir hayat 2 can sigortası. Ben çok memnun kaldım. Hastanenin sadece doğum için söylediği fiyata tahliller, randevular, doğum, nst hepsini halletmiş oldum. Sadece detaylı ultrasonu karşılamadı. Zaten sistem SGK nın karşıladığı şeyleri karşılama üzerine. Yani tercih doğrultusunda yapılan özel şeyleri kapsamıyor. Hastaneye her gittiğimde 15 TL katkı payı ödedim o da devlete ödenmiş oluyor zaten. Çok memnun kaldım. Hiç sorun yaşamadım. İşin matematiğin yapınca baya bi mantıklı gelmişti.
Doğum sonrası da halk sigortadan hem anne hem bebeği kapsayacak şekilde tss yaptırdım. Gerçekten mantıklı buluyorum tss işini.

Canım bende geçen sene tamamlayıcı yaptırmıştım ayın 23’ünde poliçemi yenilemem gerek bende bu sene çocuk düşünüyorum aradım acenteyi sordum tamamlayıcı sağlık sigortanıza doğum teminatı eklemeniz gerek ama bir sene sonra doğum masraflarını karşılar dedi yani bir sene beklemek gerek

tamamlayıcı sağlık sigortası daha mantıklı başka hastalıklardan da gidersiniz doktora o zaman. hem de seçenekli hastanelere.
Evet bu yönden de bakınca tss mantıklı geliyor. Ama şartlar her firmada farklılık gösteriyor. Özellikle doğum paketi almak gerekiyor gebelik öncesi. 12 Ay boyunca hamile kalmama şartı olan var ki bu inanılmaz mantıksız. Tabii hamile kaldiktan sonra alınanlar da var ben ikisi arasında da kararsızım açıkçası. Belki hemen gebe kalamayacağım boşa gidebilir sonuçta.

Ben gebeliğini öğrenir öğrenmez yaptırmıştım. Benim bildiğim kadarıyla hamile iken yapılan sadece demir hayat 2 can sigortası. Ben çok memnun kaldım. Hastanenin sadece doğum için söylediği fiyata tahliller, randevular, doğum, nst hepsini halletmiş oldum. Sadece detaylı ultrasonu karşılamadı. Zaten sistem SGK nın karşıladığı şeyleri karşılama üzerine. Yani tercih doğrultusunda yapılan özel şeyleri kapsamıyor. Hastaneye her gittiğimde 15 TL katkı payı ödedim o da devlete ödenmiş oluyor zaten. Çok memnun kaldım. Hiç sorun yaşamadım. İşin matematiğin yapınca baya bi mantıklı gelmişti.
Doğum sonrası da halk sigortadan hem anne hem bebeği kapsayacak şekilde tss yaptırdım. Gerçekten mantıklı buluyorum tss işini.
Demir hayat, hangi hastanelerde geçerli? Memorial acıbademde de geçiyor mu? Ya da medipol medikalpark?

Evet bu yönden de bakınca tss mantıklı geliyor. Ama şartlar her firmada farklılık gösteriyor. Özellikle doğum paketi almak gerekiyor gebelik öncesi. 12 Ay boyunca hamile kalmama şartı olan var ki bu inanılmaz mantıksız. Tabii hamile kaldiktan sonra alınanlar da var ben ikisi arasında da kararsızım açıkçası. Belki hemen gebe kalamayacağım boşa gidebilir sonuçta.
ben yıllardır kullanıyorum tamamlayıcı sağlık sigortası ama şartlarını ödediğimiz miktarı hiç bilmiyorum eşim ilgilendi hep.fakat cidden büyük rahatlık kronik hastalar ve önemli sağlık sorunları olanlar için.böyle sorunlarınız yoksa doğum paketi alın gitsin hamile kalınca

Merhaba 3 yıldır . Tamamlayıcı sağlık sigortam var . 2019 yılında kızımı dünyaya getirdim .
muayene ücretleri kan tahlilleri herşey ücretsizdi .
sadece NST ve Detaylı ultrason için ücret ödedim . Doğumum ve kontrollerim MedicalPark hastanesinde oldu .
şimdi yine hamileyim yine sigortam var ücretsiz karşılanıyor hepsi . Ama sigortamın anlaşması ilk 3 ay hamile kalmak yok . Eğer sigorta başlangıcından 3 ay önce gebe kalınırsa sadece indirim yapılıyor .

Aklıma yatan en mantıklı şirket Demir sigorta oldu benim de. Bir de hamilelik öncesi yapılan sigortada bebeği kapsamıyor, hamilelik ogrenildikten sonra yapılanda bebek kapsama giriyor gibi bir ayrım var galiba orada.

Biz ailecek 3 senedir kullaniyoruz cok memnunuz acikcasi.
Her muayenede 15 tl oduyoruz sadece. Annem doguma 1 kurus dahi idemedi ki dogum sezeryan oldu ve ayni anda tüpleri de baglanmisti. 1 hafta icinde tekrar kontrole gidersen ona o 15 lirayi odemiyorsun bile. Kesinlikle oneririm.

Demir hayat, hangi hastanelerde geçerli? Memorial acıbademde de geçiyor mu? Ya da medipol medikalpark?
Valla orasını siz araştırın, bilemiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 3 sınıflandırma vardı. Seçtiğiniz hastane hangi sınıfta ise ona göre paket sunabiliyorlar. O paketi seçince de o sınıftaki istediğiniz hastaneye gidiyorsunuz. Sigorta firmasıyla irtibata geçin. İstediğiniz hastane/hastanelere göre size teklif sunarlar.

Aklıma yatan en mantıklı şirket Demir sigorta oldu benim de. Bir de hamilelik öncesi yapılan sigortada bebeği kapsamıyor, hamilelik ogrenildikten sonra yapılanda bebek kapsama giriyor gibi bir ayrım var galiba orada.
Bildiğim kadarıyla bebeği hiç biri kapsamıyor. Hatta çoğu sigorta firması bebeklere sigorta yapmakiçin doğumdan sonra 14 gün bekleme süresi şartı koyuyor, doğuştan gelen hastalıkları kapsamamak için. Demir hayat da doğum gerçekleştiği gibi bitiyor. Yani 1 sene falan değil diğer tss Ler gibi.
Hamilelik öncesi yapılanlarda da bekleme süresi var minimum 3 ay. O 3 ay yüzünden zaten 2. Sene de sigortayı yenileme mecburiyetinde kalıyorsunuz. O yüzden hamilelik için tss düşünüyorsanız en mantıklısı demir hayat.

Bebeklerime yaptirdim dogduklarinda.Birinin bagisikligi dusuk premature dogdugundan.1 sene icinde baya hastane yolu asindirdik.Hatta yatiş verdigi bile oldu 2 defa.Onca tahlilller ,serumlar vs 20 lira verip cikiyoruz.8 taksit yaptirdik kredi kartina hatta 2 gun once yeniledik.Buyuk rahatlik.Keske hamileligimde bende yaptirsaydim.Devamli tahlil vs vermek durumunda kaldim cunku.Bizimki aksigorta.

Doğumu bilmiyorum ama 3 yıldır yaptırıyorum ben de, hastaneye gittiğimde 15 tl farkı ödedim sadece hep. Gerçi 3 yıldır 3 kez gitmemişimdir hastaneye ama dünyanın binbir türlü hali var tedavi veya ameliyat gerektiren bir durum olursa diye kaskoluyorum kendimi. Kaskoyu bozdukça gelecek yılın primi artıyor ama.

Doğumda hamile kaldıktan sonra araştırdığım için demirhayat 2 can poliçesi yaptırdım ankarada hemen hemen hepsini karşılıyodu ben liv de yaptım doğumu çok memnundum hastane paketinden 1500 falan düşüğe gelmişti 2 sene olacak hatta doğumdan sonra kendime kızım ve oğlumadq yaptırdım

X