Tanidigimizin kizi cok uzun. Reglden sonra kiziniz kac cm daha uzadi?

Bende endişeliyim bu konuyla ilgili ama benimki tam tersi.Kızim 12 yasinda 150 boyu ama 5 ay once regl oldu.Korkuyorum uzamayacak diye.Sporada yazdirdim ama endiseliyim.Kendisi boyum uzamayacakmi diye uzuluyor
Uzar korkmayin.
Ben de korkmustum fakat kizimin boyu uzadi epey sukur.
138 cm idi,kemik olcumu yaptirmistim,uzar,fakat 152 cmyi gecmez demislerdi,reglden sonra uzadi asil,158 cm oldu boyu

Uzar korkmayin.
138 cm idi,kemik olcumu yaptirmistim,uzar,fakat 152 cmyi gecmez demislerdi,reglden sonra uzadi asil,158 cm oldu boyu
Regl oldugundami 138 di boyu.Kac di yaşı.Bende kemik olcumu yaptirdim 11 yaş cikti kemik yaşı ama 12 yaşında.insallah uzar kendi de kafaya takiyor

Regl oldugundami 138 di boyu.Kac di yaşı.Bende kemik olcumu yaptirdim 11 yaş cikti kemik yaşı ama 12 yaşında.insallah uzar kendi de kafaya takiyor
13 yasina girmisti.
Cok minyon goruntusu vardı.
Reglden sonra uzadi kesinlikle.
Uzulmeyin,kizinizi da rahatlatin.Siz ve esinizin boyu nedir bilmiyorum fakat ben de cok uzun sayilmam,167 boyum,benim kadar olacak en az,oyle gorunuyor.

İnsallah sagolun rahatlattiniz beni
Rica ederim,faydam olduysa sevinirim.
Ben de endiseliydim,sinifta arkadaslarinin arasinda 2 yas kucuk gorunuyordu.
Benim icin elbette boyu onemli degildi,benim degerli kizimdi ama onun uzulmesinden korkuyordum ben de.
Neyse ki bekledim sabirla,geldi gecti.
Geciyor yani, normali yakalayacaktir zamanla.

Yaaa ciddi misiniz? Kızım henüz 9 yaş 9 aylık iken regl oldu. 5 ay önce oldu ilk adetini ve çok erken. Boyu 1.51 şu an ve uzar mı bilemiyorum. 😔
Bence burada önemli olan bide anne baba ortalaması. Siz 150 değilseniz 150 kalması mümkün değil bence. Ben 11 yaşındaydım, annemin boyuna kadar uzadım, annem de 165 falan o kadar oldum.

ben de hep yaşıtlarımdan uzun bir çocuk oldum. 12 yaşında regli oldum, 14-15 yaşına kadar boyum uzadı. Ancak regliden sonra voleybol oynadım, etkisi ne kadar tartışılır ama 1,5 yılda 7 cm uzadım. o yaşlardan beri boyum, ayak numaram aynı :) boyum 179, ayağım 42 :KK70:

ben de hep yaşıtlarımdan uzun bir çocuk oldum. 12 yaşında regli oldum, 14-15 yaşına kadar boyum uzadı. Ancak regliden sonra voleybol oynadım, etkisi ne kadar tartışılır ama 1,5 yılda 7 cm uzadım. o yaşlardan beri boyum, ayak numaram aynı :) boyum 179, ayağım 42 :KK70:
42????

1.79 maaşallah...özel birşey yaptınız mi?yemek yada spor...

1.79 maaşallah...özel birşey yaptınız mi?yemek yada spor...

son derece düzensiz besleniyorum ne yazık ki :KK43: küçükken hele hiçbir şey yemezdim, evlendikten sonra bazı şeyleri yemeye başladım. annemi 2 ay emmişim, hayatım boyunca süt içmedim... yani beslenme tek başına kriter değil sanırım. kendimi bildim bileli uzundum, ilkokulda sınıfın en uzunuydum mesela. ortaokulda hentbola gittim 1 sene kadar, lisede de 1,5 yıl voleybol. ama ikisini de severek yapmadığımdan babamın zoruyla gittim geldim sadece. ama voleybola giderken 6-7 cm kadar uzadı boyum. onun dışında özel bir şey yapmadım

Uzar korkmayin.
Ya nasıl sevindim mesajınıza.
Benim kızım da 10 yaş 10 aylık ve ergenlik bütün belirtileri var. Ve boyu akranlarından kısa. Dr ortalamanın altında dedi. 2 yıl önce kemik yaşı testini yaptırdık raporda 1 yaş geri yazıyordu. Ve çocuk dr büyük çıkmazsa sorun yok dediği için internetten raporu okudum ve sonuç bile göstermeye gitmedim nasıl pişmanım şimdi...
Bu kemik yaşı testini endokrin uzmanına mı gösterdiniz? Geride olması da sorun teşkil eder mi bilginiz var mı?
Randevu aldım bu hafta götüreceğim tekrardan ben

Benim kızım da 10 yaş 10 aylık ve ergenlik bütün belirtileri var. Ve boyu akranlarından kısa. Dr ortalamanın altında dedi. 2 yıl önce kemik yaşı testini yaptırdık raporda 1 yaş geri yazıyordu. Ve çocuk dr büyük çıkmazsa sorun yok dediği için internetten raporu okudum ve sonuç bile göstermeye gitmedim nasıl pişmanım şimdi...
Bu kemik yaşı testini endokrin uzmanına mı gösterdiniz? Geride olması da sorun teşkil eder mi bilginiz var mı?
Kemik yasinin geride olmasi avantaj boyunun uzamasi acisindan

Endokrin uzmanı baktı evet,geri olması 1 yıl avantajli anlamına geliyor sanırım, çünkü kadar kizimin kemik filmi gibi bir şeye bakıp,büyüme uçları kapanmamış,uzamaya devam edecek,yakında da regl olur,6 aya kadar
dedi,dediği zamanda regl olmuştu,ama uzama şükür ki devam etti

Endokrin uzmanı baktı evet,geri olması 1 yıl avantajli anlamına geliyor sanırım, çünkü kadar kizimin kemik filmi gibi bir şeye bakıp,büyüme uçları kapanmamış,uzamaya devam edecek,yakında da regl olur,6 aya kadar
dedi,dediği zamanda regl olmuştu,ama uzama şükür ki devam etti
Yaşı kaçtı acaba. Benim kızım 10 yaşında bugün az kan gelmiş ama regl mi anlayamadık . Acaba öncesinde akıntı şeklinde oluyor mukii? Sanki yalı küçük geliyor bana. Şimdi doktora götürmek te çok zor virüs yüzünden.

Yaşı kaçtı acaba. Benim kızım 10 yaşında bugün az kan gelmiş ama regl mi anlayamadık . Acaba öncesinde akıntı şeklinde oluyor mukii? Sanki yalı küçük geliyor bana. Şimdi doktora götürmek te çok zor virüs yüzünden.
13 yasindaydi fakat 11gibi duruyordu.
Ben de 13 yaşında regl oldum, fakat amcamın kızı 10 yaşında olmuştu.
Bence de küçük ama olabiiyor yani..

Benim kiziminda ayni sekilde oldu camasirinda leke seklinde 5 ay sonrada duzenli sekilde adet kanamalari basladi

X